СЕДМИ клас - I класиране - 11 - Успех!/27.06.-03.07.2016 г./

  • 103 910
  • 763
  •   1
Отговори
# 540
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Явно е въпрос и на училищна политика.
Точно това имах предвид.

# 541
  • Мнения: 1 374
Някой може ли да ми каже как се изчислява бала за 31 СУЧЕМ?......

ЧУЖДОЕЗИКОВ ПРОФИЛ
СБОР ОТ ОЦЕНКИТЕ ПО :
-   УДВОЕНАТА ОЦЕНКА ОТ ТЕСТА ПО БЕЛ
-   УДВОЕНАТА ОЦЕНКА ОТ ТЕСТА ПО МАТЕМАТИКА
-   ОЦЕНКАТА ПО МАТЕМАТИКА ОТ УДОСТОВЕРЕНИЕТО
-   ОЦЕНКАТА ПО БЕЛ ОТ УДОСТОВЕРЕНИЕТО

ПРИРОДОМАТЕМАТИЧЕСКИ ПРОФИЛ
СБОР ОТ ОЦЕНКИТЕ ПО :
-   ОЦЕНКАТА ОТ ТЕСТА ПО БЕЛ
-   УТРОЕНАТА ОЦЕНКА ОТ ТЕСТА ПО МАТЕМАТИКА
-   ОЦЕНКАТА ПО МАТЕМАТИКА ОТ УДОСТОВЕРЕНИЕТО
-   ОЦЕНКАТА ПО ЧУЖД ЕЗИК ОТ УДОСТОВЕРЕНИЕТО

# 542
  • Мнения: 2 239
Същото важи за училищата - ако искаш деца и от страната  /вероятно не какви да е деца/, вземи обясни какво да предоставят.

Това в скобите беше грубо.... Shocked

# 543
  • Мнения: X
Извън София наистина са по-мили  Peace
"Най-малкото на страницата на МОН е видно къде е прието детето"  - но това не е гаранция, че (точно там) е вече записано детето.
Не са по-мили. Просто спазват закона и си вършат работата. Удостоверението за преместване се издава по искане на родителя. Не могат да ти откажат. Ти си носиш отговорността, ако детето не бъде записано в училището, което си посочил като приемащо. Но нямат право да ти откажат да го издадат, независимо от измислената практика на служебни бележки в София.
Достатъчно е да пуснеш едно заявление до директора. На мен даже това не ми се наложи.

# 544
  • Мнения: 390
Днес сутринта официално приключихме кандидат-гимназиалната треска. ЗАПИСАХМЕ СЕ!

Моята беше толкова ошашавена... На входа портиерката, която ни посрещна, се ръкува с девойката и се представи като Нина. За мене беше мило, но моята, горката, си беше глътнала граматиката. Най-големият й стрес е, че изобщо ще е в гимназия. Звучи й страшно.

За статистиката - 9 ФЕГ - ФЕ/АЕ/Х/Б с 33,856 - първо желание.
Успех на оставащите за следващо класиране и весела ваканция от нас

# 545
  • София
  • Мнения: 768
Някой може ли да ми каже как се изчислява бала за 31 СУЧЕМ? Извинявам се за глупавия въпрос,но нещо не ми е ясно по статистиката на Рио минималният бал за тази паралелка е 28,178-без квоти . Нашият бал е 30,142 за езиковите и 28,578 за ПРМ посочили сме го на по-предно желание ,но не сме приети  newsm78
Аз ли нещо не разбирам или проблема е някъде другаде?
 

Това пише в списъка на Рио (таблицата с кодовете на паралелките) за ПРМ профил : Т-БЕЛ+3*Т-М+М+І ЧЕ  Peace

# 546
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Същото важи за училищата - ако искаш деца и от страната  /вероятно не какви да е деца/, вземи обясни какво да предоставят.

Това в скобите беше грубо.... Shocked
Съжалявам ако е въприето така, но гимназиите са си търсачи на глави - по-добри ученици, по-добра гимназия. Това е нещо нормално и естествено.

Затова привличанвто на ученици и от други региони с показатели поне като средните за града на гимназията е точно описаното. А и да са точно над чертата, пак работят за добро име на гимназията - привлякла ги е.

Децата или се местят по друга причина и покриват условията за приема или се местят заради училището и те са най-малкото силно мотивирани деца /освен, че покриват условият и вероятно имат добри резултати/. Това имах предвид.

Ако има друг начин да погледнеш на това, моля сподели кое, защото нямам идея как може да е грубо. Изпускам нещо явно.

# 547
  • Мнения: 23
Днес съм леко възмутена от организацията в СМГ и не само. Предния ден звънях да питам какви точно документи да нося, защо в сайта няма 5 изречения какво е необходимо (за разлика от приема след 4-ти клас). Госпожата, която ми вдигна нямаше никаква представа, защото отговаряла за курсовете, а на другите телефони нямало кой да ми отговори - беше около 17 ч. Та днес вземам всичко налично + характеристика, бележник, служебна бележка с оценки, копие от акта за раждане. Бягам от работа (няма как) и с дъщерята се втурваме да се запишем в мечтаната гимназия. Подавам тестето документи и почнаха - това-не, не,не. -Къде ви е удостоверението за преместване?! Ми нямаме! От къде да разбера?! В тридневен срок трябва да го донесете!Почнах да им обяснявам, че сме на 500 км. от София, и за капак след 15 проведени телефонни разговора със старото училище (по-точно звънене без да вдигне никой) се разбра, че цялото кралско войнство е на екскурзия извън БГ и няма кой да издаде такова удостоверение! Наложи се да пращам приятелка на место  и уж утре ще има кой да подпише, от там ще бяга на куриер и аз тук същата процедура в обратен ред!
Та, въпросът ми е, може ли да стане проблем, ако прословутото удостоверение за преместване не е в тридневен срок в СМГ? Иначе ни взеха оригинала на това за 7-ми клас и ни дадоха сл. бележка, че сме записани, която да послужи пред старото училище.

Ние днес се записахме и също нямахме това удостоверение от старото училище. Но ни казаха е можело да го занесем най-късно на предварителната родителска среща (12 септември). Също ни дадоха бележка че сме записани, но въпреки това дъщеря ми утре ще ходи да го взима и да го носи в новото училище. Приети сме в 32ро у-ще за информация.

# 548
  • Мнения: X
Ако има друг начин да погледнеш на това, моля сподели кое, защото нямам идея как може да е грубо. Изпускам нещо явно.
Аз го възприех по-скоро като комплимент към децата, а не като грубост. В смисъл, че гимназиите искат да привлекат подготвени и мотивирани деца.

# 549
  • Мнения: 21
Обсъждат отпадането на английския като официален език в Европа, заради последните събития....не знам дали не трябва преориентация

Извинявам се,че инцидентно се намесвам в темата, но според мен английският си е просто задължителен. Предимство ще имат онези, които овлдеят още един език. Ако англиийски може да се учи чррз курсове, то не мога да кажа същото за немски, френски и дори испански.
Миналата година пред нас стоеше казусът - всеки друг език, но не и английски, защото детето взе С1 по FCE. Слава Богу влезе 73 СОУ.
Опитвам се да кажа , че английският е важен език, но не е достаръчен.

# 550
  • София
  • Мнения: 768
Не зная до колко ще е полезна тази информация, но все пак ще споделя , че е СМГ с НЕ са приети 53 деца (вместо 52). Последните две са с еднакъв бал.


П.п. Имаше питане -какво прeподава любимата ни учителка в СМГ- Математика.

Последна редакция: ср, 29 юни 2016, 00:03 от Courage

# 551
  • Мнения: 34
Днес на дъщеря ми и се наложи да вземе много трудно решение. Балът и е 33,106.  Не и достигна 0,038, за да влезе в желаната паралелка в Първа АЕГ, но е почти сигурно, че ще успее на второ класиране. Отидохме във Втора  АЕГ да подадем заявление и бяхме толкова впечатлени от училището, че се разколебахме дали да подаваме заявление за участие във второ класиране. Не съм виждала по-красиво училище в София. В момента, в който влязохме, дъщеря ми започна да прави снимки на училището. Сигурно десет пъти я попитах, докато пишех заявлението, дали е сигурна в решението си, защото аз самата вече не бях. Знаех, че училището е ново, но не си го представях така. В крайна сметка решихме, че няма да позволим на материалното да промени решението ни и че тя ще се чувства по-горда ако влезе в Първа АЕГ. Дано не сме сгрешили.

# 552
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз го възприех по-скоро като комплимент към децата, а не като грубост. В смисъл, че гимназиите искат да привлекат подготвени и мотивирани деца.
Да, точно това беше - упрек към гимназията, че не се отнася подобаващо с тях. Точно заради качествата им.

# 553
  • Мнения: 36
Извън София наистина са по-мили  Peace
"Най-малкото на страницата на МОН е видно къде е прието детето"  - но това не е гаранция, че (точно там) е вече записано детето.
Не са по-мили. Просто спазват закона и си вършат работата. Удостоверението за преместване се издава по искане на родителя. Не могат да ти откажат. Ти си носиш отговорността, ако детето не бъде записано в училището, което си посочил като приемащо. Но нямат право да ти откажат да го издадат, независимо от измислената практика на служебни бележки в София.
Достатъчно е да пуснеш едно заявление до директора. На мен даже това не ми се наложи.

Прочела съм, че се изисква удостоверение за преместване, но то следва да се издаде СЛЕД записване, затова издават служебна бележка от СМГ (да послужи пред старото училище), и в темите за 7 клас пишеше, че се представя до 15 септември, заедно с бележка от GP и характеристика. Това, че СМГ ми го иска в ТРИдневен срок, когато тече срока за записване смятам, че е притеснително, при условие, че никъде не е разписано! И обясних, че няма директор, няма зам. директор защото са на екскурзия в чужбина и сега трябва да се моля да не взема да се строши автобуса, защото не може друг да ми подпише въпросното удостоверение. Никой не ми е отказал да ми издаде, на практика...

# 554
  • Мнения: 36
Не зная до колко ще е полезна тази информация, но все пак ще споделя , че е СМГ с НЕ са приети 53 деца (вместо 52). Последните две са с еднакъв бал.


Тинкърбел, в тази връзка мисля, че вашето отказване няма да помогне да друго дете, т.е. приема ще остане 52 деца.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт