СЕДМИ клас - I класиране - 11 - Успех!/27.06.-03.07.2016 г./

  • 103 913
  • 763
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1
Здравейте! Отдавна следя темите, свързани със седмокласницити, но едва сега реших да се включа. Дъщеря ми е прета по първо желание в НТГ Оперативно счетоводство. Утре ще отидем да я запишем. Проверих в сайта на училището необходимите документи и ги приготвих. Това, което ме притеснява, е постът на Jojo13 във връзка с Характеристиката на ученика. Ще бъда много благодарна, ако някой, вече записал детето си в НТГ, ми отговори дали изискват на Характеристиката подпис на директора и печат но училището. Не сме от Пловдив и ще бъде жалко, ако ни върнат заради това отново да пропътуваме 150 км.

# 571
  • Мнения: 2 239
Не драматизирайте и не се филмирайте-излишно е.
Бих ти препоръчала същото.

Не допускаш ли, че понякога се налага да пътуваш стотици километри точно защото
Важно е детето да е доволно от собствения си избор, ако е имало такъв и да се чувства в средата си.

А що се отнася до повода децата да се чувстват специални...Не го дават родителите. Децата сами са извоювали правото да учат в определено училище и никой не може да им попречи да се гордеят с това.
Ом всъщност нямаше предвид деца, които просто са изкарали високи оценки на НВО, но това е друга тема.
Нямам пряко отношение или въпроси към теб  и не виждам повод да дупликираш постовете ми -най-малко е невъзпитано от твоя страна. Ако съм приела поста на Ом грешно
Допускам, че сама може да напише поста си и не е необходимо трето лице да обяснява какво е имала предвид  Peace Сигурна съм, че много от децата ще видят новото си училище при записването, убедена съм, че малцина от тях знаят точно за какво става въпрос.Чия е мотивация всъщност? Тяхната? Вашата? Всъщност няма значение. Важното е да се реализирани успешно подготвени без да са ощетени откъм реалити. Първото е сигурно, второто неизбежно  Hug
Браво на всички родители осигурили информиран избор на децата си, браво на майката, обиколила училищата, за да види детето за къде аджеба се бори да учи!

Последна редакция: вт, 28 юни 2016, 23:33 от mimoza7710

# 572
  • Мнения: 113
Моля някой да ми отговори! Sad
Дъщеря ми е приета по трето желание. Отидохме днес в училището, за да подадем заявление за участие във второто класиране, но всички там започнаха да ни обясняват как мястото ни от първо кл. " изгаря". И понеже шансът да ни приемат в желанато училище е минимален, решихме да се запишем. Записахме се и малко по - късно ми се обажда позната, която е попитала в РИО дали е така и те са казали, че не е. Не знам на кого да вярвам, дъщеря ми се къса от рев. Дори и мястото да се запазва,  вече е записана в това училище и нищо не може да се направи...
Добре се, това го коментирахме 100 пъти, а има и наредба в която си го пише!

# 573
  • Мнения: X
Ом сама може да напише поста си и не е необходимо трето лице да обяснява какво е имала предвид  Peace Сигурна съм, че много от децата ще видят новото си училище при записването, убедена съм, че малцина от тях знаят точно за какво става въпрос.Чия е мотивация всъщност? Тяхната? Вашата? Всъщност няма значение. Важното е да се реализирани успешно подготвени без да са ощетени откъм реалити. Първото е сигурно, второто неизбежно  Hug

Допускам, че пишем във форум и няма нужда някой да ми казва какво точно мога да коментирам. Не само на мен.
Ако вашето дете вижда училището за пръв път и е следвало вашата мотивация, това не означава непременно, че останалите са като него.
Подготовката и реализацията предстоят в обозримото бъдеще.
В момента обсъждаме далеч по-тривиални въпроси, свързани с подаване на заявления за второ класиране и детайли по записването.

# 574
  • София
  • Мнения: 3 824
Аз много се извинявам, обаче всъщност обидното е, че мислиш, че бал от над 34 на НВО се дължи само на родителска амбиция, която тормози обърканите тийнейджъри и някакъв късмет.
В интерес на истина малко деца могат могат да постигнат такъв резултат, а тези които са успели са успели защото са интелигентни, имат гъвкав ум, добра памет, справят се с нестандартни задачи дори в стресова ситуация, работливи са, амбициозни и  мотивирани. Родителите освен да дадат парите за курсовете, друго няма какво направят. Останалото е заслуга на децата и е редно да се гордеят с това.

# 575
  • Варна
  • Мнения: 6 896
Аз много се извинявам, обаче всъщност обидното е, че мислиш, че бал от над 34 на НВО се дължи само на родителска амбиция, която тормози обърканите тийнейджъри и някакъв късмет.
В интерес на истина малко деца могат могат да постигнат такъв резултат, а тези които са успели са успели защото са интелигентни, имат гъвкав ум, добра памет, справят се с нестандартни задачи дори в стресова ситуация, работливи са, амбициозни и  мотивирани. Родителите освен да дадат парите за курсовете, друго няма какво направят. Останалото е заслуга на децата и е редно да се гордеят с това.
Почнах да пиша същото.Simple Smile
Обидно е да се омаловажава интелекта и труда на децата.

# 576
  • Мнения: 2 239
Ом сама може да напише поста си и не е необходимо трето лице да обяснява какво е имала предвид  Peace Сигурна съм, че много от децата ще видят новото си училище при записването, убедена съм, че малцина от тях знаят точно за какво става въпрос.Чия е мотивация всъщност? Тяхната? Вашата? Всъщност няма значение. Важното е да се реализирани успешно подготвени без да са ощетени откъм реалити. Първото е сигурно, второто неизбежно  Hug

Допускам, че пишем във форум и няма нужда някой да ми казва какво точно мога да коментирам. Не само на мен.
Ако вашето дете вижда училището за пръв път и е следвало вашата мотивация, това не означава непременно, че останалите са като него.
Подготовката и реализацията предстоят в обозримото бъдеще.
В момента обсъждаме далеч по-тривиални въпроси, свързани с подаване на заявления за второ класиране и детайли по записването.
Разбира се нищо пратив стига коментарите са от 1л.ед.ч.
Не четеш- допускаш ли, че 14 годишен тийн не е обиколил поне радиус от 15-20 км.сам и не е огледал училищата наоколо?  Shocked По този повод е направил собствен избор, за което го подкрепям - мойта мотивация остана в насоките и в това да му предоставя достатъчно информация за личен избор.
Що се отнася до тривиалните въпроси за второ класиране-всеки уважаващ себе си човек завършил дори обикновена гимназия може да разтълкува ясно и недвусмислено отговора. Това, че не искат е една друга тема ...Записването-като не пише в сайта на училището има телефони-любезни са хората, борят се за глави и не само елитните  Peace
С  най-добри чувства  bouquet

# 577
  • Мнения: 2 239
Аз много се извинявам, обаче всъщност обидното е, че мислиш, че бал от над 34 на НВО се дължи само на родителска амбиция, която тормози обърканите тийнейджъри и някакъв късмет.
В интерес на истина малко деца могат могат да постигнат такъв резултат, а тези които са успели са успели защото са интелигентни, имат гъвкав ум, добра памет, справят се с нестандартни задачи дори в стресова ситуация, работливи са, амбициозни и  мотивирани. Родителите освен да дадат парите за курсовете, друго няма какво направят. Останалото е заслуга на децата и е редно да се гордеят с това.
Знаеш ли, дъщеря на моя близка въпреки бала, който цитираш, без уроци и школи  отказа всяка т.нар.елитна гимназия само заради спорта и отбора / на регионално ниво/ Това дете не е по-малко мотивирано от всички други, но има различни приоритети и желанието му е било уважено. Може би е гордо, но не парадира, родителите също-тепърва ще се гордеят с нея и със сигурност не форумно  Peace
Пари за курсове-против.Децата ходят на училище и е нормално да усвоят материала без допълнителни уроци/съответно разходи/. Ненормално е едно нормално развито дете да има нужда от частни уроци, за да усвои материала. Не, не е нормално да се плаща при безплатно образование.
Да, дете с бал 34 се справя в училище, това се очаква от него, положени са усилия, платени са хиляди за уроци...
Обозримото бъдеще на едно дете не се побира в гимназията, колко е гъвкаво, работливо и как да се справя със стреса в живота предстои и не очаквайте от гимназията да го подготви Hug




Последна редакция: ср, 29 юни 2016, 00:29 от mimoza7710

# 578
  • Мнения: 976
    Два дни с повреден комп, и - почти 40 страници сте изписали, дано да е с възторжени постове! Успех на второто касиране. Чакаме вече ваканция, особено ние, майките!

# 579
  • Мнения: 17
Честито на всички деца, които са удовлетворени от първо класиране и успех на второ класиране за останалите! Simple Smile Днес ми звъннаха от НГДЕК, че щерката е приета и трябва да се запише до 30.06.Ще се запишем и ще чакаме второ класиране.И ще го мислим на 4 юли.

# 580
  • Мнения: 2 239
Аз много се извинявам, обаче всъщност обидното е, че мислиш, че бал от над 34 на НВО се дължи само на родителска амбиция, която тормози обърканите тийнейджъри и някакъв късмет.
В интерес на истина малко деца могат могат да постигнат такъв резултат, а тези които са успели са успели защото са интелигентни, имат гъвкав ум, добра памет, справят се с нестандартни задачи дори в стресова ситуация, работливи са, амбициозни и  мотивирани. Родителите освен да дадат парите за курсовете, друго няма какво направят. Останалото е заслуга на децата и е редно да се гордеят с това.
Почнах да пиша същото.Simple Smile
Обидно е да се омаловажава интелекта и труда на децата.
Бала едва ли определя интелекта на децата  Joy Същия се корени някъде дълбоко в семейните ценности  Hug

# 581
  • Мнения: 976
   БалА не определя нищо, нито същиЯ, но виж, балЪТ определя...
   Четири седмици след НВО децата пишат в новите си групи "Колко ти е балА?" За какво беше и какво е останало от цялото това учене?
   Без коментар.
  

# 582
  • Мнения: 2 190
Днес съм леко възмутена от организацията в СМГ и не само.
Скрит текст:
Предния ден звънях да питам какви точно документи да нося, защо в сайта няма 5 изречения какво е необходимо (за разлика от приема след 4-ти клас). Госпожата, която ми вдигна нямаше никаква представа, защото отговаряла за курсовете, а на другите телефони нямало кой да ми отговори - беше около 17 ч. Та днес вземам всичко налично + характеристика, бележник, служебна бележка с оценки, копие от акта за раждане. Бягам от работа (няма как) и с дъщерята се втурваме да се запишем в мечтаната гимназия. Подавам тестето документи и почнаха - това-не, не,не. -Къде ви е удостоверението за преместване?! Ми нямаме! От къде да разбера?! В тридневен срок трябва да го донесете!Почнах да им обяснявам, че сме на 500 км. от София, и за капак след 15 проведени телефонни разговора със старото училище (по-точно звънене без да вдигне никой) се разбра, че цялото кралско войнство е на екскурзия извън БГ и няма кой да издаде такова удостоверение! Наложи се да пращам приятелка на место  и уж утре ще има кой да подпише, от там ще бяга на куриер и аз тук същата процедура в обратен ред!
Та, въпросът ми е, може ли да стане проблем, ако прословутото удостоверение за преместване не е в тридневен срок в СМГ? Иначе ни взеха оригинала на това за 7-ми клас и ни дадоха сл. бележка, че сме записани, която да послужи пред старото училище.


Въпросът ми е - можеш ли да четеш.
Ето какво пише в Наредба 11 на МОН (за приема) - дадени са 3 документа и НЯМА у-ние за преместване (още известно като отпусно).
Скрит текст:
Чл. 13. Учениците се записват в VIII или в IX клас в училището, в което са
приети, като подават следните документи:
1. заявление до директора;
2. оригинал на удостоверението за завършен VII клас или на
свидетелството за завършено основно образование;
3. оригинал на медицинско свидетелство, издадено от лекуващия лекар на
ученика при кандидатстване за профили "Изкуства" и "Спорт" и за
специалностите от професии.

Ако не занесеш отпусното в 3 дневен  (3-месечен или 3 годишен) срок, единственият проблем, който може да имаш е мрънкотене. НЕ могат да отпишат детето.

Според нормативната уредба родителите НЕ трябва да го играят куриери между старото и новото училище.
Е, в София така са решили, а ние родителите изпълняваме.

Госпожо Касабова, без лоши чувства, но Вие сте отишли неподготвена.  Peace

# 583
  • София
  • Мнения: 18 398
Мимоза,
една голяма част от майките тук пишат в съответните теми по набори от години, познават се  реално някои от тях, други поне виртуално, та е повече от нормално да се похвалят или оплачат. Няма нищо лошо в това да споделиш радостта си, гордостта си, разочарованието си или колебанията си с хора, които са на същата вълна.

И е не на място обобщението, че високите балове са непременно резултат от родителски натиск и амбиция, че се постигат само с уроци. Случаи всякакви има и те доказват несъстоятелността на твърдението Ви. Има деца, които без уроци са достигнали много високи резултати, има и такива, побутвани сериозно от мама и татко, има съвестни, работили усърдно  до изпита и каращи по същата схема и нататък,  има и понапомпани с курсове и уроци, които се оказват в гимназия с висок бал, а после губят набраната инерция и мотивацията за учене, има и трети, и пети, и десети тип...

ПП Мари, да, пишат така седмици след записването си в "елитни" училища някои деца, но не всички. А и нима при майките и бащите им, продукт на по-старото и уж по-добро образование, не се наблюдава същото? Пълно е с постове на родители с претенции за образованост, които допускат доста по-сериозни грешки от неправилното членуване. Сега го отдаваме на тестовете, при големите на какво се дължи?

Последна редакция: ср, 29 юни 2016, 05:25 от пенсионирана русалка

# 584
  • София
  • Мнения: 3 328
От вчера официално имам осмокласничка  Simple Smile
Записана по първо желание - НПМГ - биология с английски език. Щастлива е от успеха да сбъдне желанието си. Надявам се той да бъде първият от многото, пожелавам й от сърце успешни и щастливи гимназиални години.
Спокойно, хубаво лято на всички - заслужаваме го  Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт