На море в Гърция 2016 - V

  • 128 700
  • 849
  •   1
Отговори
# 810
  • софия
  • Мнения: 56
Всяка събота има пазар в центъра на Кавала. Рано сутринта е, докъм 12 часа. Няма как да не го видите ако в събота сутрин сте в центъра на града, който буквално се задръства от народ.

Благодаря ти, mia.! bouquet

# 811
  • София
  • Мнения: 3 614
Всяка събота има пазар в центъра на Кавала. Рано сутринта е, докъм 12 часа. Няма как да не го видите ако в събота сутрин сте в центъра на града, който буквално се задръства от народ.
Значи затова е било всичкото стълпотворение, което ни уплаши окото като пристигнахме в Кавала в събота ooooh! Децата даже казаха да не сме посмели да се оплакваме после от софийските задръствания и безумни паркирания Mr. Green

# 812
  • София
  • Мнения: 9 634
Пускам питането си тук, понеже ми е спешно. Hug

Ние пристигаме в Атина с полет на Райънеър на 24.09. Ще сме там с децата -12г./16г и баба им. Т.е. интересуват ме лесно достъпни места в и около Атина.
Давайте идейки! Hug

Идеята ни е да хванем метро до Пирея и от там до някой близък остров. Коя страна да гоним по-добре? Пирея или Рафина? От къде има по-лесен достъп за островите?
Не искам да губим време в път, за тези 4 дни искам море и 1 ден Атина. Flutter Hug

# 813
  • Мнения: 11 331
В края на септември от Рафина са много разредени фериботите, отидете на Пирея. Най-добре ще е вероятно Парос или Наксос (4-5 ч. плаване). Има и по-близки места, но на вас ви трябва някое с добре развита инфраструктура, което да не е напълно умряло в края на септември, защото тогава сезонът дори и на Цикладите е свършил.
Погледнете прогнозата за времето предварително и особено ветровете.
Иначе най-близо са Арго-Сароническите острови (Егина, Порос, Хидра, Спецес), но те са по-специфични и не отговарят съвсем на представата за плажна дестинация.

# 814
  • София
  • Мнения: 1 832
Стана, генерирах платежно нареждане към трансферУайз . Остана само да им преведа парите от моята банка към сметката на трансферУайз.  Благодаря на всички за съдействието.

# 815
  • София
  • Мнения: 9 634
В края на септември от Рафина са много разредени фериботите, отидете на Пирея. Най-добре ще е вероятно Парос или Наксос (4-5 ч. плаване). Има и по-близки места, но на вас ви трябва някое с добре развита инфраструктура, което да не е напълно умряло в края на септември, защото тогава сезонът дори и на Цикладите е свършил.
Погледнете прогнозата за времето предварително и особено ветровете.
Иначе най-близо са Арго-Сароническите острови (Егина, Порос, Хидра, Спецес), но те са по-специфични и не отговарят съвсем на представата за плажна дестинация.
Много, много благодаря за включването ти, Параход! Hug
Всяка най-малка подробност ми е ценна! bouquet bowuu

# 816
  • Sofia
  • Мнения: 1 229
Във Вурвуру сме и моля за препоръки. Кой от плажовете на юг става за малки деца и евентуално не е много пренаселен. Днес бяхме на Фава, но морето беше много бурно и дребния пищеше, че морето го плаши. Утре мислим да отидем до Талга, явно ще отделим един ден и на Кариди, идеи за после? Тази година сме за повече време тук и ни се искаше да обикаляме по плажовете, но не искам да стресирам детето и да му създаю страх от морето, което толкова обича. На 2 и половина е.

# 817
  • София
  • Мнения: 12 066
Пристанището във Василики готово ли е?

# 818
  • Мнения: 2 288
Плажът на Вурвуру е от най-тихите, които аз видях. Не е нищо особено, но пред къщите от Камарес до увеселителния парк е добре, плитко и по-широк плаж. На Порто Куфо е изключително спокойна водата, защото е затворен залив. По-далечко е, не знам дали ти е проблем.

# 819
  • София
  • Мнения: 6 614
Плажът пред Псароянис се е утрепал за деца.

# 820
  • Мнения: 88
Мъка ми е за Тасос, колко жалко.

# 821
  • България, София
  • Мнения: 1 772
В събота през нощта от Кавала виждахме как гори на Тасос  Sad
А преди това следобяд на плажа на Неа Перамос се бяха появили много странни облаци. Чудехме се защо така изглеждат и какво може да означава тази тяхна странност  newsm78 После вече стана ясно. Видяхме и да прелитат два хеликоптера, които явно са били заради пожарите.

# 822
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 288
....за Пелион - плажове, места, настаняване, по кое време на годината е удачно да се посети, препоръки........
Аз доста рових и четох тук преди да тръгнем натам. Има много информация Peace
Моята едва ли ще е кой знае какво, защото не съм много по описанията Simple Smile
Скрит текст:
Бяхме тук. Къщата ни хареса още през май и направо решихме да не търся друго за дългата почивка Simple Smile Селото е спокойно, няма магазин, но има 3 кръчми. Всеки ден минават продавачи на риба, зеленчуци и плодове и хляб. Плажът не е голям, а морето е плитко. Наоколо има още няколко плажа.
Не стигнахме до Микро и плажовете на север. Само до Милопотамос, който не е за пропускане.
Във Волос може да се види реплика на кораба на Язон и аргонавтите.
Разходката с влакчето е страхотна и със завладяващи гледки. Само през август се движи всеки ден, в разписанието в линка се виждат дните, когато върви.
Планинските селца като Милиес, Визица и Цагарада са интересни за разходка с тесните си улички и красиви къщи.
...

Последна редакция: вт, 13 сеп 2016, 14:44 от ЕлиТ

# 823
  • Мнения: 943
Пелион е за разбирачи. За обичайни плажуващи на пясъчни грандомански плажове не се препоръчва.

# 824
  • София
  • Мнения: 2 666
Много близо до Вурвуру е Ормос Панагиас. Плажът там много ни хареса и там водихме детето.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт