Кой е любимият ви италиански град и защо?

  • 16 744
  • 111
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 19 069
У мен Палермо не остави такова впечатление, малко по-резки ми се сториха хората в Катаня, но не останах с впечатление, че е опасно, където и да е.

# 61
  • Мнения: 1 461
А обикалял ли си северна Италия? Тя нали е по-развита и индустрията е основно там. Повечето ти постове са за южна. Кои градове би препоръчал там?

# 62
  • Мнения: 19 069
А обикалял ли си северна Италия? Тя нали е по-развита и индустрията е основно там. Повечето ти постове са за южна. Кои градове би препоръчал там?

Да, доста съм ходил и в северна доста, от по-малко популярните градове много ми харесват Падуа, Равена, Модена.
Първият е страхотно студентско градче, много компактно за разглеждане. Близо е до Венеция

Равена отлагах да посетя много дълго, въпреки че минавах наблизо в района поне 4-5 пъти, но красотата на базиликите е неземна, много препоръчвам.

Модена ми хареса с това, че не е толкова туристически град, много е спокойно, чисто и италинско по един някак по-автентичен начин.

# 63
  • Мнения: 1 461
Обожавам Падуа! Наистина! Както писах по-горе, Венеция ми е любимият град, но не се виждам да живея там. Падуа може би е градът за това и доста хора, с които бяхме, споделиха това чувство! Не знаех, че е студентско градче. Много малко време бях там, но с удоволствие бих се върнала (и останала). Всичко ми хареса - архитектура, обстановка, хората, магазините, пълните кафета рано сутрин и техните посетители с чаша кафе, вкусната пекарна на Piazza della Frutta.......Ех, ама много искам да се върна там.
Другите градчета не съм ги посещавала, но съм сигурна, че ще ми харесат! Simple Smile

# 64
  • Мнения: 3 334
На мен ми е итересно какво виждат хората в Милано, не малко са го  дали за най-любим град..

# 65
  • Мнения: 1 461
На мен ми е итересно какво виждат хората в Милано, не малко са го  дали за най-любим град..

Вероятно славата му на топ шопинг дестинация. А може и да е друго?!?

# 66
  • Мнения: 743
Обожавам Падуа! Наистина! Както писах по-горе, Венеция ми е любимият град, но не се виждам да живея там. Падуа може би е градът за това и доста хора, с които бяхме, споделиха това чувство! Не знаех, че е студентско градче. Много малко време бях там, но с удоволствие бих се върнала (и останала). Всичко ми хареса - архитектура, обстановка, хората, магазините, пълните кафета рано сутрин и техните посетители с чаша кафе, вкусната пекарна на Piazza della Frutta.......Ех, ама много искам да се върна там.
Другите градчета не съм ги посещавала, но съм сигурна, че ще ми харесат! Simple Smile


Жулиета,това е италианското ежедневие,което само в очите на туриста е нещо специално ,местните винаги се питат как и къде живеят чужденците щом толкова обикновенни неща ги впечетляват.

# 67
  • Мнения: 1 461
Хехе, мноооого точно казано. Не си бях дала сметка, че нещата седят точно така!

Последна редакция: ср, 24 авг 2016, 21:46 от julieta_sv

# 68
  • Мнения: 24 871
Рим е най-хубавият град!
Тоскана е най- красивата област!

# 69
  • София
  • Мнения: 1 650
На мен ми е итересно какво виждат хората в Милано, не малко са го  дали за най-любим град..

Ето моя изглед към Милано като един от моите любими градове в Италия  Naughty

Милано е бизнес град, град на модата и дизайна - мнооого от най-известните брандове, аутлети, експозиции, панаири и тем подобни се случват именно там.

За хора които се интересуват от тези неща (защото и това е в духа на италианската култура все пак) отиват точно там и им харесва много. Като исторически забележителности също не е ужасно беден на места за посещение :

1. Тайната вечера на Леонардо да Винчи - със записване (онлайн билет) поне месец преди посещение

2. Дуомото на Милано - една от най-красивите църкви в Италия. Панорамата горе е страхотна


3. Галерията Викторио Емануеле до Дуомото - уникална конструкция. Всеизвестно място за шопинг на класни марки дрехи, бижута, аксесоари. Има един бик на пода в тази галерия, който има дупка на едно деликатно място и като си пъхнеш петата в нея, завърташ се на 360 градуса около оста си за щастие.

4. Миланската скала - срещу дуомото, няма как да не искате да я видите въпреки, че отвън не е нищо особено

5. La Pinacoteca di Brera a Milano (галерия  с художествени произведения, които биха били интересни на много ценители на изкуството)


6. Каналите на Милано - много красива част от града. Хапва се по уличките наоколо и се правят прекрааасни разходки. Дело на Леонардо - свързат Милано с езерото Комо. Гениален проект с амбиция системата да продължи и до морето за вътрешен търговски  воден път в сърцето на страната.
 

7. Замъкът Sforzesco di Milano - много красиво място пълно с музеи и музейчета- почти половин ден отива само там

8. Църквата San Maurizio на Манастира Maggiore
- мнооого красив отвътре

9. Базиликата Sant'Ambrogio - много легенди разказват, че края на света ще бъде оповестен именно там.Свато място за католиците. Много спокойно откъм туристи защото не му обръщат никакво внимание, а Базиликата си заслужава да бъде видяна.

10. Колоните на Сан Лоренцо - място за срещи и много голям избор от магазини и заведения


11. Парка Parco Sempione и Арката на мира в нея l’Arco della Pace


12. Площада Piazza Affari, където е миланската борса - там има една прекрасна огромна ръка, която прави един много интересн знак.


Отделно за спортните маниаци
13. Стадиона Сан Сиро (Giuseppe Meazza)

Отделно за шопинг маниаците
14. Поне 4 аутлет центъра  в близост до Милано, много шопинг улици и центрове в самото Милано

И тъй ако си направиш сметка и имаш желанието да откриеш Милано не само като град за пазаруване, но и който заслужава да бъде посетен, ще е много лесно да прекараш страхотно поне 3-4 дни там без да се потиш и бързаш както се бърза в останалите италиански градове, където на всяка крачка буквално има някаква забележителност.

Тези точки сметнати по време запълват поне 4 дни.  Naughty

# 70
  • Мнения: 19 069
Това, което ме отблъсква в Милано са тълпите цветнокожи, с които трябва да се справяш на спирките на метрото, пред Дуомо и т.н. иначе е хубав град.

# 71
  • Мнения: 464
Линдичка,
и аз се присъединявам към тези, които харесват Милано.
Бих добавила към изброеното от теб:
Палацо Реале и Пинакотека Амброзиана(с библиотеката задължително)

П.П. Но първенец в класацията ми е Рим, разбира се!

# 72
  • София
  • Мнения: 1 650
Бих добавила към изброеното от теб:
Палацо Реале и Пинакотека Амброзиана(с библиотеката задължително)
П.П. Но първенец в класацията ми е Рим, разбира се!

О да - тях съм ги пропуснала Палацо Реале е много хубав също, а в Понотека Амброзиана не успях да вляза...пропуск  ooooh!  Благодаря , че ме подсети !

Рим е Рим - Вечния град !  Hug
В Рим всяко нещо е история, всяко нещо , по което ходиш, което докосваш вдишваш, видиш и откриеш е пропито с история... Никога няма да се изморя да се връщам там... Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 743
Хехе, мноооого точно казано. Не си бях дала сметка, че нещата седят точно така!

извинявай,не ти орговорих на въпроса - харесва ми не един град ,а регион -трентино алто адидже, защото е съчетание на австрийската перфектна чистота,организация и високо качество на живот със италианския стил -т.нар. долче вита (завиждан и имитиран без успех по целия свят) , климатът е прекрасен -болцано е най-слънчевият италиански град ,хората невероятно мили и някак аристократични ,но без да се надуват -единственият им недостатък е че говорят на немски,но никой не е идеален  Sunglasses
градовете са випитено,брессаноне,ортизей и т.н.

# 74
  • Мнения: X

Отделно за шопинг маниаците
14. Поне 4 аутлет центъра  в близост до Милано, много шопинг улици и центрове в самото Милано


Тези точки сметнати по време запълват поне 4 дни.  Naughty
Може ли аутлетите да споделиш? Аз знам някои, които се водят близо до Милано, но всъщност изобщо не са. А ме интересува.


С всичко изброено аз се справих за 2 дни. След като видях всичко изброено, в Милано ходя само за шопинг. Милано не е град, който ще те кара да се връщаш отново и отново заради архитектура, изкуство и култура. За шопинг обаче - да. И да - има ужасно много неприятни типове. Беше ми по-неприятно от в Париж или Рим.
Но Милано е много удобна отправна точка за много други значително по-прекрасни и интересни за мен места.

Общи условия

Активация на акаунт