Юлски бебета 2016

  • 40 290
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 787
Нова Надежда, и  ние излязохме днес! Много духаше, но я облякох добре и сложих хубаво одеяло. после сложих и капака, че хвърчаха много листа и т.н. Не мисля, че е проблем. Вятърът не беше студен, но духаше силно.

# 661
  • Мнения: 615
Прозрачните са силиконови (по-твърди и по-бавно се изхабяват), жълтите са каучук (по-меки, по-лесно се захабяват).

# 662
  • Мнения: 580
Оф при нас май пак се връщат гурличките на очите, мислех че сме се отървали вече, но тази сутрин окото е насълзено и иа леко секрет. Интересно че вчера за пръв път проплака със сълзи. Дали има нещо общо?

# 663
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Мерилин , може да са запушени слъзни каналчета. При нас гурличките започнаха едновременно със сълзите. Аз мислех,че е конюнктивит и даже първия път капах антибиотични капки. След няма и 10 дни след спирането на капките пак се започна и почиствах само с лайка. На следващия ден нямаше нищо. И сега само отвреме навреме се появява еднократно.
 Има масажче за отпушване на слъзните каналчета. Питай педиатъра си.

# 664
  • Мнения: 1 119
На нашата бебка още не съм й виждала сълзички Thinking Кога се появяват? Да не съм ги пропуснала newsm78
Днес ще ходим на ваксинация. Дано всичко мине безпроблемно Praynig

# 665
  • Мнения: 700
За кърменето моите гърди отдавна омекнаха. Кърмим се на поискване на около 2 часа. През нощта имаме поне 2 хранения.

 Pipppa,
Ние също много се разсейваме. Но аз се опитвам да го кърмя веднага след сън. Все още спи между храненията, а когато е сънен, по-малко се разсейва.
Иначе консултантите по кърмене съветват кърмене в затъмнена стая, да си сложиш бижу, обица, шал,  които да привличат. Но си е мъчение. Случва ми се да кърмя през час точно заради разсейването.

Не се ли притесняваш, че се храните толкова често? И ние имаме 2-3 хранения нощем. Педиатърката и много други казват да махам нощното хранене, но аз мисля да изчакам сам да си го махне.

# 666
  • Мнения: 580
Май сълзите се появяват при всеки различно, не мисля че има определена възраст.

# 667
  • Мнения: 195
А здравейте и от мен най-накрая, компютъра ми се развали, а телефона ми е толкова смотан, че не става нищо с него.
Ние сме вече на 3м и 2 седмици, не се е обръщал, с играчки се занимава - говори им нещо побутва ги, но не ги хваща задълго. Още си спим по корем само и така поне не ми се отвива, спи по-спокойно, не се стряска като е по корем. В количката като излезем и заспи пътьом по гръб се стряска лесно и се буди. И той си криви очетата, но и каката ми беше така - израства се, съвсем си е нормално, не е повод за тревога. Чета, че сте коментирали акото - нашето откак се е родил винаги е зелено и мирише ужасно /на АМ сме/ и като си пръцка.... осмърдява стаята  Mr. Green
Не давам витамин Д, защото фонтанелата му била малка и педи каза да не давам, при положение, че и в АМ има добавен. Вторите ваксини ги отложихме заради сополките, те минаха и много ми помогнаха черните капки от едно време Коларгол
Излизане не сме пропускали, само ако е валяло, то сега ако не излизаме, зимата съвсем няма да ни се иска, а каката зимата също си я разхождах поне за час

# 668
  • Варна
  • Мнения: 1 185
При нас сълзичките се появиха около 40 ден. Помня защото тогава правихме кръщене и тя беше с ужасен конюнктивит.
Не мога да си представя да махна нощното хранене! Тя спейки си изяжда ръцете,а аз не мога да спя. Пробвала съм да изчакам с надеждата да заспи,но за бебка започва да реве. Как да я тормозя така ?!

# 669
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Крисчана, да разбирам ли, че мога да капя Коларгол на 3-месечно?
Баткото донесе вирус с хрема, кашлица и Т. Всички сме болни и накрая и Катето я лепна. Цяла нощ е кашляла и не е спала. Има и сополи. Педито ми го няма, заместничката не минава по домовете, мн е заета, приема деца и възрастни, и май ще ходя към ТОкуда.
Коларгол мога ли да капя? А за кашлица? Баткото никога не ми е боледувал толкова малък и не съм запозната.

# 670
  • Мнения: 1 119
На мен нощните хранения са ми любими. Даже се ядосвам когато направи по-голяма пауза и аз съм изпуснала този толкова удобен за хранене момент Mr. Green

# 671
  • Мнения: 515
Един въпрос - кога приспивате бебчетата вечер? И кога според вас е идеалното време за лягане за бебчето вечер? 
Зачудих се доста дали някъде бъркам, защото навсякъде из американските и чуждестранни сайтове пише, че приспиват бебоците към 18-19ч вечер и уж спят сутрин до към 6-7. За мен това е странно рано...но явно го правят хората.
Е и нашият Дани се събужда към 6-7 сутрин , ама заспива към 21:30-22ч.  Дали не е твърде късно..?

# 672
  • Мнения: 514
ние се приспиваме още по-късно - към 22:00-23:00 часа- тогава ни идва последното ядене. Храним се на 4 часа, 5 пъти на ден /пробвах да го храня на по-малък интервал, за да заспива по-рано, но пък тогава не си изяжда всичко/.
Вашите бебоци търкат ли си очите и бузите? Моят малчо напоследък много често го прави...притеснявам се да не е някаква алергия Rolling Eyes

# 673
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Всички бебета така се търкат. Или поне тези, които аз съм виждала. И баткото го правеше, и Катето сега започна.
Ако мислите, че като установите сега режим на ранно лягане, то той ще се запази, се лъжете. Това са някакви утопии според мен на тази възраст особено бебето да заспива към 19 часа и да се буди чаак на другата сутрин.
Баткото до година и половина заспиваше към 21.30, но после започна да върти номера и да отлага лягането до последно чрез всевъзможни способи. Сега заспива към 22.30 - 23. Буди се към 6.30. Спи колкото пенсионер. Катето заспива към 22 - 22.30 и се буди към 6-7, като през 1-2 нощи - към 2-3.
Някой беше писал за връщането. Май беше Дени. Катето беше на АР на Хипп. Уж всичко се оправи, но сега яде по 7 пъти на ден по 130 грама, като последните 4 пъти ги прави всеки следобяд между 4 и 10. Яде на час и половина и само връща ли, връща... Няма спирка. Сменям дрехи по 10 пъти на ден. Чудя се дали да не въведа отново малко АР мляко.

Последна редакция: ср, 05 окт 2016, 14:07 от afrikancho

# 674
  • Мнения: 76
Здравейте юлски майки,
Аз съм една от вас Simple Smile Моя юнак скоро ще навърши 3 месеца. Имам нужда от малко помощ! Малкия има трудности с храненето изнервя се и започна да плаче при хранене и съответно да не си дояжда.Понякога яде 50 мл понякога 130 мл но предимно докато спи.До сега наддава в нормите. Водихме го и на детски гастроенеролог на АМ е дадаха му най-щадящото мляко фризо пеп ас. имаша ли е някоя от вас подобни проблеми? Ще се радвам да пишете, защото съм много притеснена и не знам дали мисля трезво!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт