Как влияе икономиката на страната за храненето на хората?

  • 83 812
  • 1 327
  •   1
Отговори
# 165
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 997
Разбира се, че бобът не може да е заместител на месото. Става дума за това дали може да засити човек за сравнително дълго време.


Сега, разбирам, че за спора на някои е необходимо да подържат тезата, че след като яде боб човек няма как да не умре от глад след 15 мин.  Grinning  Ама това  по-скоро е уишфул тинкинг, отколкото реален факт.


# 166
  • MI
  • Мнения: 11 868
Чисто любопитство, всеки ден ли ядете месо? На всяко хранене?

# 167
  • Мнения: X
Чисто любопитство, всеки ден ли ядете месо? На всяко хранене?
Не, 2-3 пъти седмично. Но, ако оставя моите деца, ще ядат месо три пъти дневно. Ама, нали съм НЕлиберална майка-насилник, връчвам зеленчуците и киселото мляко. Ето нещо, без което не мога- млечните. Не мога да си представя ден, в който да не ям нещо млечно. Без месо мога.

# 168
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 997
Чисто любопитство, всеки ден ли ядете месо? На всяко хранене?

И то чисто месо, без комбинация с въглехидрати. Щото нали, бобът съдържа и протеини и въглехидрати, и тази комбинация явно не засища.  Grinning

# 169
  • Мнения: 24 467
Кой какво е свикнал да яде е без значение. Въпрос на самовнушение е в този случай, базирано на навика, какво го "засища".
Обективно е обаче изследването кои храни за колко време се разграждат/усвояват от организма. За това си има точни резултати.
Бобовите храни, например, се усвояват за около 3-4 часа, точно за колкото и агнешкото месо. Повечето меса искат 3-6 часа, според зависи от вида им. По- бързо се разгражда от боба рибата, например.

http://pravilnohranene.com/%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%B3/%D0%B2%D1%80 … 0%B8%D1%82%D0%B5/

http://gotvach.bg/n5-36825-%D0%9A%D0%BE%D0%B8_%D1%85%D1%80%D0%B0 … 0%BB%D0%B0%D1%82?

Чисто любопитство, всеки ден ли ядете месо? На всяко хранене?
Аз почти не ям. Опитвам горе- долу десетина сигурно 5-6 пъти в годината. Така съм решила от много години, така правя и се чувствам добре. В чудесно здраве съм, макар и да съм прехвърлила вече 40 години. Гладна, разбира се, не съм останала.  Laughing Някак си се "засищам".


# 170
  • София
  • Мнения: 62 595
Децата искат месо, защото организмът расте, а растежът е с белтък. Всичко е белтък, а месото осигурява бърз и качествен такъв. Първото, което хората с последващи проблеми с хранетето спират, е месото, после млечните и яйцата.. А хората, които тренират и искат мускулна маса, набиват месо и яйца.

# 171
  • Мнения: 3 334
Понеже се питаше, как влияе икономиката на страната за храненето на хората?
От това което виждам, извода ми е, че почти всички силно развити страни имат проблеми с наднормено тегло и лошо-неправилно хранене.
Изключение правят Япония и Ю.Корея, но те са друг свят.
При ниски доходи, както и другите казаха, трябва повече време за да се яде добре, но това не изключва високи доходи и лошо хранене. За мен всичко е до желанието на човека основно, стига да има някакъв минимум. Има страни, където умират от глад все още, за тях не говоря

# 172
  • Мнения: 1 610
Всичко е в културата на обществото.
Живота стана зависим от тв медиите, които съвсем не ни учат как по добре да се справим с проблемите си. И за храненето и за всичко...  
Цинично е всяко предаване за здравословен живот, когато доходите на повечето хора в страната са на цената на кило хималайска сол и кило хайвер ...  newsm78

Последна редакция: нд, 18 сеп 2016, 14:00 от маманет

# 173
  • Мнения: 14 654
Не ме интересуват изследванията и научната обосновка кое би трябвало да ме засища, след като не ме. Много ясно мога и сама да усетя, когато огладнея, не е нужно да чета кога трябва да почувствам глад. Ако в порцията ми няма храна с животински произход, точно след 30 минути пак съм гладна. Не ям всеки ден месо, но винаги добавям сирене, много яйца, масло и кисело мляко към храната си, иначе трябва все гладна да ходя. Нито ядките ме засищат, нито варивата, нито домашният пълнозърнест хляб. Но ако с филията хляб хапна две яйца и масло, едно доматче, може и да изкарам три часа без храна.

# 174
  • София
  • Мнения: 62 595
Всичко е в културата на обществото.
Живота стана зависим от тв медиите, които съвсем не ни учат как по добре да се справим с проблемите си. И за храненето и за всичко...  
Цинично е всяко предаване за здравословен живот, когато доходите на повечето хора в страната са на цената на кило хималайска сол и кило хайвер ...  newsm78

Парадоксално, но хората ги гледат именно заради това, явно се докосват до благополучието. А и там са една групичка, дето се въртят, ако е по нашенските телевизии, и това им е част от... де да знам и аз какво, като участник в реалити.

# 175
  • Мнения: 24 467
Самият въпрос, инкорпориран в заглавието на темата, е доста неясен и, според мен, неправилен.
Какво означа "икономика"? Докато не си отговорим на него, то няма как да изследваме как нещо неясно влияе на друго неясно. Та всяка страна си има свое специфично стопанство. Какво се има предвид в случая? Коя част или характеристика от националното стопанство ще разглеждаме в темата?
Също и "храненето" не е много еднозначно понятие в случая. Какво имаме предвид - количествено, качествено? За второто имаме доста разлики в разбиранията на отделните хора и общества.
Човешкото благополучие пък не е еквивалент на богатство. Разбира се не може да е налично в голяма мизерия.
Ако ще свързваме БНД с храненето, то и тук следва да сме наясно, че този БНД се формира по различен начин, като не винаги той свидетелства и за високо интелектуално равнище на дадена нация. А и този показател често се изменя много бързо. Докато хранителната култура на едно общество - не чак толкова и не зависи пряко от него.
икономика тълковен речник

# 176
  • София
  • Мнения: 12 374
Чисто любопитство, всеки ден ли ядете месо? На всяко хранене?
Да, всеки ден. Аз от дете съм страшен месар, мъжът ми също. Щерката е маниак на тема животни и напоследък чат-пат бойкотира месото щото прасетата били много милички и защо сме ги убивали. Същото за теленцата и кравите.

Бобът не ме засища, но грахът - да. Явно е до организъм.

# 177
  • Мнения: 1 700
Чисто любопитство, всеки ден ли ядете месо? На всяко хранене?
не 2-3 седмично.
бобът не ме засища ако е по-рядък най-много час да ме държи.Боб ако е гъст или с месо ме държи нормално 2-3 часа

# 178
  • Мнения: 76
Чисто любопитство, всеки ден ли ядете месо? На всяко хранене?
Абсолютно всеки ден се яде месо в нашето семейство,разни там бобови - освен стомашни проблеми- нищо не засищат,е веднъж в месеца мога а се прежаля с боб...,ама няма ли мръвка - не става...
Ето,цяло лято напукахме скарата - свински,пилешки,телешки пържолки,рибки и за гарнитура зеленчуци - по-здравословно от това няма! Mr. Green

# 179
  • MI
  • Мнения: 11 868
Аз не мога да ям всеки ден месо, особено червено такова - освен че не ходя нормално до тоалетната, ако не ям повече зеленчук и варива, кожата ми става една грапава, гадна, не мога да я търпя. Като натровена се чувствам ако прекаля с месото по празници например.  Sick А боба ясно че не трябва да е супа с три бобчета вътре, а гъст. И телешко да е, ако сложиш супа само с половин парченце месо ,пак ще си останеш гладен.  Crazy Иначе и аз грах обичам повече от боб...

Общи условия

Активация на акаунт