Операция на щитовидната жлеза -12

  • 87 518
  • 833
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 838
Пиша след прегледа при Пандев.
Каза, че е малко, към 0.9мм., че е калцифицирано, по принцип злокачествените са калцифицирани, но процента да е такова въпреки всичко не е голям, към 10-15 процента.
Пусна ми Калцитонин и сега си чакам резултата, а биопсия не направих - ако калцитонина е добре може да се окаже, че няма смисъл.

# 736
  • София
  • Мнения: 1 040
Пандев ще преглежда ли този месец, дали има смисъл да се обаждам? То и юли не ми е късно,де

# 737
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Пиша след прегледа при Пандев.
Каза, че е малко, към 0.9мм., че е калцифицирано, по принцип злокачествените са калцифицирани, но процента да е такова въпреки всичко не е голям, към 10-15 процента.
Пусна ми Калцитонин и сега си чакам резултата, а биопсия не направих - ако калцитонина е добре може да се окаже, че няма смисъл.


Аз бих направила биопсия.Моя възел беше 0.6 мм.

# 738
  • Мнения: 9
Пиша след прегледа при Пандев.
Каза, че е малко, към 0.9мм., че е калцифицирано, по принцип злокачествените са калцифицирани, но процента да е такова въпреки всичко не е голям, към 10-15 процента.
Пусна ми Калцитонин и сега си чакам резултата, а биопсия не направих - ако калцитонина е добре може да се окаже, че няма смисъл.


Аз бих направила биопсия.Моя възел беше 0.6 мм.

# 739
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Здравей те момичета защо не направите един курс на лечение с Тодикамп преди другите медикаменти аз го пия то е хранителна добавка почти непозната в БГ но много ефикасна

Ти май обърка темата,тук почти всички сме с оперирани жлези.На някои частично,на някои напълно.Тази добавка с какво би ми помогнала ?

Последна редакция: нд, 11 юни 2017, 21:05 от Глухарче

# 740
  • Мнения: 895
Пиша след прегледа при Пандев.
Каза, че е малко, към 0.9мм., че е калцифицирано, по принцип злокачествените са калцифицирани, но процента да е такова въпреки всичко не е голям, към 10-15 процента.
Пусна ми Калцитонин и сега си чакам резултата, а биопсия не направих - ако калцитонина е добре може да се окаже, че няма смисъл.

Калцитонина не е ли маркерът за медуларен карцином? А как ще отхвърли вероятност за папиларен? Или при всички положения ще оперира? Успех желая!

# 741
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Пиша след прегледа при Пандев.
Каза, че е малко, към 0.9мм., че е калцифицирано, по принцип злокачествените са калцифицирани, но процента да е такова въпреки всичко не е голям, към 10-15 процента.
Пусна ми Калцитонин и сега си чакам резултата, а биопсия не направих - ако калцитонина е добре може да се окаже, че няма смисъл.

Калцитонина не е ли маркерът за медуларен карцином? А как ще отхвърли вероятност за папиларен? Или при всички положения ще оперира? Успех желая!

Точно , за папиларен е Тиероглобулин,но преди операция не са съвсем достоверни.

# 742
  • В свой си свят :))))
  • Мнения: 542
Пиша след прегледа при Пандев.
Каза, че е малко, към 0.9мм., че е калцифицирано, по принцип злокачествените са калцифицирани, но процента да е такова въпреки всичко не е голям, към 10-15 процента.
Пусна ми Калцитонин и сега си чакам резултата, а биопсия не направих - ако калцитонина е добре може да се окаже, че няма смисъл.

Калцитонина не е ли маркерът за медуларен карцином? А как ще отхвърли вероятност за папиларен? Или при всички положения ще оперира? Успех желая!

Точно , за папиларен е Тиероглобулин,но преди операция не са съвсем достоверни.

Калцитонинът е за застраховка, за най-кофти варианта... ако той е добре, значи е по-малкия дявол... Всички хормони и туморни маркери винаги са ми били в норма..само биопсията показа реалното положение, плюс повторна биопсия на операционната маса.

# 743
  • Мнения: 5
Наистина се оказа, че доц.Сечанов не работи вече в Клиника по ендокринна хирургия (намираща се в сградата на "Майчин дом").
Но това не е никакъв проблем, защото работи и оперира, разбира се, в болница "Св.Пантелеймон", която се намира в ж.к."Младост"3 в София на бул."Ал.Малинов"63. Сайтът на болницата е www.sphospital.com и там са дадени телефони за контакт. Неговият телефон може също да бъде открит лесно в Интернет.
Условията в болницата са чудесни! Много по-хубаво е от предишната болница. Казвам го от собствен опит, защото видях лично за какво става въпрос.

И няма повод за притеснение относно хистологичната диагноза по време на операцията (т.нар. гефрир)!!! Оказа се, че си има много добър патолог, който му прави гефририте. Тази информация, която е дадена по-горе в този форум, не се потвърди. Явно някой от бившата му работа пуска неверни слухове и заблуждава пациентите.

Едва ли специалист от неговия ранг ще отиде да работи някъде, където няма условия. Все пак той е НАЦИОНАЛНИЯТ КОНСУЛТАНТ ПО ЕНДОКРИННА ХИРУРГИЯ, а не който и да е (за всяка специалност в медицината се определя един национален консултант). Това е достатъчно и мисля, че той е един от малкото лекари и хирурзи в България, които не се нуждаят от реклама, а само от благодарност!

Това последното го казвам, за да не бъда разбрана погрешно от някой тук.

# 744
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да ви кажа,предното изказване не ми заприлича на антиреклама,напротив добре,че ни информираха.Но пък вашето си прилича на 100%-ва реклама  Grinning

# 745
  • Мнения: 11 785
Някой по-назад писа, че проф. Пандев бил ученик на доц. Сечанов. Аз за първи път чувам това, предвид че двамата оперират по съвсем различни методи и предвид че първият е въвел много от новите методи по света в България.
Ако се има предвид съвсем в начално ниво, в някоя болница... да са работили заедно, нямам идея, но не бях чувала.

Приносът на проф. Пандев към медицината в България. Не го рекламирам, той няма нужда от реклама, вижда се и в темата. Той за мен освен отличен специалист е на първо място човек, с изключителен подход към пациента.

Скрит текст:
Проф.  Пандев е един от 100 ендокринни хирурзи в Европа с  призната специалност по „Ендокринна хиургия”  според критериите на Европейския борд по хирургия (Еuropean Board of Surgery, Division of Endocrine Surgery. Има и специалност по Хирургия от ВМА, София.
 
Единственият български лекар, получил от Папа БЕНЕДИКТ XVI  Благословия (Apostolic Blessing) през 2010 – за медицинската, научна и хуманитарна дейност.
 
Той е един от учредителите на Европейската асоциация по Ендокринна хирургия, член на нейния Управителен съвет, Председател на съвета на националните делегати  и член на Изпълнителното бюро на Асоциацията; председател е на  Контролната комисия на Българското хирургично дружество.
Член е на  Немската асоциация по ендокринна хирургия (CAEK), на Международната хирургична асоциация (International Society of Surgery-ISS), Международната асоциация по ендокринна хирургия (International Association of Endocrine Surgeons-IAES), на International College of Surgeons.
 
Завеждащ  е на Отделение по Еднодневна  хирургия, секция „Ендокринна хирургия“, Университетска Болница „Царица Йоанна- ИСУЛ”, Медицински университет- София
 
Специализации: има над 20 специализации в Университетски болници в Австрия, Италия и Германия, многобройни публикации в престижни научни издания и редица награди от научни форуми у нас и в чужбина.
 
 
Принос  на проф. д-р Румен Пандев, д.м. към развитието на българската медицина:

 
Въвеждане в България на методиката за рутинна идентификация и невролиза на Гласовия (Рекурентен) нерв от 1995г - материалът е публикуван в Acta Chirurgica Austriaca 1996,
Langenbeck`s Arch of Surgery 2003,
 
Въвеждане на молекулярно-генетичен анализ при Медуларен тиреоиден карцином, открити са първите 4 фамилии с Фамилен Медуларен Карцином, материалът е публикуван в Дисертационен труд: “Диагностична и хирургична стратегия при лечение на болни с Медуларен Тиреоиден Карцином”2002
 
Въвеждане на Калцитониновия стимулационен тест при болни с Медуларен Тиреоиден Карцином материалът е публикуван в Acta Chirurgica Austriaca 1997
 
Въвеждане на Еднодневната Тиреоидна Хирургия в България - материалът е публикуван в Langenbeck`s Arch of Surgery 2003,
 
Прилагане на  операции на щитовидна жлеза без поставяне на       дренаж, за периода (2001 -2007г - 1656 пациенти)
 
Въвеждане в България на Безкръвни Операции на Щитовидната жлеза -  Минимално Инвазивната Отворена Тиреоидна Резекция (2002г) и Минимално Инвазивната Видео-Асистирана Тиреоидна Резекция (2005г).
 
Въвеждане в България на Микродисекционната Техника при  операции на болни с шийни лимфни метастази от  Карцином на щитовидната жлеза. Доц. Пандев  представя техниката в Германия /2007/ и Турция /2011/.
Материалът е публикуван в Langenbeck`s Arch of Surgery 2007
 
 Извършва съвместно с проф. д-р Бруно Нидерле от Виена  първата профилактична тиреоидектомия,  13.март.2008г,
в  Правителствена Болница „Лозенец”-София
 
/13.март.2008г/, на дете принадлежащо към фамилия с наследствен вариант на Медуларен Тиреоиден Карцином.
 

Последна редакция: пн, 12 юни 2017, 12:30 от Merelenda

# 746
  • София
  • Мнения: 36
Напълно подкрепям написаното от Merelenda.
Аз съм оперирана от проф.Пандев и мога да кажа само хубави неща за него (не е реклама).

# 747
  • Мнения: 2 495
Последно, проф.Пандев продължава да оперира в ИСУЛ, нали?....че малко като че ли се заблудих... newsm78

# 748
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Последно, проф.Пандев продължава да оперира в ИСУЛ, нали?....че малко като че ли се заблудих... newsm78

Не се чуло,че е напуснал.Чу се само,че е отменил операциите си и е предложил друг хирург да ги направи.

# 749
  • Мнения: 2 495
Последно, проф.Пандев продължава да оперира в ИСУЛ, нали?....че малко като че ли се заблудих... newsm78

Не се чуло,че е напуснал.Чу се само,че е отменил операциите си и е предложил друг хирург да ги направи.
Ама това за какво време?Наесен ми предстои операция при него. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт