Искам да кажа ... (95)_07.11-13.11

  • 61 625
  • 823
  •   1
Отговори
# 735
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
Хич пък не ми се гласува на мен  newsm78.
Не възнамерявам да приготвям нищо за обяд- ММ яде сурови ядки, детето тъкмо закуси с вчерашни палачинки  Mr. Green- вчера сутринта направих 5 броя, ще има и за следобедна закуска днес  chef.Икономична работа сме. Аз изяждам 2 бисквити с една ябълка и съм и закусила,и обядвала  Whistling
Шоколадовото суфле много ме изкушава...ама само по разкази ще го опитам  Whistling. Няма кой да ми яде такива количества.
Снощи преядох с гъши дроб  Heart Eyes.Как обичаааааам.
Дневна програма нямам,бих отишла на фитбол,ама много желаещи има през уикенда и не ми се бута в навалицата, а и ще ми се развали косата  Crazy.Някакви девойки са ме оферирали за кафепитие....обмислям им офертите.
Синковецът започна да остава сам за по няколко часа от преди година, т.е. на 10 и половина беше. Вечер-един-два пъти сме го оставяли, до към 22 ч. Ни риба,ни рак е работата сега-не ще при баба си да спи, не смеем за по-дълго сам да го оставим вечер, не иска и с нас....та та тъй ще е-редуваме се с баща му кой да излиза  Whistling.

# 736
  • Мнения: 9 579
И аз не спах изобщо тази нощ, сега главата ми е гипс. Close По-късно ще отида да гласувам, дано имам късмет и няма много народ. Гена, хубавото на суфлето е, че го прибираш във фризера и ако искаш може и по едно на ден да си печеш, не е нужно цялата доза. Peace А и те излизат някъде 8 броя , не е чак толкова голямо количество.

# 737
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
Гена, хубавото на суфлето е, че го прибираш във фризера и ако искаш може и по едно на ден да си печеш, не е нужно цялата доза. Peace А и те излизат някъде 8 броя , не е чак толкова голямо количество.
Така съм по-навита...ама може празнично да ги почерпя моите, до тогава- разказ по картинка само  Laughing.

# 738
  • Мнения: 3 609
Здравейте!😃
Рд мина много добре, въпреки опасенията ми, че апартамента е маломерен, всички се събрахме. Беше весело, после бяхме и на бар. Благодаря за пожеланията към никаквеца 😃 да ми е жив и здрав. Преди час ме събуди с въпроса дали искам кафе..Кафе още няма, но поне подрежда и оправя😂 много е смешен.
Вчера от следобяд правих сандвичи и хапки, на снимките малко изглежда като детски РД (специално за вас ги направих, между другото), но имаше и доста уиски и вино на заден кадър.
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/fr/cp0/e15/q65/1502 … ?efg=eyJpIjoidCJ9

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/fr/cp0/e15/q65/1502 … ?efg=eyJpIjoidCJ9

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/fr/cp0/e15/q65/1499 … ?efg=eyJpIjoidCJ9

И тортата...не стана точно както исках, наложи се да имровизирам с декорацията ( това е мента, не магданоз, както отсече майка ми). Но пък от нея нищичко не остана..от тортата де..Беше вкусна  Grinning

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/149 … 2&oe=588ABBA4

Аз няма да гласувам. Не виждам смисъл няма да вися на студа и да си губя малкото свободно време, за да избера една гад пред друга. Всички са еднакви. И всички не ги харесвам.









# 739
  • Мнения: 39 868
Захир. Добре са и хапките, и тортата. Обаче не мога да видя какво има под сиренето на сандвичите със сирене, Нещо тъмно, но какво точно е? А разрез на тортата има ли?

# 740
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
Захир. Добре са и хапките, и тортата. Обаче не мога да видя какво има под сиренето на сандвичите със сирене, Нещо тъмно, но какво точно е? А разрез на тортата има ли?
маслинова паста?  newsm78

# 741
  • Мнения: 22 036
Захир, огладнях  Grinning. Да ти е жив и здрав никаквеца  Hug

# 742
  • Мнения: 3 609
Едните са маслинова паста с чери домат, моцарела и подправки, а тъмното, което се вижда е конфитюр от карамелизиран лук, който предната вечер варих, отгоре е с козе сирене. Този конфитюр става много лесно и е вкусен както със сирена, така и с меса.
Разрез на тортата не успях да направя. Изяде се бързо, но е с бишкоти, а крема е много лесен: сметана, маскарпоне и течен шоколад..Ммм

# 743
  • София
  • Мнения: 18 679
Еее, тъкмо пишех, че залагам на конфитюр от лук Grinning Много съм добра в познаването по снимка bowuu
А сандвичите с пастет и кисела краставичка ме върнаха в детството, верно точно такива имаше на всеки детски рожден ден Joy Е, тези сигурно не са такива де, ама на такива ми заприличаха и ми стана едно мило...

# 744
  • Мнения: 22 036
Обожавам филии от франзела с нещо намацано. Искам детски роден ден и такива сандвичи.

# 745
  • Бургас
  • Мнения: 7 500
И аз харесвам сандвичите, които едно време даваха на детските РД. Даже си мисля за РД на Мариана да направя. Добре че е чак април, та дотогава да се наглася психически.
Ходихме да гласуваме. Нямаше никой . Помнят ни от предния път Simple Smile

# 746
  • Мнения: 22 036
И аз харесвам сандвичите, които едно време даваха на детските РД. Даже си мисля за РД на Мариана да направя. Добре че е чак април, та дотогава да се наглася психически.
Ходихме да гласуваме. Нямаше никой . Помнят ни от предния път Simple Smile

Лина, направи, има и много идеи за украса (от темата за ъ и о се обърках тотално). Кога порасна това детенце  Hug

# 747
  • Мнения: 12 081
И аз много харесвам домашни сандвичи, макар и да е трудоемко.Правила съм за обикновено гости следобедно кафе, че там има нужда от по-малко. изразявам хляб, кашкавал, зеленчуци с метални формички за сладки и става интересно.

Не зная каква е тази луна, не можах да спя то главоболие, а днес и мъжът ми се тръшна.

Не ми се мисли тази нощ каква ще е.

# 748
  • Мнения: 870
Аз гледам ските. Гласувах още сутринта, има значение за мен.
Нощта смятам да си я направя каквото си искам, никаква Луна или каквото и да е друго космическо тяло не ме  касае. Глава ме боли само ако съм пил повече, никога от друго.
Времето е приятно, следобед  ще прекарам навън. 

# 749
  • Мнения: X
Хубаво ме подсетихте за луната. Ако тази вечер не е облачно, ще изведа децата да поснимаме.

Захир, този крем с маскарпоне и сметана ни е най-любим за торти, добавям ванилия и няколко капки лимон. Правя го бял, но между редовете бишкоти и крем слагам натрошен шоколад и ядки. Една нощ в хладилника задължително. Мням. След 2 дена пак ще правя тази торта, номер 2 става на 10. Плюс поне 3-4 дози мъфини за училище, отборите по хандбал и съседските дечурлига. Почна се великото печене на вкосотии, у нас е около 6 седмици плътно - докато минат всички рожденици, именици, коледни празненства, концерти и подобни.

Последна редакция: нд, 13 ное 2016, 13:33 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт