Мама е с коремче вече, а отвътре я побутва АПРИЛското човече - Тема 8

  • 48 428
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 18 679
оффффф, писах, писах, тъпия нет ме изхвърли и всичко замина...
Така че, с две думи, Теди, не, не е вярно - по- удобно е кошницата за кола да става и за рамата на количката. Причини - много, ама не ми се пишат пак, сори.

# 676
  • Мнения: 2 185
Така че, с две думи, Теди, не, не е вярно - по- удобно е кошницата за кола да става и за рамата на количката. Причини - много, ама не ми се пишат пак, сори.

Подкрепям  Peace

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Теди, точно в тази количка си влюбих първия път като я видях онлайн. После я харесах дори повече в магазин. Познати на познати ползват такава и са много доволни. Купихме я по време на намалението в хиполенд - там редовната цена беше 600лв (-25% ни дойде чудесно). Столчето взехме на промоция от друг магазин за още 100лв. Колко ще ни е удобна тази количка още не мога да кажа - нямам дребосък под ръка, за да я изпробвам.

# 678
  • Варна
  • Мнения: 594
Кошницата за кола е удобна за нас - да, но за бебето? То е ясно, че е удобно да става за рамата на количката, и че е хубаво че няма да будим бебето като го пренасяме от колата в количката. Тази която гледахме си има кошница, просто ни казаха че било масова грешка, че родителите отивали на дълъг път с нея, а не било хубаво бебето да стои толкова дълго в нея. По удобно за път била седалката за бебе, и нея сме можели да я ползваме много повече време от кошницата.
За количката, и ние я гледахме в хиполенд. Не попитахме как се сгъва рамата, сега се сетих. Като цена излиза добре... но малко ме притеснява това, че  детето ще стъпва на платнена подложка, и най вероятно ще е перманентно изцапано там newsm78 . За първи път оглеждам по сериозно, и може и да звуча смешно с притесненията си Laughing
lindichka, разсмя ме  Laughing ама няма страшно, и двете сме ку-ку. Как може да не се усетя че се дърпа тоя ластик, не знам. Гледах го аз това копче с една дупчица на 1 см. разстояние, и се чудих за какво са го направили като ще стегне само с 1 см  ooooh! hahaha

# 679
  • Мнения: 1 111
И аз подкрепям, че кошчето за кола е много удобно и за бебето. Моето в него спеше, а в коша за новородено ревеше... Бебетата така или иначе не са свикнали да лежат изпънати, а и ти няма да го държиш цял ден в кошчето. Аз лично съм го ползвала като излезем с кола и бебето заспи, да не го прехвърлям, а направо да го закача на рамата за разходката или там където сме тръгнали. Не съм си го държала вкъщи в това кошче например.
Сега се загледах, че си писала да не се ползва за дълъг път, а седалка за кола. Каква седалка? Ние имаме един стол, в който още стои бъдещия батко, който става от 0 месеца с една подложка. Формата е същата като на кошче. Ти не можеш да сложиш новородено в седнала седалка... Нещо не чи стана ясно.
За количката - не ги харесвам този тип, струват ми се неудобни, по-трудно е преобразуването между двете, а и самата седалка ми изглежда неравна. Може и да бъркам.
Ваната не ми харесва. Не съм привърженик на къпането в стаята и не виждам смисъл от допълнителните рафтове. Ползвах обикновена вана на стойка в банята и отделно повивалник в стаята. За банята ти трябва един шампоан, за стаята разни кремчета, но не са на едно място.

Последна редакция: нд, 04 дек 2016, 09:57 от Manhamanha

# 680
  • Варна
  • Мнения: 594
О, не, ваната мислех да я сложа в банята. Или не е удачно да се повива бебето в банята ? Повивалника в случая го отмятам като една екстра Thinking Не съм наясно с много неща. Мислех да взема и скрин-повивалник за стаята, а този на ваната да го ползвам когато ми е удобно, след като го измия / изкъпя.
Този който ни обясни това за кошчето за кола каза че в случай че купим кошчето ще го ползваме само няколко месеца, и ще ни се наложи да минем на седалка за кола, защото била в пъти по удобна за детето.
Като цяло, се обезсмисляло да купуваме кошче за кола, щом ще се ползва толкова малко. Може би не е прав, щом всички казвате обратното, още повече и с опит, значи имате право  Peace

# 681
  • София
  • Мнения: 18 679
Бебе в стаята никога не съм къпала. Поне първите 2-3 месеца ги къпех на мивката Laughing После - в коритце със стойка, много са удобни, пак ще си взема Peace После го вадя от коритото, увивам в хавлийка и оправям в стаята, директно на леглото, върху една гумирана пелена, подлаганче и казвам аз Simple Smile Повивалник не съм ползвала никога. Козметиката ми седеше на моята тоалетка, защото бебетата са спали при мен докъм 2-годишни, а големия и повече. Друго...не се сещам Rolling Eyes
За стол за кола и аз не разбрах кое му е баш по-удобното от кошницата, като той с приставката за новородено си става съща кошница, ама карай Laughing Теди, за позата - вярно е, не бива да седят с часове със свит гръбнак. Никой не те кара да държиш детето в кошницата по 10 часа. Само че ако всеки път, като го вадиш заспало от колата, го събуждаш и реве по един час след това, вместо да поспи 2 часа и после да го преместиш - ами не мисля, че е по-добрият вариант. Другата истина е, че може да ти се падне бебе, което мрази да седи вързано в кошницата, а да иска да си лежи в количката и да не се буди, като го местиш. Няма как да знаеш отсега, Божа работа Peace Но от опит ти казвам, че поне 90% от децата мразят да ги местят заспали, будят се и пищят неистово. Затова в парка е пълно с хора, бутащи колички с кошници за кола, не е от мързел да си монтират коша на количката, уверявам те!

# 682
  • Мнения: 1 111
Аз доколкото видях повивалника е подвижен. Няма смисъл от специален скрин за повиване, всеки обикновен скрин с повивалник отгоре върши същата работа. И не, не е удачно да повиваш в банята според мен. Освен това ако ваната е колкото повивалника, а повивалника прилича на този, който имах, е малка. Вземи си вана, може анатомична, но с нормални размери и със стойка. За кошчето - моя син се вози почти до годинка в него. Другия стол не ми изглежда толкова удобен за бебе дори и с подложката. А за местенето Белинда е много права Simple Smile

# 683
  • Мнения: 2 185
Нямам ясни спомени с първото дете, но второто със сигурност го преместих от infant car seat в convertible car seat на около 4 месеца (умишлено ползвам английските термини, българските с тези кошници, кошове и столове са адски объркващи). Мисля, че и номер 1 го прехвърлих около 4 месеца, та да, не се ползва дълго (поне у дома), но пък е незаменимо за тези първи няколко месеца. Някои хора си ги ползват съвсем спокойно до първата годинка, при мен това не сработи по различни причини с двете деца. Сега пак си взех infant car seat и то доста инвестирах в нея, защото е важно да е качествена, независимо колко време ще се ползва. Гледам по българските сайтове разни "комплекти" количка+кош за новородено+столче за новородено, или там както се води infant car seat, като последното е от някаква куча марка, без никакви тестове, това определено не ми се струва като добра идея. Също много често виждам, че си монтират коша от количката в колата  Rolling Eyes и така возят бебето....е това вече е пълно безумие  Shocked ooooh!
Аз повивалник и ваничка никога не съм ползвала, мисля и този път да се въздържа, определено не са в моя списък със задължителни покупки  Wink .

# 684
  • София
  • Мнения: 18 679
Боже, те без столчета ги возят масово, ти искаш качеството да гледат ooooh! Редовна гледка на светофар ми е - мама/тате шофира, дечко свободно се развява на задната седалка и наднича между двете предни. Един по-силен удар или резки спирачки и чеденцето ще разбие предното стъкло с глава, а мама безопасно овързана с колана. Безотговорна работа Sick И да свириш, и забележки да правиш, и на КАТ да звъниш - все тая. Като няма контрол, тъй ще е. Лошото е, че последствията са за невинните...

# 685
# 686
  • Мнения: 175
Моята още се вози в столчето за кола от 0 до 18, тя е точно 18 кг, освен това не надстърча повече от 1 см, което всъщност е важно, а не теглото на детето. Кошницата я ползвахме до към 1 годинка, беше много удобна наистина защото тя все заспиваше в колата, а ние пътувахме често тогава. Обаче голям рев беше като се събуди и затова я пробвах как ще е със столче - пътуванията станаха прекрасни от тогава! Сега смятам да ползваме кошницата докато можем, после местим бебка в стола на каката, а на нея ще купим седалка сигурно вече, че ще стане на 6 дотогава.
Алиса, тези са си чисто летни колички.

# 687
  • Мнения: 1 008
Днес ме посъветваха, че заради термина в началото на пролетта, може би няма да имаме нужда от зимна количка. Вие какво мислите? Съжелавам, но съм мноого боса по въпроса  Rolling Eyes

# 688
  • Мнения: 175
Ами всъщност този кош, в който бебето е само легнал се нарича "кош за новородено" и се ползва до към 6-тия месец, тоест докато вече бебето може да стои в полуседнало положение, а някои дори и в седнало. Някой някъде го е нарекъл зимен и така го пишат и в някои сайтове и объркват майките. Ето например моето дете е родено август месец, но си беше в този кош доста време, над 6 месеца дори. На мен ми беше страшно удобен. Имам чувство, че в друг кош би изпаднало, ако не е вързано. Аз лично не бих си купила такъв тип количка. Ако ти е ограничен бюджета има в олх достатъчно  страхотни колички втора ръка, някои са като нови просто. Най-вероятно и аз ще си взема от там като му дойде времето. Но ще гледам на детето, че и на мен да ми е удобно.

# 689
  • Мнения: 1 111
Аз ползвах коша за новородено на количката до 4 месец. После в седалката полегнал повече.
А за возенето в колата, има родители, които си возят децата на 2-3 години на предната седалка, какво остава да проверят кое кошче е сигурно.
За количките - вероятно би могла да изкараш и само с такава количка, но специално тези двете не са особено качествени според мен. Освен това не стават съявсем за новородено доколкото видях.

Общи условия

Активация на акаунт