Що е то успяла жена?

  • 12 032
  • 123
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Успяла за мен е щастливата жена. Независимо как го е постигнала. При всеки е различно. Една иска да си стои в къщи и да отгледа поне 3 деца, друга иска кариера, трета пътувания... Няма значение как. Важното е да постигнеш това, което искаш. Или да се научиш да обичаш, това което имаш. Във всеки случай да си в мир със себе си. Аз успях да го постигна чак към 40 год, но важното е, че успях.  Laughing

# 16
  • Мнения: 206
Не едно време- и сега жилището е признак за успялост, без значение как и по какъв начин ще се сдобиеш с него. Ако нямаш собствено жилище те гледат странно и те питат-ама защо живееш под наем, ужас, изтегли си кредит.  Crossing Arms
Кариерата за мен не е единственият критерий за успешна жена. Нито децата, защото едни искат деца, а други не искат.
Аз бих се чувствала щастлива ако си стоя у дома, с три дечица примерно.
Занимавам се каквото и когато искам, с нещата, които ми харесват-за мен това е успяла жена.
Ей, това ако го постигна някога-ще се смятам за успяла. Simple Smile
Някъде бях чула една приказка"дипломата на жената е мъжа". Това го чух като тийн и съм го запомнила. Убеждавам се, че е много вярно.
Много е важно какъв мъж имаш до себе си.
Семейството е най-важното нещо според мен. И ако си щастлив, удовлетворен, от живота, който водиш-успял си.
Успяла жена се разбира почти винаги като независима,с кариера.
Имам обаче доста по различни виждания от мнозинството, но толкова ще кажа по въпроса, че иначе ще ме изядете с парцалите.  Joy а не ми се влиза в излишни спорове Wink


Добре, ти си вече с опит, кажи какъв трябва да бъде мъжът, според теб, за да е перфектната диплома за жената и тя да е успяла, няма да спорим, обещавам, само си кажи мнението защото виждам, че си много млада и ще ми е много интересно, всеки си има право на мнение.  bouquet Grinning

# 17
  • Мнения: 5 382
В различните етапи на живота си бих отговорила различно на този въпрос.
В младостта смятах, че ще съм успяла, ако се докажа в професията.
На средна възраст започнах да мисля, че успяла значи да имам хубав дом, красиви вещи, любими мъж и деца в него.
Сега , вече в зряла възраст  мога с увереност да кажа, че успяла е тази жена, която е родила, отгледала и възпитала добри деца, с които да има здрава връзка, която никой и за нищо не би могъл да унищожи.  И не на последно място,ако тези деца са със силна връзка и помежду си. Ако се държим здраво един за друг, това дава спокойствие, дава надежда, дава сигурност и в много тежки ситуации.

Последна редакция: пн, 21 ное 2016, 18:25 от K.A.G.

# 18
  • Мнения: 1 748
Успял е функция на целите. Ако цели да получава 10к месечно и го постигне - успяла е. Ако цели да намери мъж, да се обичат да направят 3 деца и го постигне - успяла е. Ако целта е да пропътува света, да помага на болни, бедни, да преподава безплатно в южна Африка и го постигне - успяла е,

За мен "успяла" е също и според годините. На 25 три деца, но без семейна и финансова стабилност не са голям успех. На 35 с висока обща култура, висок доход и профеционална задоволеност, умен и добър мъж, любов, топлина и три деца са успех.

# 19
  • София
  • Мнения: 23 197
Наистина за всяка жена успехът е нещо различно, мога да кажа аз какво искам да постигна още, за да се почувствам успешна.  Simple Smile

По отношение на семейството:

Семейство и дете вече имам, ще се чувствам успешна, ако успея да го съхраня и да имам поне още едно дете. И ако успея да възпитам добре децата си.

По отношение на професионалното развитие:
Искам да се развия професионално в сферата, в която в момента уча. - В това отношение съм до кривата круша  Laughing

Жилище и материално обезпечаване:

Имаме късмета да не плащаме наем, но жилището, в което живеем в момента не е наше. Съпругът ми има жилище още от преди сватбата, но не е в града, в който живеем и не е точно такова,каквото бих искала да бъде. Та се надявам един ден да имаме и жилището,за което мечтаем. Искам да имаме спестени пари - да се чувстваме сигурни и спокойни и да можем да не лишаваме себе си и децата си от нищо.

Допълнителни неща:

Искам да пътувам,обожавам да пътувам. Обиколила съм голяма част от Европа,но искам да видя още много места и на други континенти. Имам си списък и бих била много щастлива,ако един ден успея да го изпълня. (Нямам амбиции за околосветско пътешествие, така че може и да успея един ден)  Mr. Green

И най-вече трябва и искам да бъда щастлива, за да съм истински успешна.

# 20
  • Мнения: 736
Щастлива, амбициозна с професия, обичана и обичаща, даряваща живот, красота, мир и спокойствие, да обиколи света, да бъде информирана, компетентна........ А бе, от всичко по малко но и да има щипка сол.

# 21
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 354
Спокойна и щастлива със стабилен мъж до себе си ,отглеждаща децата си в собствения си дом ,добре образована и с кариера-ако е пожелала да има такава.Като последното не е задължително.
За мен най-важното нещо е семейството.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 741
Ирина Тенчева, разбира се!

# 23
  • Мнения: 5 060
Успешни за мен са онези жени, които са постигнали мир със себе си и околните и които все по-рядко мислят за материалния аспект на нещата.
Такива, които умеят да бъдат красиви и очарователни в наднормените си килограми, усмихнати и ведри без филъри в устните, спокойни и щастливи с децата си, без да включват програма за шамари, когато детето се е заинатило за нещо.
Такива, които успяват да си побъбрят и да се гушкат вечер с мъжете си, без да имат желание за сърфиране в нета и губене на време във фейса.
Такива, които ходят с удоволствие на работа, независимо дали са директори на корпорация или продавачки в кварталната бакалия.
Такива, които изобщо не им дреме за чуждия живот или по-скоро не се ровят в чаршафите на хората и не търсят постоянно някакви драми за някого.

Е, от всички изброени се оказва, че съм успешна само по две точки.  Grinning

# 24
  • Мнения: 12 473
По твоето описание си се вписвам идеално.. Joy

# 25
  • Мнения: 5 060
Ти и без това имаш славата на успяла жена, тебе не те мислим.  Whistling

# 26
  • Мнения: X
Гледам има тема за успелите мъже и тъй като днес с приятели водихме спор какво означава успяла жена, реших да ви попитам какво означава за вас. Давам няколко насоки от спора
1. Родени и отгледани деца. Колкото повече деца е родила една жена, толкова по-успешна е.
2. Колкото повече мъже е имала (да се чете брака/сериозни връзки) толкова е по-желана и успешна.
3. Ако може да се издържа сама и има добра работа и доходи
4. Да се чувства щастлива и без да отговаря на горните три условия.
Вие сте на наред какво е успешна жена?
Успяла жена е тази, която СЕ ЧУВСТВА успяла.
Без значение в какво, дали в семейство, работа, мъже, хобита....

За мен, успял човек е свободният човек.Този, който не плаща ДОМ, не се вълнува от мнението на хората, живее своя живот такъв, какъвто го иска и харесва.
С една дума, доволен е от съществуването си.

# 27
  • Мнения: 5 060
Е, тя дом може да плаща, без това да й тежи или да се отразява по някакъв начин на портфейла й. Да, не са много, но има и такива.

# 28
  • Мнения: 1 748
Щом темата е в "Семейни отношения", значи се пита, каква е семейно успяла жена  newsm78

Пак според възрастта:
на 20 стига да има добра и здравословна връзка с родителите си и братя/сестри. Близка с тях, но независима като решения и морал.
на 25 ще е хубаво да добави и финансова независимост от родителите си, но пак добри, топли, уважителни отношения.
от 30-40 може би е добре да влезе мъжът в картинката  Mr. Green  Mr. Green да знае, какво иска, какви са й приоритетите, какво е склонна да даде в една връзка, да го намери този мъж, да се обичат,  деца да направят, ако иска.
по-нататък да ги възпита, образова, да е добра жена на мъжа си. Да споделят успехите си, да се подкрепят и да бъдат добри хора и добро семейство
нататък ясно: да знаят, кога да пуснат децата и да не досаждат на младите  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 5 060
Явно при всички фазите са различни, твоите ми се струват забавени.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт