Аблация на сърцето - 8

  • 101 112
  • 743
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 883
Coll3t ,не съм съгласна с мнението на твоите лекари относно възможността за предозиране,но щом всичко е в норма при теб,е безмислено да се мотивирам . Впр . и аз не бях склонна да правя инвазивна процедура,особено след една напълно излишна коронарография , но когато пристъпите зачестиха , се реших много бързичко и нямах търпение да настъпи денят Х . Пожелавам ти да се справиш без аблация ,но ако се наложи ,зареди се с оптимизъм. Наистина всичко е в главата.

# 421
  • Мнения: 7
Здравейте момичета,
Моята аблация на 12ти мина успешно.Чувствах се страхотно до днес. За мой късмет ми дойде една седмица по рано и ме мъчат страшни болки, никога не ме е боляло така.Мисля си,че може да е от аспирина.И стомаха започна много да ме боли.
Помагайте , какво да правя?Някой  имал ли е подобен проблем?Лошото е, че е събота и не мога да питам GPито.Мисля да започна да си пия Омепразола да не стане по тежко положението.
А да знаете дали има проблем да пия Аспирин и Омепразол?
Толкова бях щастлива, че всичко е наред и сега пак нови притеснения.
Хубава събота на всички

# 422
  • Мнения: 157
На мен в Токуда заедно с Аспирина ми бяха изписали и Еманера 40мг сутрин, но ми казаха да го приемам само ако започне да ме боли корема!

# 423
  • Мнения: 7
Доколкото знам Еманера е с подобно действие на Омепразола.
Благодаря за отговора

# 424
  • Мнения: 55 117
Здравей, Zdravunka и честито за аблацията! bouquet
Не разбрах какво те боли? Стомаха - споменаваш аспирина, или корема от цикъла?
Омепразол за менструални болки няма да ти помогне.
А аспирин протект да ти причини чак такива болки не е възможно.
Не са ми изписвали нищо друго от Токуда.
Но и никакъв стомашен дискомфорт не съм имала.

# 425
  • Мнения: 883
Здравунка, вземи си нещо от аптеката за коремчето . Много се радвам за твоята успешна аблация !

# 426
  • Мнения: 7
DeVa® и стомаха ме боли и корема ме боли.И за двете болки мисля,че е виновен Аспирина.Четох, че ако си в цикъл и го взимаш понякога води до много обилно кървене и дори кръвоизлив,а на стомаха действа раздразващо.Аз приемам Аспирин сутрин по 150 мг.
Тук не продават Аспирин протект.

# 427
  • Мнения: 7
Tanya Radeva тук в аптеките за менструални болки дават Парацетамол или Нурофен.Пия ама нещо не ме отпуска.Мисля,че Омепразола ще ми помогне за стомаха.Ако видя много зор ще отида до спешното и това е.

# 428
  • Мнения: 512
C0ll3t , и аз съм в почти същото положение като теб. Даже мислех да пускам отделна тема. Моля те да кажеш намери ли нещо ефикасно потив екстрасистулите? Казаха ли ти, че може да преминат от само себе си?

# 429
  • Мнения: 55 117
Омепразол не е ли за киселини?
За стомаха може да ти помогне, но за менструални болки не.

# 430
  • Мнения: 121
C0ll3t , и аз съм в почти същото положение като теб. Даже мислех да пускам отделна тема. Моля те да кажеш намери ли нещо ефикасно потив екстрасистулите? Казаха ли ти, че може да преминат от само себе си?


Здравей, Пух,

Казаха ми, че никой не може да знае на къде ще тръгнат нещата, но обикновено се влошават.

А ти как ги откри, колко са на брой, лекуваш ли ги? 🤗

# 431
  • Мнения: 7
DeVa®  Омепразола го взимам за стомаха,а за менструалните болки пия други неща.

# 432
  • Мнения: 42
Здравейте, аз съм писала и друг път-след аблация съм и с диагноза предсърдно мъждене и всичко уж беше наред до снощи - излязох от ритъм. И в спешното, но след 3 часа чакане пред кабинета сама си влязох  в ритъм. Доктор Трайков каза при прегледа след аблацията , на контролата , че е възможно, но аз бях решила , че няма да ми се случи и бях спокойна , но уви и сега умирам от страх, че всичко започва от начало. Имам записан час в Токуда чак февруари и и мисля, че нищо няма да е наред до тогава.Моля за съвет какво да правя.Аз сега си пия и конкор и ритмонорм  и излязох от ритъм , а ако спра хапчетата каквато е целта какво ще стане не искам и да мисля? Май ще има и втора аблация .В паника съм , а така ми се искаше всичко да свърши и да си живея спокойно.

# 433
  • Мнения: 55 117
Джули, не се паникьосвай, много е неприятно, но нищо не можеш да направиш.
Пий хапчетата и дано не се случва пак! Hug

# 434
  • Мнения: 883
GULI ,не се притеснявай . Изисква се време след аблацията ,за да се успокои сърцето .
Ще припомня думите на кардиолог в една Солунска болница -госпожо,имате вече опит. Няма смисъл при пристъп да пътувате до болницата и да се подлагате допълнително на стрес.Лягате,пиете две таблетки ритмонорм и чакате да се нормализира ритъма . После отидете до колегата ,който ви наблюдава и сложете холтер .
Това ми посещение беше последното преди аблацията . След нея и при първия ми опит да спра лекарствата и аз получих пристъп (3-4 месеца след аблацията). Но постепенно нещата се успокоиха .

Общи условия

Активация на акаунт