Милано - 7

  • 83 690
  • 752
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 607
Привет и от мен!:)отдавна не съм се включвала в темата ,но благодаря на всички ! Simple Smile
Да задам едим малко "глуповат" въпрос 😉,но самото Милано криминално ли е -в смисъл има ли много емигранти по улиците както е например в Париж,Лондон?То вече цяла Европа е шарена,но все пак-усещали се някакво напрежение, спокойно ли е ?

# 691
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 132
Другата седмица и ние заминаваме към Милано, ще обиколим, уж четох, помних, но ще питам от там  Grinning
Прекрасни сте и много полезни  bouquet

# 692
  • София
  • Мнения: 23 194
Привет и от мен!:)отдавна не съм се включвала в темата ,но благодаря на всички ! Simple Smile
Да задам едим малко "глуповат" въпрос 😉,но самото Милано криминално ли е -в смисъл има ли много емигранти по улиците както е например в Париж,Лондон?То вече цяла Европа е шарена,но все пак-усещали се някакво напрежение, спокойно ли е ?

Около района на гарата има доста чернокожи, вечер лягат да спят там и си е малко страшничко. Даже ние попаднахме на някакъв техен протест пред гарата и се бяха насъбрали много. Иначе по другите места не съм забелязала такова нещо.

# 693
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
-в смисъл има ли много емигранти по улиците както е например в Париж,Лондон?Т

Не правят впечатление да са много.

# 694
  • София
  • Мнения: 11 772
sea.sea, ние трябва да си хванем нощен автобус в 3 часа през нощта до летището и то именно от гарата. Определено се притесних като те прочетох, естествено, че очаквах около гарата да не е най-приятното място, но се надявах да ги раздигат нощно време.  ooooh!

# 695
  • Milano
  • Мнения: 3 709
Нашите приятели с които бяхме в Милано, ще летят неделя сутринта за концерта и  ще се връщат на обратно понеделник сутринта. Явно Милано много ги е омагьосало.  Laughing


Заради мерки за сигурност, вследствие на събитията в Манчестър и Торино, ще бъдат допуснати само 23.500 човека на концерта.

Предупреди ги да отидат рано...иначе ще трябва до гледат по тв. Laughing

Очакваха се около 100 000, както всяка година, но това е решение на полицията от сряда.

Имаше предложения за големи екрани на Кордузио и зад Дуомо, но са отхвърлени.

От 9 места ще се влиза след проверка с металдетектор - никакви стикове, таблети и всякакви спрейове (против комари и т.н.).

http://milano.corriere.it/notizie/cronaca/17_giugno_14/concerto- … 0d42cea320f.shtml

Спирката на метрото на Дуомо ще бъде затворена в 15ч, а от 17ч и отсрещните улици за движение - виа Маццини, Торино, Догана и Орефичи - т.е. и трамваите няма да се движат по тези улици.

https://www.atm.it/it/ViaggiaConNoi/InfoTraffico/Pagine/Concerto … izioATM_18_6.aspx

пп. метрото ще върви до по-късно (подземното).

# 696
  • София
  • Мнения: 23 194
Regi, златна си, сега ще им пиша.  Hug

Niya не ги раздигат, ние също се придвижвахме от хотела до гарата по тъмно, не сме имали проблеми, но бяхме и с двама мъже. Ако бяхме само жени примерно, не знам.  Simple Smile

Последна редакция: сб, 17 юни 2017, 17:02 от sea.sea

# 697
  • Мнения: 943
-в смисъл има ли много емигранти по улиците както е например в Париж,Лондон?Т

Не правят впечатление да са много.
Милано си беше много спокойно преди около месец.поне това видях

# 698
  • София
  • Мнения: 10 825
Около гарата и в парковете е пълно с емигранти. Но са добронамерени и не създават проблеми. Или поне на нас не са ни създавали. Цялостното ми впечатление от емигрантите и бездомниците е много по-спокойно отколкото в Рим, например.

# 699
  • Мнения: 207
Има много чернокожи особено около гарата и в парковете, но има и жандармерия, полицаи и армия по улиците и особено около Милано Чентрале.Не е страшно , не те закачат.По досадни са тези около Замъка Сфорца ,които вървят след теб и ти предлагат някакви "африкански гривни"Хотела ни беше точно до гарата и не сме имали проблеми.Върнахме се в събота вечерта след три чудесни дни в Милано.Съжалявам само ,че заради стачката не можахме да отидем до Комо, но пък имахме повече време в този красив град

# 700
  • София
  • Мнения: 11 772
Нощно време дали има жандармерия около гарата (автобусът ни е в 3)?

# 701
  • Вестерос
  • Мнения: 38 416
Около гарата и в парковете е пълно с емигранти. Но са добронамерени и не създават проблеми. Или поне на нас не са ни създавали. Цялостното ми впечатление от емигрантите и бездомниците е много по-спокойно отколкото в Рим, например.
Това е и моето мнение. Ние имахме едно на ум, 5 момичета, но никакъв проблем, никъде.

Не мога да кажа за вечерта за съжаление, нашият автобус беше в 8 и 20 Simple Smile

# 702
  • София
  • Мнения: 23 194
Нощно време дали има жандармерия около гарата (автобусът ни е в 3)?
Ние малко по-късно хващахме автобус пак по-тъмно,но не помня да съм видяла жандармерия.

# 703
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Сутринта в 6 имаше.

# 704
  • София
  • Мнения: 12 065
Поради разни причини до последно не се знаеше дали ще пътуваме.
За щастие в събота летим до Бергамо, ще вземем кола под наем от летището. Мисля и да се разходим из града за 2-3 часа преди да се отправим към Милано.
Тръгваме си в сряда рано сутринта.
Във вторник ММ има рожден ден и иска да прекараме деня около Комо.

Билети за Тайната вечеря вече няма и за съжаление ще я пропуснем.

Мислим в един от дните да излезем от Милано - двоумим се между Верона и Портофино. Вие кое ще препоръчате?
И дали това пътуване да е в неделя или в понеделник?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт