За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 189 513
  • 22 307
  •   1
Отговори
# 21 540
  • Португалия
  • Мнения: 4 624
Mystiс, съжалявам, че е нямало кой да ти помогне тогава
недей повече да споделяш
извинявам се, ако съм те засегнала
не се извинявам, обаче за позицията си, макар и някои да си мислят ,че съм арогантна
аз повече лични неща, от тези които вече съм споделила, не намирам за нужно да изтъкна по казуса

# 21 541
  • Мнения: 42 238

Абсолютно същото си мислех, докато четях част от постовете по темата.
Значи, след като нещо не се е случило на теб/ нас, то на тези, на които се е, е напълно заслужено, защото са балъци и като такива, не могат да се справят и пазят...
Същите, в собствените си очи, са
 " всесилни" и " всезнаещи"- толкова арогантно, че чак смешно.

Точно това НИКОЙ не е казвал и  е крайно време някои хора да се научат да четат с разбиране. Има голяма разлика между анализ на причините за нещо и оправдаването на това нещо. Както и всеки може да има позиция по въпроса  дали всяко нещо, набедено за тормоз, наистина е такъв.


Или пък това:
Всъщност в животинския свят "алфите" не са тормозители, а защитници. Ако в група шимпанзета алфа мъжкарят е твърде агресивен, бързо бива сменен с друг. И това се наблюдава практически навсякъде.
Някой май е презобил с редпил ютюб клипове

А аз всъщност написах това:
Поне при по-интелигентните алфи тормозът е детска болест, първичен инстинкт, който по-късно се преодолява. Но трябва време за да узрее детското съзнание, че да си алфа не е привилегия да тормозиш, а е отговорност към по-слабите.

# 21 542
  • Мнения: 728
На мен лично помощ не ми е трябвала и не съжалявам за нито една част от миналото си, дори въпросната част да е била неприятна. Извлякла съм си уроците от нея и не я оставям да ме дефинира като човек. Затова открито мога да говоря по всякакви теми и го правя. А от негативния ми опит успях да добия достатъчно емпатия и въпреки че е далечно минало за мен, зная, че има немалко други деца в подобна ситуация, а и познавам такива. Именно затова ме афектира първото ти мнение, защото звучеше като доста голямо омаловажаване.
Тормозът в училище е сериозен проблем и ми е странно, че има хора, на които им е трудно да вникнат в него. Тук визираме моменти, в които става без ти да си засегнал или ударил някого, защото ясно, че има всякакви ситуации. Вместо това си говорим за алфи, бети и гами. Смешно изглежда.
Всеки ден има деца, които страдат заради това. И макар да не сме цял живот в училище, времето, което прекарваме там далеч не е малко и намирам за най-нормалното нещо да е лишенo от подобни преживявания.

# 21 543
  • France
  • Мнения: 13 504
Поне при по-интелигентните алфи тормозът е детска болест, първичен инстинкт, който по-късно се преодолява. Но трябва време за да узрее детското съзнание, че да си алфа не е привилегия да тормозиш, а е отговорност към по-слабите.
Имаш ли научен източник или е просто лично мнение?

При хората агресивното поведение е заключено в няколко гена, а липсата на емпатия е свързана с нарушения в структурата на префронталния кортекс. Това прави засегнатите индивиди по-избухливи, по-нечувствителни и като цяло по-опасни. Но не ги прави добри лидери. Евентуално добри диктатори.

# 21 544
  • Мнения: 1 334

Абсолютно същото си мислех, докато четях част от постовете по темата.
Значи, след като нещо не се е случило на теб/ нас, то на тези, на които се е, е напълно заслужено, защото са балъци и като такива, не могат да се справят и пазят...
Същите, в собствените си очи, са
 " всесилни" и " всезнаещи"- толкова арогантно, че чак смешно.

Точно това НИКОЙ не е казвал и  е крайно време някои хора да се научат да четат с разбиране. Има голяма разлика между анализ на причините за нещо и оправдаването на това нещо. Както и всеки може да има позиция по въпроса  дали всяко нещо, набедено за тормоз, наистина е такъв.
Точно с разбиране ако се чете, се стига до болднатия извод.
С две думи- щом си жертва на тормоз и не си намерил начин да се справиш със ситуацията( защото, то е ясно, че начин абсолютно винаги има/ иронизирам, че да е по- лесно " четенето с разбиране"/ ), то следва, че си " смотан" и затова и тормозът е логичен.

А малко проява на разбиране и емпатия на никого не е навредила, но по- важното е да се пъчим колко ги разбираме нещата .

# 21 545
  • София
  • Мнения: 2 273
Мисля си, че увереният, възпитан в емпатия и зачитане на чуждото пространство и достойнство и здраве човек, не е агресор, не изпитва нужда да се налага и да тормози.
Не изпитва нужда и да се обяснява колко е страхотен и неповторим. Гледа си работата, намира няколко свестни за него хора, с които да се чувства добре и ако може да помогне нещо някому, но не да вреди.
Дискусията за мен е меко казано изненадваща.

# 21 546
  • Мнения: 33
Понякога точно отказът на тормозеното дете да отвърне на насилието с насилие е начин то да се справи с тормозещите го. Да се отговори на жестокостта с жестокост, на обидите с обиди и на агресията с агресия само би увеличило злото, а нали не това е желания резултат.

Мисля си, че увереният, възпитан в емпатия и зачитане на чуждото пространство и достойнство и здраве човек, не е агресор, не изпитва нужда да се налага и да тормози.
Не изпитва нужда и да се обяснява колко е страхотен и неповторим. Гледа си работата, намира няколко свестни за него хора, с които да се чувства добре и ако може да помогне нещо някому, но не да вреди.
Точно!
Да откажеш да участваш в конфликт, да откажеш да използваш същите средства като провокатора, показва много повече сила и устойчивост.

Различните, в смисъла на обсъжданата тема, тези които се отличават
с мироглед различен от "тормози, за да не бъдеш тормозен" и отказват да бъдат част от среда на агресори и насилници; такива които излъчват спокойствие и вътрешна хармония, би било добре да ги има в повече. От такива хора трябва да се взима пример, не да се възприемат като лузъри или страхливци.

# 21 547
  • Мнения: 42 238
Поне при по-интелигентните алфи тормозът е детска болест, първичен инстинкт, който по-късно се преодолява. Но трябва време за да узрее детското съзнание, че да си алфа не е привилегия да тормозиш, а е отговорност към по-слабите.
Имаш ли научен източник или е просто лично мнение?

При хората агресивното поведение е заключено в няколко гена, а липсата на емпатия е свързана с нарушения в структурата на префронталния кортекс. Това прави засегнатите индивиди по-избухливи, по-нечувствителни и като цяло по-опасни. Но не ги прави добри лидери. Евентуално добри диктатори.

Каква е връзката с написаното от мен? Аз писах за "алфите", тоест тези с лидерски качества, а не за агресивните. И е факт, че преди да улегнат лидерите може и да го избиват на агресия докато намерят себе си. Ей сега се сещам за "Индже" на Йовков.


Точно с разбиране ако се чете, се стига до болднатия извод.
С две думи- щом си жертва на тормоз и не си намерил начин да се справиш със ситуацията( защото, то е ясно, че начин абсолютно винаги има/ иронизирам, че да е по- лесно " четенето с разбиране"/ ), то следва, че си " смотан" и затова и тормозът е логичен.

А малко проява на разбиране и емпатия на никого не е навредила, но по- важното е да се пъчим колко ги разбираме нещата .

За "смотан" може да се приеме. В края на краищата тероризирани биват смотаните, слабите, неуверените. Това е факт, наблюдение на реалността, а не оправдаване на агресията. И определено няма нищо общо с това, че си го били заслужили, което ти прочете някъде между редовете Simple Smile
Престанете да бъркате анализа на явленията с тяхното оправдаване. Когато някой психиатър обясни нечие поведение с душевно заболяване това значи ли, че психиатърът оправдава деянието?

Последна редакция: пн, 27 май 2024, 18:27 от Черна станция

# 21 548
  • Мнения: 7 039
Ко ще рече алфа?
Силен физически? Силен интелектуално? Нещо по средата? Нещо друго?

# 21 549
  • Мнения: 42 238
Ко ще рече алфа?
Силен физически? Силен интелектуално? Нещо по средата? Нещо друго?

Всичко, което прави човека лидер и водач - сила, интелект, харизма, чар...

# 21 550
  • France
  • Мнения: 13 504
Тоест някакво лично твое определение.

# 21 551
  • Мнения: 7 039
Трудно една жена ще е по-силна от мъж? Следователно няма как да има жени лидери?!

# 21 552
  • France
  • Мнения: 13 504
Важното е лаф да става Rolling Eyes

# 21 553
  • Мнения: 42 238
Тоест някакво лично твое определение.

Ами не. Може да е изказано в свободен текст, но не е измислено от мен. Ето какво казва по въпроса речника Уебстер - "социално доминираща личност или животно".
https://www.merriam-webster.com/dictionary/alpha

Кеймбридж речникът казва подобно нещо:
https://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/alpha-male

Трудно една жена ще е по-силна от мъж? Следователно няма как да има жени лидери?!

Оххх, все едно съм казала само и единствено "сила". В нашето общество физическата сила най-често не е определяща по въпроса, поне в по-високите класи.  Ето първия попаднал ми линк:
https://www.wikihow.com/Alpha-Female-Definition

# 21 554
  • Мнения: 7 039
Проста съм, не говоря английски 😁
Силата все още е на първо място, иначе нямаше да има войни, уви.

Общи условия

Активация на акаунт