Юлска тема 37

  • 41 645
  • 269
  •   1
Отговори
# 165
  • varna
  • Мнения: 871
Спокойно, и аз много забравям и то постоянно. Даже и преводи забравям дето са ми били за съответния ден, добре че са кратички обикновено, та бързо ги оправям. А това със забравянето на покупки и неща изобщо не го броя. Даже телефона си забравям супер редовно.
Мъхи, и Ема пак кашля, но вече отказвам да се втелявам за това, освен ако не вземе да ми дига температури. Давам и сироп за кашлица, Авирон за деца и марсианци и толкоз. А, и капки за нос, че текат пак. Еми сутрин като влезем в градината и виждам и чувам лично още минимум 2 кашлящи. Едната майка казала на г-жата, че бил изкарал вирусен бронхит нейният без да се усетят  #Crazy
В този ред на мисли, аз пак съм ядосана. Две госпожи излизали отпуска, включително нашата едната и са ни разделили децата на половина по азбучен ред в две други групи. Еми то от септември насам не знам за кой път вече се случва. Добре, че Ема няма против да ходи в оная група, но други майки не искат и си спират децата за по две седмици и така тя остава почти без нейните си приятелчета. Чак се замислям дали да не я преместя другаде догодина, но пък тя така свикна с всичко, че сигурно ще й създам стрес.
Пине, не знам рубаровете дали ще са ОК за всички деца. Аз веднъж взех да пробвам само един, и то с шоколада, и после умрях от болки в корема, а те все пак са дребосъци.

# 166
  • Варна
  • Мнения: 368
Що не пишете? Елин е с бронхит. Някакъв много странен вирус. Тръгна с вирусен конюнгтивит. След два дни пристъпна кашлица. В 19:00 лл го слуша, нямаше нищо. Изписа един куп противоалергични. През нощта много висока Т, на другия ден почна нещо да хърка, ама аз си мисля, че от носоглътката така се чува. Като се върна от работа ММ го заведе на неотложния кабинет. Казаха им бронхит със съмнения за пневмония и ги пратиха в спешното. А пък аз седа вкъщи и рева, каква ужасна майка съм, цял ден да не го заведа на лекар детето. В крайна сметка, като се прибраха в 23:30 диагнозата беше само бронхит. Сега е на антибиотик и инхалации с вентолин и пулмикорт. Да го похваля и какво смело момче е. Били са му инжекция урбазон, сестрата казала на баща му да го държи здраво за ръцете и краката, че била болезнена инжекцията. А той миличкия ми само стискал зъби, а сълзичките се стичали по близките му без да плаче. А пък аз пак се разплаках, като ми разказваха.  Cry

# 167
  • Мнения: 748
Аз вече претръпнах от толкова разболявания. Кирил е с пневмония, която можеше и да не хванем на време. Изкара един вирус с температура, а след всяко такова разболяване му се активира алергията и започва да кашля по много. Даже вече не го водя на лекар. Този път обаче го заведох, нещо ме усъмни кашлицата и се оказа с пневмония. Няма температура, жизнен е, има апетит, никакви симптоми няма. Освен кашлицата, която при него си е постоянна.
И изобщо не мога да кажа, че е смел. Бият му инжекции сутрин и вечер, които са си живо приключение. Да не говорим, че трябваше два пъти да му вземат кръв в рамките на два часа, защото изследванията от ЛЛ не покривали всички изисквания на здравната каса  Whistling и не можели да ги ползват в отделението (нямаше да се дразня толкова, ако наистина бяха нужни. Само че назначиха цялото лечение и тогава ни пратиха да го боцкат, само за да си приложат цялата документация). И там беше голям цирк. Тъкмо се бях зарадвала, че тази зима успяхме да я избутаме без антибиотици...
Между другото преди него бият инжекция на едно 12-годишно момиче. И то си поплаква.

# 168
  • Мнения: 481
Дано да се оправят децата по-бързо.
Дейзи и Е. Тази зима лежа заради пневмония в болница, като беше абсолютно жизнена, хранеше се и нямаше температура. Вече вторапневмония прави така. Дори в момента е с хрипове, но се надявам да си остане бронхит. Ние вече сме специалисти. Представи си, че тръгваме на път и винаги взимаме инхалатора с нас. Ужасно ми е от това.
Ро. Не се обвинявай. Много често изобщо не можем да преценим сериозността на нещата. Ето аз последния път отидох за мен на лекар и просто взех Е. С мен, защото нещо подкашляше(не предполагах, че е сериозно). Обаче лекарката я чу как кашля и я прегледа. Веднага ни изписа АБ и ни даде направление за спешното. А, аз дори нямах намерение да я плеглежда. Многоса коварни понякога кашлиците. И не се притеснявай, ще премине и ще забравите!

# 169
  • Мнения: 481
Ние вече сме стигнали до там, че сами си даваме вентолина и само ако много се влоши отиваме на лекар. Имаме и уред за мерене на нивото на кислород в кръвта, та следим и по него....за съжаление стигнахме до тук. При нас тази зима равносметката е - две пневмонии, едно лежане в болница, един бронхих(в момента вече може би е втори, но тук няма кой да я прегледа) и една дребна шарка. Много беше тежка за нас.

# 170
  • Варна
  • Мнения: 368
Оле, Жалина, възхищавам ти се на силата. На всичко отгоре сте и сами без помощ. Аз много разчитам на свекърва ми, тя идва по цял ден и стои при Елин, за да може двете деца да са в различни стаи. А пък аз като мед. сестрата минавам да раздавам сиропи и капки. Отвикнахме ние, през последната година се е разболявал съвсем леко някакви вирусчета с Т. Антибиотици не сме давали повече от година. Тъкмо си мислех, че избутахме доста добре зимата. Ама май започнах в последно време много да се хваля, че не боледува и за това.

# 171
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 690
И Кирил около първи март изкара бронхит.Само кашляше.Нямаше температура и нищо друго.Налижи се бързо да взимам инхалатор който така и не даде да му сложа.Седи си така и се лекувахме с Вентолин сироп и антибиотик.

# 172
  • Мнения: 4 709
Роси, направо ме стресна, в сряда В. се събуди със зачервено око, обаче нито я боли, нито нищо, в четвъртък същото вече не беше червено /давах само някакъв противовирусен препарат за всеки случай/ но пък имаше гурели. Викам си дали пък няма да излезе конюктивит, каквото и да е това, днес вече нищо й нямаше на очите, но пък като стана имаше отново хрема и кашлица, предположих пак от нея. Но сега като те чета, остава да ме изненада събота и неделя  #2gunfire А все се надявах да приключихме с болестите след като се разболя на Коледа и приключи в краят на януари.

# 173
  • Варна
  • Мнения: 368
Доне, дано да не се развие. Днес като ходихме при лекарката, каза, че други деца с такива усложнения не е имало. Вече е значително по- добре и ни подлудява.😁

# 174
  • Мнения: 11 747
Дано не съм права, но края на март и първата половина на април, когато времето се затопля, се развихрят най- много вирусите. После се затопля още повече и явно зимните измират.
Съчувствам ви, момичета, най- големия кошмар са ми тъпите болести.

# 175
  • Мнения: 4 709
Дано не съм права, но края на март и първата половина на април, когато времето се затопля, се развихрят най- много вирусите. После се затопля още повече и явно зимните измират.
Съчувствам ви, момичета, най- големия кошмар са ми тъпите болести.
Миналата година помня, че точно по това време я хвана най-гадният вирус с усложненията за цялата година на ясла. Сега направо имам Уплах предварително. За капак нали чакам варицела или скарлатина, това второто пък идея си нямам колко време е карантината, но за варицелата миналата година откара до лятото, все си имаше по някое дете болно. А имаме планове за почивните дни около 1 май, та се моля да не е точно тогава, ако ще минава да е сега, че да не го мисля. /въпреки че тайно се надявам хич и да не боледува, а да я ваксинирам някак си, че се изказа някакъв доктор по тв, че уж догодина ще вкарат ваксината в Бг/

# 176
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 690
Кирил пропусна варицелата,но си и остана само едно дете.Другите може и да са я карали вече  Thinking Нали са 5 годишни та са повече време на градина.

# 177
  • Мнения: 11 747
Мен пък сега ме информираха за епидемията от морбили в Румъния, която може да дойде насам. Май месец много румънци идват във Варна.

# 178
  • Варна
  • Мнения: 368
Уф, Пина, те- румънците, още по Великден ще се юрнат насам. Елин от този вентолин пощурява. Все едно е на кокаин. На всичко отгоре и бебето започна да кашля.  #2gunfire

# 179
  • София
  • Мнения: 790
Момичета, стискам палци при всички да отшумят бързо болестите. Вирусът с конюнктивита беше най-гнусният тази година. При нас повтори, че и потрети, но още преди няколко месеца. Адски е заразен. :/

Общи условия

Активация на акаунт