Йоан Матев

  • 110 819
  • 984
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: X
От друга страна, обаче, за 2 години да не успеят да измислят някакво по-приемливо (и оневиняващо Йоан) обяснение за случилото се също ми се вижда адски странно.

На мен не ми се вижда странно - явно след 2 години въобще не са си представяли такъв сценарий, че ще бъдат арестувани и разпитвани...

# 631
  • София
  • Мнения: 19 560
Обработвали и лъгали....хайде сега всички са невинни жертви. Не са някакви захлупени момчета, ако не знаят, че не си длъжен да свидетелстваш срещу близки, поне ще се сетят да искат адвокат.

# 632
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Като стана въпрос за адвокат се чудя как още не се е намесил ММ? Гнила истоия отвсякъде.

# 633
  • София
  • Мнения: 1 674
От друга страна, обаче, за 2 години да не успеят да измислят някакво по-приемливо (и оневиняващо Йоан) обяснение за случилото се също ми се вижда адски странно.

На мен не ми се вижда странно - явно след 2 години въобще не са си представяли такъв сценарий, че ще бъдат арестувани и разпитвани...
Да, сигурно след 2 години така са мислили. Но поне в първите месеци, непосредствено след убийството, едва ли са били напълно сигурни, че всичко ще им се размине. Майката ПР е трябвало да се постарае повече...

# 634
  • София
  • Мнения: 7 812
Като стана въпрос за адвокат се чудя как още не се е намесил ММ? Гнила истоия отвсякъде.
Ако става въпрос за този ММ, той вече е на линия.
Аз съм адвокат, защитавал съм непълнолетни, които са направили такива престъпления, че доктор Лектър изглежда като учител по литература в сравнение със стореното от тях. И това ще продължи, ако не се предприемат конкретни действия. от ТУК
Самият той предлага въвеждане на вероучение в училище.

# 635
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Като стана въпрос за адвокат се чудя как още не се е намесил ММ? Гнила истоия отвсякъде.
Ако става въпрос за този ММ, той вече е на линия.
Аз съм адвокат, защитавал съм непълнолетни, които са направили такива престъпления, че доктор Лектър изглежда като учител по литература в сравнение със стореното от тях. И това ще продължи, ако не се предприемат конкретни действия. от ТУК
Самият той предлага въвеждане на вероучение в училище.
Joy

# 636
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Говорим за бокс, във връзка с това, че убитото момче и тренирало бокс и ходело редовно на фитнес.
Никой не отрича, че убийството е извършено с нож от Йоан, но чак пък да говорим за беззащитно дете...


Правиш ли разлика между въоръжен и невъоръжен? При близка схватка Георги няма шанс и взе пак жертвата не е Брус Лий, че да избие ножа. Георги е бил на 15, а Йоан на 17. Георги е значително по-нисък и дребен от Йоан. Не мога да разбера, как някои хора се запъват кат магарета, само да е на тяхното.

А ти защо все криво разбираш? Кое да е на моето и кое е моето? Говоря с факти.
Сто пъти обясних в каква връзка го казвам това и пак ще обясня специално за теб. Многократно чета в коментарите, за физическата неравнопоставеност между " убитото дете и голямото момче".
Не смятам, че е коректно да се пише така, при положение, че едното момче е на 16, а другото на 17, едното тренира бокс и фитнес, другото също спортува. Никой не твърди, че са се боксирали, че Георги го е бил. Но и не е редно да се говори като за разлика в силите между малко детенце и голям мъж.
Двамата може и да не са се познавали, Георги може и да няма никаква вина, а може и да са се познавали, да са се чакали нарочно, да са се заяждали взаимно. Всичко е възможно. Никой нищо не знае с положителност, само обсъждаме вариантите.


А ти прочете ли написаното от мен, че ми отговаряш по този начин?
Или отговаряш на всички, писали по твои коментари.
И не ми харесва да повтаряш, че единия е на 16 години, при условие, че е починал на 15, а другият бил 17. Че Георги тренирал бокс и фитнес..като че ли това ще му помогне срещу хладно оръжие, за да се защити. Не го изкарвай Херкулес.

# 637
  • Мнения: 25 929
Фитнесът откога стана бойно изкуство?

# 638
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Аз малко ще оспамя, но не видях да има тема за Габи от 52 училище.
Та това са деца в пети клас, как се допусна да се случи подобно нещо, при това момче пребива до смърт момиче.
Бил с проблемно поведение, с него работели училищни психолози, но най-лошото пак станало.
Какви са тези родители, че не учат децата си, в частност момчетата, че жена не се бие.
Не знам накъде е тръгнало това поколение, наистина много жалко за жертвите на агресията в училище.

# 639
  • София
  • Мнения: 19 560
Ох, прекаляват с това вероучение. Винаги се сещам за Автобиография на Нушич и неговите премеждия с този предмет и учителя.
Щом ценностите на ММ са в ред, защо защитава такива непълнолетни, ако са виновни? Не съм чула християнството да отрича личната вина и отговорност.

Мишел, не е пребита, а ритната и умира от спукан черен дроб.
Наистина започвам да се плаша, защото и моят син понякога е избухлив.

# 640
  • Мнения: 2 596
Фитнесът откога стана бойно изкуство?
И аз това се чудя  newsm78
Това, че поддържаш тялото си във форма не значи, че можеш да реагираш адекватно, когато те нападнат.

# 641
  • Мнения: 1 318
Аз малко ще оспамя, но не видях да има тема за Габи от 52 училище.
Та това са деца в пети клас, как се допусна да се случи подобно нещо, при това момче пребива до смърт момиче.
Бил с проблемно поведение, с него работели училищни психолози, но най-лошото пак станало.
Какви са тези родители, че не учат децата си, в частност момчетата, че жена не се бие.
Не знам накъде е тръгнало това поколение, наистина много жалко за жертвите на агресията в училище.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=967679;topicrefid=19

# 642
  • Мнения: 356
Аз пък не се учудвам, че Марсел е издал брат си. Тук може да има страх, че подозрението може да падне върху него, а откъде накъде ще изкупува чужди грешки, пък било то и на близък роднина. Дори и да е бил напътстван предварително как би трябвало да се държи в такъв момент, няма гаранция, че ще се държи по указания начин. Виждала съм подобна ситуация на живо, но не с арести, а с неправомерно уволнение. Хора, които предварително са напътствани какви са им правата и че по никакъв начин не могат да бъдат принудени да напуснат работа, подробно им е казвано как да се държат и говорят, смотаните им шефове като им скръцнат със зъби и уплашат, веднага са готови да подпишат молбата си за напускане. За определен тип хора говоря, ясно е, че не всички така реагират.
Другото което е, че не вярвам ученици и родители да са имали съмнения за въпросният тичащ заподозрян и никой от тях да не сигнализира полицията. Че той, както е посегнал на Георги, какво ми дава гаранция, че утре няма да посегне на мен или на моето дете!?!?! Не вярвам да има толкова много коне с капаци.

# 643
  • Мнения: 19 069
(Много) често има съревнование между братя, да не вадим и притчи от Библията. Та може и братята да не се обичат много (изобщо).


Резюме на събитията: http://www.dnes.bg/temida/2017/02/28/ioan-sled-ubiistvoto-na-geo … v-na-pokaz.333366

Не знам защо си мисля, че дори и така точно да се е случило, ще бъде ужасно трудно да се докаже в съда. Дано не съм права.

Много са категрични в тая статия за събитията, при положение, че Йоан уж още нищо не е признал  Rolling Eyes

# 644
  • Мнения: 183
Не мисля, че могат да му направят нещо на  Марсел, че той му е роднина и има право по закон да мълчи. Та те дори срещу Йоан нямат солидни доказателства, какво имат срещу него - снимки от камера и засечена клетка на телефон, след 2 години туткане. Ножът, който откриха не се знае, дали изобщо ще докаже пряко вината му - всичко може да е заличено. Добре, че брат му е проговорил - дали поради съвест, дали поради страх, няма значение, но той е ключовият фактор в случая.
Още в началото е било важно, тези които са се съмнявали, че "самотния бегач" е Йоан да се обадят и да изкажат подозренията си, за да го привикат и направят проверка. Това не е сторено. Разследващите не са открили и никаква улика - няма нож, няма дреха,нищо.

Общи условия

Активация на акаунт