"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 31

  • 61 355
  • 743
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 7 645
Ако си от софия има много лаборатории които работят - центалите на рамус, цибалаб със сигурност. Работят до 12-14часа

# 211
  • София
  • Мнения: 23 202
Аз бих отишла в спешното, щом си имала положителни тестове, има голям шанс да си бременна и задължително лекар трябва да те види.

# 212
  • Мнения: 87
Здравейте, имам доказана овулация на 02.06 ... попринцип трябва да ми дойде на 23.06...трябва ли да чакам да ми закъснее за домашен тест или би трябвало да ми отчете 14 дена след овулацията?
Благодаря предварително Simple Smile

# 213
  • Мнения: 5 468
Теди, ако О е била на 02, то датата на очакваната менструация не е 23ти. След О има лутеална фаза, която е средно 14 дни, но при различните жени може да варира средно между 12 и 16 дни. Тоест, такада се каже,  датата на очакваната М се води по датата на настъпилата овулация. Тест можеш да направиш 14 дни след овулацията, а датата на очакваната М ще бъде някъде между 17ти и 19ти. Зависи колко е продължителна твоята лутеална фаза.

# 214
  • София / Костинброд / Годеч
  • Мнения: 56
А приложенията не са много точни, аз не бих се доверила особено. Но щом на 2 теста имаш бледа черта, т.е. невъображаема нали  Laughing, то положителните тестове не грешат.

Да докладвам ... хич не са били въображаеми, а просто по-бледи  Hug
Отидох още на следващия ден на лекар и се видя околоплодното сакче Simple Smile Тази седмица съм пак, за да видим всичко ли е наред Simple Smile

Успешни опити на всички :*

# 215
  • Мнения: 87
Ясно ми е за лутеалната фаза и аз се учудих когато лекаря ми каза че съм в овулация попринцип миналия месец трябваше да ми дойде на 16.05, но имах закъснение до 23.05, затова сега си смятам че трябва да ми дойде на 23.06 или 24.06...объркана съм...понеже миналата година имах извън маточна която завърши със спукана тръба и от тогава цикъла ту ми идва на време ту закъснява...последние три месеца от както подновихме опитите постоянно съм с тестовете да за мога да е хвана от рано ако има бременност...много ме е страх да не се повтори същото....

# 216
  • Мнения: 1 019
Теди, аз не съм доктор, но при такава дълга лутеална фаза мисля, че
Трябва да потърсиш лекарско мнение. Аз съм
Била винаги обратната с много къса лутеална фаза и мисля, че това може да е била причина за моите неуспехи.

# 217
  • Мнения: 5 468
Теди не знае колко й е дълга лутеалната фаза, че да се прави извод, че е много дълга. Най-вероятно си й е наред. Просто датата на очакваната М не е 23ти.

# 218
  • Мнения: 87
Ще си направя тест на 14-тия ден пак дано получа най-хубавия подарък за рожденния си ден точно тогава се пада хихих

# 219
  • Мнения: 4 518
Момичета, уж ми закъснява, но съм с нередовен цикъл. На 27.05 бях на лекар и каза, че има фоликул 17мм и скоро ще има овулация, а тя трябваше по-рано да е... Според вас кога трябва да е началото на следващия цикъл? Аз смятам, че до 14.06 трябва да ми е дошло.

# 220
  • Мнения: 20
Здравейте мили мамчета ! След 2 положителни теста и 17 дни закъснение днес бях на преглед и доки каза ,,Вижда се малка точка което евентуално ще се развие в бременност,, според вас това плодно сакче ли е и не са ли много дните на закъснение за да се вижда само плоден сак? (Цикълът ми не е от най- редовните на 33-34 дни е)

# 221
  • Мнения: 911
Здравейте мили мамчета ! След 2 положителни теста и 17 дни закъснение днес бях на преглед и доки каза ,,Вижда се малка точка което евентуално ще се развие в бременност,, според вас това плодно сакче ли е и не са ли много дните на закъснение за да се вижда само плоден сак? (Цикълът ми не е от най- редовните на 33-34 дни е)
Според мен е нормално. Просто си имала късна О.

# 222
  • София
  • Мнения: 7 645
Момичета, уж ми закъснява, но съм с нередовен цикъл. На 27.05 бях на лекар и каза, че има фоликул 17мм и скоро ще има овулация, а тя трябваше по-рано да е... Според вас кога трябва да е началото на следващия цикъл? Аз смятам, че до 14.06 трябва да ми е дошло.
Ако е имало 17мм на 27-ми, то О може да е била след 3-4дни. След това сметни 12-14 дни и тогава трябва да дойде или не дойде.

# 223
  • Мнения: 4 518
Момичета, уж ми закъснява, но съм с нередовен цикъл. На 27.05 бях на лекар и каза, че има фоликул 17мм и скоро ще има овулация, а тя трябваше по-рано да е... Според вас кога трябва да е началото на следващия цикъл? Аз смятам, че до 14.06 трябва да ми е дошло.
Ако е имало 17мм на 27-ми, то О може да е била след 3-4дни. След това сметни 12-14 дни и тогава трябва да дойде или не дойде.
Благодаря  Simple Smile

# 224
  • Мнения: 5 468
Здравейте мили мамчета ! След 2 положителни теста и 17 дни закъснение днес бях на преглед и доки каза ,,Вижда се малка точка което евентуално ще се развие в бременност,, според вас това плодно сакче ли е и не са ли много дните на закъснение за да се вижда само плоден сак? (Цикълът ми не е от най- редовните на 33-34 дни е)

Щом ти е нередовен цикъла, твърде вероятно е овулацията да е била по-късно и оттам и закъснението всъщност да е по-малко. Не се притеснявай толкова.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт