На море в Гърция 2017 - II

  • 132 359
  • 834
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 24
Вижте, няма да споря с вас.
Информирам ви, че вече може и така.
И аз бях скептичен и допълнително съм го проговорил по телефона със служителите от Гранична полиция които имат отношение към въпроса.
На линкна, който приложих по-горе, има описано какви документи се изискват - там акт за раждане не фигурира като нужен документ.

# 256
  • Мнения: X
Вижте, няма да споря с вас.
Информирам ви, че вече може и така.
И аз бях скептичен и допълнително съм го проговорил по телефона със служителите от Гранична полиция които имат отношение към въпроса.
На линкна, който приложих по-горе, има описано какви документи се изискват - там акт за раждане не фигурира като нужен документ.

Аз също няма да споря с вас. Правилата, към които дадохте линк не са нови, че да казвате "вече може и така". От доста отдавна са. А аз ви информирам, че само преди 6 дни преминахме границата на Гърция и ни беше изискан и проверен акта за раждане.  Wink Така, че ви съветвам да прочетете пак какво ви написах.

Освен това ви съветвам да прочетете пак документа от сайта. Има едни думички за акта за раждане и какво е вписано в него.  Wink И най-вече ето това:
"В случай на непълнолетни лица с придружител граничната охрана проверява дали лицата, придружаващи непълнолетното лице, имат родителски права, особено когато непълнолетните се придружават само от едно възрастно лице и съществуват сериозни основания да се предполага, че те могат да са незаконно отстранени от попечителството на лицето/ата, които законно упражняват родителски права над тях.
   В последния случай граничната охрана извършва допълнително разследване за установяване на всякаква непоследователност или противоречия в предоставената информация.
   В случай на непълнолетни лица, които пътуват без придружител, граничната охрана обезпечава чрез цялостна проверка на пътните и подкрепящите документи, че непълнолетното лице не напуска територията против волята на лицето/ата, което има родителски права над него.”

Последна редакция: чт, 22 юни 2017, 17:48 от Анонимен

# 257
  • Мнения: 3 068
Благодаря за отговорите относно банкоматите в Торони. Аз се сетих, че племенникът ми е там в момента и той ми каза същото - че няма. Имало в Неос Мармарис.

# 258
  • Мнения: 24
Абсолютно правилно!
Правят се проверки при съмнение. Така и трябва. За тази проверка не се изисква акт за раждане.
Проверката се прави в информационните масиви на гранична полиция.
Достатъчни са два документа - валиден паспорт или лична карта + декларация за съгласие.
Другото е бумащина.

# 259
  • Мнения: X
Ох, очевидно пиша на китайски.
Няма значение. Информацията на първа страница е коректна. Кое е бумащина кажете на митничарите. Когато придружаващите възрастни са с различни имена, това е основание за съмнение и проверка. Действително може да се провери в масива. Но по-честият случай е да не се провери, а да се изиска. Това, че вие веднъж сте минали така, не означава, че преди вас или след вас няма да изискат акт. Причините могат да бъдат всякакви. Винаги е било така и няма никакви "нови" правила или промяна на правилата. Wink
Моят личен опит от стотици преминавания е - изискват.

Последна редакция: чт, 22 юни 2017, 18:38 от Анонимен

# 260
  • Мнения: 24
Не, просто така сте свикнали - копие на това, оригинал на друго ….
Фактура за платена вода и ток … данъци …

Дадох информация - кой как ще я ползва е негова лична работа.

# 261
  • София
  • Мнения: 15 304
Боро, понякога искат, понякога - не искат. Факт. Ама като ти поискат и не носиш може да стане леко неприятно. Нищо фатално - да, ще проверят в системата и ще видят кои са родителите на това дете, което минава границата. Защото, всъщност, с удостоверението за раждане се установява това - дали този който извежда детето, и този, който е дал декларацията, са родителите му.
И като нямаш документа и се наложи да те проверят в системата, те помолват учтиво да се отместиш ей-там и да изчакаш. Изчакването е изнервящо - поне за мен беше. Да, почакахме едно 20 минути, през това време хората от преминаващите коли (на КПП Илинден) ни гледаха подозрително - леко конфузно ми беше. И това всичкото ако мога да си го спестя, защото съм си взела нотариално заверен препис от удостоверението за раждане - ще си го спестя. Нека да е бумащина.  Grinning

# 262
  • София
  • Мнения: 14 969
Хе-хе, откакто на "Илинден" яко се заядоха, че хвърчащо, незаверено копие на акта не било документ, нося или оригинал или питам двете ми съученички, работещи на КПП-то, кога са на смяна.  Mr. Green

# 263
  • Мнения: X
Не, просто така сте свикнали - копие на това, оригинал на друго ….
Фактура за платена вода и ток … данъци …

Дадох информация - кой как ще я ползва е негова лична работа.

Ми не. Не е заради свикване. От личен опит е.
Аз ви написах, че темата е многократно коментирана, но очевидно вие решихте да ни отваряте очите за "нови правила", каквито всъщност няма.

# 264
  • Мнения: 24
Bliss,
Това че някой ви/Ви „отваряте очите” обидно ли е?
Правилата ще са „нови”, до момента в който втълпявате на хората, да предоставят документи и техни копия, които не са нужни.
Задавали ли сте си въпроса, какво става с копията на актовете за раждане кито се трупат по граничните пунктове? Съхраняват ли се? Изхвърлят ли се?

В целя този диалог не споменах, че при въпросното пътуване „по навик” ми поискаха акта за раждане + копие. Заявих, че този документ не фигурира като необходим, за да напусне детето страната. След кратко колебание и съвет с колега, изискването магически отпадна. Дали това се дължи на чара ми? Едва ли Simple Smile

# 265
  • Мнения: X
Bliss,
Това че някой ви/Ви „отваряте очите” обидно ли е?
Правилата ще са „нови”, до момента в който втълпявате на хората, да предоставят документи и техни копия, които не са нужни.
Задавали ли сте си въпроса, какво става с копията на актовете за раждане кито се трупат по граничните пунктове? Съхраняват ли се? Изхвърлят ли се?

В целя този диалог не споменах, че при въпросното пътуване „по навик” ми поискаха акта за раждане + копие. Заявих, че този документ не фигурира като необходим, за да напусне детето страната. След кратко колебание и съвет с колега, изискването магически отпадна. Дали това се дължи на чара ми? Едва ли Simple Smile

Боро, вие всъщност изобщо не ми отваряте очите. А аз не давам копия, защото нося нотариално заверено копие, което след проверката ми бива веднага връщано. Мисля, че изобщо не си направихте труда да осмислите нито какво аз ви написах, нито следващите след мен. А митническите власти могат да изискат какъвто документ сметнат за необходимо, ако имат някакви съмнения и са необходими за установяване на родителските права върху малолетни и непълнолетни. Само за сведение, често системите на границата спират да работят. Без акт ще си отвисите докато не оправят проблема.  Wink
Всеки е свободен да направи това, което сметне за добре. Вие упражнявайте чара си отново и пред когото искате. Информацията на първа страница няма да бъде променена, защото е коректна и произтича от личния опит на много пътуващи писали в тази тема. Тази информацията е за улеснение и бързо преминаване на границата, а не е с цел - да се борим с хартията и бюрокрацията на българските митничари.  Wink

# 266
  • Мнения: 11 340
Нося нотариално заверено копие (което е със силата на оригинал), винаги го подавам заедно с паспортите, винаги го преглеждат и връщат без коментар. Никога не са искали да задържат нищо. Никога не са ми казвали "това не трябва, не го носете".
Така е при всички ни пътувания (понякога до 10 годишно) открай време. Миналата седмица на Кулата - също.
Веднъж на летище София съм забравяла този документ. Е, понамусиха се доста. Провериха в системата. После пуснаха детето. И така.

# 267
  • Мнения: 19 400
Нося акта за раждане винаги. Проверявали са ме дори на влизане в Германия, защото сме с различни фамилии. Сигурно могат да направят проверка, но ще отнеме време. Предпочитам да не рискувам заради един документ вповече.

# 268
  • Мнения: 3 068
Все още ли трябва да се носи големия талон на колата? Преди 2 г. никой не ни го поиска, но аз трябваше през цялото време да мисля в какво да го нося, къде да го прибера, да не го забравя ....

# 269
  • Мнения: 336
Момичета, може ли да дадете инфо за плажа Амолофи, който е близко до Неа Перамос?  Интересува ме само кафенета ли има на него или и рибни ресторанти. Ние сме оооогромни фенове на гръцката риба и калмарите.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт