На море в Гърция 2017 - II

  • 132 305
  • 834
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 9 274
Момичета, може ли да дадете инфо за плажа Амолофи, който е близко до Неа Перамос?  Интересува ме само кафенета ли има на него или и рибни ресторанти. Ние сме оооогромни фенове на гръцката риба и калмарите.
Само кафенета  Mr. Greenриба в перамос което е на 6 км. от плажа

# 271
  • София
  • Мнения: 15 303
Днес ми дадоха брошура за предстоящо откриване на гръцка сладкопекарна "Халкидики" близо до завоя на "Раковска" - на № 163. Любопитна съм.  eat

# 272
  • Мнения: 9 274
На Дондуков и на Оборище има гръцка сладкопекарна Костас от 2-3 год вече..ми като в гръцко им е всичко и хляба и сладките и баниците.

# 273
  • Мнения: 1 437
Това с големия талон на колата и мен ме интересува, трябва ли да се носи щом си е на наше име?
Ще съм ви благодарна на отговорите.  Peace

# 274
  • Мнения: X
Ако малкият талон е от новите-НЕ. Имаше някакъв проблем с липсваща информация в стария вариант на малкия талон. Не помня каква беше.

# 275
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 288
Сменете си малкия талон срещу 9 лв и малко висене в КАТ. Така няма нужда да носите големия талон.

# 276
  • Мнения: 16
Здравейте! Моят доклад за морето ми в Ситония. Важно е да отбележа, че съм с малък бюджет и не съм много претенциозна. Топло море, чисто място, в което спим и усмихнати хора и аз съм доволна.
Отседнахме в Сикия, хотел Нефели. Селцето е много малко и не се посещава масово от туристи, но е много красиво- малки улички и къщички, няколко кафенета и сладкарница, два супермаркета.
Хотелът е визуално разделен на две, двама собственици. Не съм задавала въпроси.
Градината е голяма, зелена, с люлки, хамаци, детска къщичка, пързалка. Ползва се всичко от гостите на "двата" хотела. Рай за децата.
Собствениците са семейство на около 50, изключително мили, внимателни и лъчезарни. Посрещнаха ни с кафе и домашен козунак. Изпратиха ни с домашно сладко. Бяхме за 6 нощувки и искаха да ни сменят два пъти чаршафите. Жената говори македонското- български, разбираме се прекрасно.
Стаите са доста малки, но чисти. На първия етаж - голямо легло, малко използван едно, което се издърпва. На втория етаж - голямо легло и двуетажно.
Банята също е мъничка. Единственото нещо, което не ми хареса е, че (поне в нашата стая) имам усещане за постоянна влага, не е направен много добре наклона и водата при къпането нито се отича, нито изсъхва. Централният плаж е много спокоен и чист, но аз съм зиморничава и избрах два малки плажа на около 1-2 км. - Климатария и Тиганя. Малки, спокойни, плитки води и една идея по-топли, с плажни барчета и на едното ресторант.
От към хранене навън - Таверна "5 стъпки ", през нея се преминава и за двата плажа. Много вкусна храна. Рибената чорба беше много скъпа, поне за мен, но тя се сервира с две рибки отстрани, които никак не са малки. Ходихме и на Портокали плаж - ужасно много хора, силна музика на плажния бар, доста оси и нудисти на едно от заливчетата. Иначе невероятна красота и топла вода. На тръгване посетихме Талата- чист плаж, бързо става дълбоко, има басейн.
Неос Мармарас изобщо не ми хареса, но може би не му отделих достатъчно време. Над него посетихме Партенонас- старо селище с реставрирани къщи в същия стил, много приятно за разходка и посещавано от доста немски и руски туристи.
Плажът на Никити, в частта, в която попаднахме, беше една идея по-мръсен, с камъчета около 2-3 метра в началото, но с много топла вода.
В тази посока плащането е само 2,40 евро на влизане в Гърция и още толкова на излизане от страната.
Желая ви прекрасно лято, изпълнено с много емоции, слънчеви дни, топли нощи и любов! Simple Smile

# 277
  • Мнения: 11
Здравейте!
 С група приятели мислим да посетим Гърция в началото на септември. Ще ни препоръчате ли някоя вила/къща, която можем да наемем или поне място, към което да се насочим? Ще сме 6-8 човека. За сега разгледахме няколко оферти за 1вият ръкав на Халкидики - Касандрия и по специално - Калитеа, Афитос и Пефкохори. Търсим задължително да е на морето и да има вечерно време някое и друго заведение с модерна музика да пийнем по нещо.

# 278
  • Мнения: 4 292
Относно документите на граница, могат да ви поискат каквото се сетят, друг е въпроса кой е чел закона преди да тръгне и колко желание има да спори с гранични власти. Могат да ви изтеглят на една страна и да си отвисите два часа за волността да се спори.
Последните години пътуваме всеки месец по два пъти, нито веднъж не са ми искали акт за раждане, не го нося, но знам за десетки случаи, в които са. На нас гърците са ни искали в продължение на година всеки път копие от брака, заради различните фамилии.
На Илинден има една леля и един чичо, които от време на време много се вживяват, отварят колата, проверяват, документите ги проверяват бавно и протяжено, вече се поздравяваме на малки имена, но не знам кога какво ще им дойде на ум.
Та така една хартийка в повече, може да спести проблеми и задържане.

# 279
  • София
  • Мнения: 12 066
Има случаи, когато няма от кого да се иска декларация за напускане на страната - може да няма втори родител или вторият родител да е лишен от права, да е починал и т.н.

Интересно Боро как би доказал, че няма от кого да искаш декларация в такива случаи.

Аз винаги нося акта за раждане, точно за да докажа такова обстоятелство.

# 280
  • софия
  • Мнения: 26 043
Моите скромни наблюдение от няколко пътувания със самолет ежегодно  и годишно с кола към/от Гърция за 7 години - при самолетна проверка българските полицаи никога не са искали акт за раждане. Винаги проверяват в системата. Един единствен път имахме питане от холански полицай на връщане със самолет от Айндховен и беше интересно, защото актът за раждане не е преведен, та сверяваше буква по буква паспорта на детето, нашите лк и акта за раждане. При пътуване с колата - 50/50. Нося нотариално заверено копие и не се разправям с настроенията на митничарите. Ако поискат го представям. Никога не съм оставяла и никой не е искал да оставям копие. Детето е с различна от моята фамилия.
Нищо ново не е настъпило във връзка с описанието на документите в първия пост, а е безкрайно практически полезно. Всеки преценява колко интересен иска да се прави пред гранични и други власти. Аз нямам нужда от подобни безсмислени спорове и губене на време.

Надявам се сега няма да се появи някой, който да ни обясни дали има или няма нужда от допълнителна здравна застраховка, защото имаме ЕЗОК. Mr. Green

Последна редакция: пт, 23 юни 2017, 13:04 от zvanche

# 281
  • Мнения: 2 056
Момичета, може ли да дадете инфо за плажа Амолофи, който е близко до Неа Перамос?  Интересува ме само кафенета ли има на него или и рибни ресторанти. Ние сме оооогромни фенове на гръцката риба и калмарите.
На Амолофи бяхме преди две години. Има различни бийч барове, с паркинг, тоалетни и т.н. Ходили сме на няколко от тях, но рибни ресторанти не видях. Има в Неа Перамос.

# 282
  • Мнения: 336
Благодаря!

# 283
  • Мнения: 896
Във вторник когато се прибирахме от Гърция само на мъжа ми му погледнаха личната карта и това беше. Мен и детето ни пропуснаха. Брат ми са със затъмнени стъкла и им провериха и багажника.

# 284
  • софия
  • Мнения: 26 043
Обичайно проверката е по-сериозна на излизане. Не ме питайте защо. Не знам. Емперичен опит.

Общи условия

Активация на акаунт