На пазар в Лозенград и Одрин - 11

  • 172 464
  • 758
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 412
За пълномощното  за колата на какъв език трябва да е-английски,турски? Ако колата е 1997 дали ще ни пуснат да минем като за последно?

# 631
  • Димитровград
  • Мнения: 814
Аз до миналата година ходех с 25 годишна кола -никога не е ставало дума за възрастта и!. А съм виждал и много по-стари трошки на границата и никой не ги е връщал.

# 632
  • София
  • Мнения: 717
За пълномощното  за колата на какъв език трябва да е-английски,турски? Ако колата е 1997 дали ще ни пуснат да минем като за последно?

Ние имаме превод на турски,фирмата,която правят преводи ни казаха ,че трябва да е задължително на турски. Попринцип не съм много в час ,да не ви подведа нещо ,ако има някой по-компетентен да каже .

# 633
  • Мнения: 1 634
За пълномощното  за колата на какъв език трябва да е-английски,турски? Ако колата е 1997 дали ще ни пуснат да минем като за последно?

Ние имаме превод на турски,фирмата,която правят преводи ни казаха ,че трябва да е задължително на турски. Попринцип не съм много в час ,да не ви подведа нещо ,ако има някой по-компетентен да каже .

Ние тази година ходихме с лизингов автомобил и пълномощното ни е на бг и английски.

# 634
  • у нас
  • Мнения: 5 746
Аз до миналата година ходех с 25 годишна кола -никога не е ставало дума за възрастта и!. А съм виждал и много по-стари трошки на границата и никой не ги е връщал.

Бяхме го коментирали и в по-предни теми. По принцип това е неписано правило доколкото знам. Но заядат ли се за това, че колата е стара, със сигурност няма да ви пуснат от турска страна. Зависи от кефа на служителя.

# 635
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Момичета,бихте ли ми дали информация за последните цени на прах Ариел опаковка над 7 кг ? И вие какви лекарства за масова употреба си купувате от там, като Тайлол хот и т.н. ?

# 636
  • Мнения: 711
За пълномощното  за колата на какъв език трябва да е-английски,турски? Ако колата е 1997 дали ще ни пуснат да минем като за последно?

Ние имаме превод на турски,фирмата,която правят преводи ни казаха ,че трябва да е задължително на турски. Попринцип не съм много в час ,да не ви подведа нещо ,ако има някой по-компетентен да каже .

Здравейте, ние пътувахме края на септември за турция с автомобил, който се води на фирма. Извадихме си пълномощно, нотариално заверено от управителя, после в го дадохме на легализиран (заклет) преводач за превод на ТУРСКИ. Мисля, че и на английски става, но реших да не рискувам!
Много е важно, какво пише в пълномощното, защото зависи от съдържанието може да поискат допълнителни документи. Например някой беше споделил, че са искали служебна бележка на шофьора, че работи в тази фирма, което за мен е нелогично.
Зелена карта, нотариално заверено пълномощно + превод на турски език, малкия талон (за всеки случай носихме и големия) и това е за автомобила.

# 637
  • Мнения: 58
Момичета,бихте ли ми дали информация за последните цени на прах Ариел опаковка над 7 кг ? И вие какви лекарства за масова употреба си купувате от там, като Тайлол хот и т.н. ?
Ние в неделя ходихме до Лозенград. От Бизим си купих Ариел 10 кг.за 40 лири.

# 638
  • Мнения: 4 871
7 кг. Ариел до колкото си спомням беше 30 лири (септември последно бяхме в Едирне).

# 639
  • Мнения: 36
Реално от коя страна на границата се изисква пълномощното. Моето е без превод от "заклета" агенция. Просто си е преведено. Не виждам какво сложно има всеки сам да си направи превода и да се удари подпис. Така и така нотариусите в България не заверяват нотариално на чужд език документи.

# 640
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 954
Правили сме пълномощно за управление на фирмен автомобил, което е двуезично. От едната страна на БГ, от другата на руски. Не сме имали проблеми по границите, но става въпрос за Румъния и Украйна. Нямам представа дали за Турция ще стане. Беше заверено нотариално при Кмет, не при нотариус. Така или иначе се заверява само подпис, не съдържание.

# 641
  • Мнения: 970
Въпрос към тези, които пазарят често лекарства в Турция - търся Dermatix Si. Не ми излиза в търсачката. Търсих го и ръчно. Това означава ли, че не се продава в аптеките там вече?
Здравейте!Продава се все още назад в коментарите за този крем за белези бях писала за него!

Ana Stoyanova, писах ви на лични. Вижте си пощата, моля.

Дъщеря ми има проблеми с лицето и често купуваме Dermatix Si от Турция,тъй като в БГ цената е от 82 до 93 лв. Последно го взехме на 27.09.2017г. за скромните 60TL-15g.

# 642
  • Мнения: 1 288
Пълномощното се изисква от двете граници. Турците искат да бъде преведено на Английски или Турски. Пълномощното трябва да е нотариално заверено и след това преведено. Хубаво е да бъде точно и ясно упоменато , че може колата да се управлява от пълномощника в Република Турция. Също винаги си носете копие на преведеното пълномощно , не винаги но понякога го искат Турците.

# 643
  • Мнения: 36
Проблем ли ще бъде, че не е превеждано в агенция. Двете пълномощни са абсолютно еднакви, имам печат и подпис от нотариус само на българското такова.

# 644
  • Мнения: X
Когато преводът е направен от заклет преводач, това е упоменато и има съответния печат.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт