Великобритания - Тема 70 Юбилейна

  • 66 618
  • 733
  •   1
Отговори
# 585
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
usmifchica, честито и от мен. Добре сте го замислили, до следващото лято има време всичко да уредите и организирате Wink

За салоните и аз съм забелязала, че много трудно без предварителен час. Единствено при едни полякини става така, направо да се отиде, но ако си редовен клиент.

# 586
  • Мнения: 5 873
usmifchica, честито! Още дълги години заедно, и къщичка да си купите и внуци да отгледате.🤗

# 587
  • Мнения: 3 480
Здравейте, пиша ви в темата , защото дъщеря ми от 15.09 започва да учи в университета в Кент. В момента имам едно по - конкретно питане. Ако има живеещи там, от кой мобилен оператор сте най - доволни. Знам, че не всички са с добро покритие навсякъде (разговори и интернет). Много благодаря.

Живеем в Кент. Единствените оператори, които имат въобще някакъв обхват при нас са ЕЕ и О2.
Дъщеря ти да си вземе припейд и да разбере от колегите кой е с най-добро покритие и изгодни условия.
Зависи какво ще ползва също най-много. На мен разговорите и нета са ми покрити от работния телефон, телефонни разговори до БГ осъществявам с ТолкТолк чрез нет провайдъра.

# 588
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Stardust@   bouquet

# 589
  • Мнения: 3 480
Забравих да спомена, че е от значение точно в коя част на Кент - това е огромна област. Например, ние сме на границата, в Кент сме, но сме Borough of London (Greater London).
Това, че в моя радиус от 2 км не работи определелен оператор, не означава, че на 5 мин. път същият няма покритие. Кент се простира от края на 4-а зона в Лондон до градчета, които са на 2-3 часа път с кола и е много общирен.

Навремето водех безкрайни спорове с 3, затова, че на комп/търа на служителя му излизало, че сложили нова клетка и имало пълен обхват, а на практика, всеки който ми звъннеше достигаше само до гласова поща и съобщения не получавах, освен, ако не отида на работа.  Същото се случи и с други оператори, които на карта показваха добро покритие, а в действителност нещата стояха по друг начин. Нашата улица е в гориста местност, има голф игрища и високите дървета, които случат за естествени разделители явно спират сигнала. Има го и другото, че някои от собствениците на къщите умишлено не позволяват клетка или усилвател да се постави в близост до имотите им (има доста прайвът роудс), което затруднява мобилните комуникации. В Ситито покрай прекаленото количество метал, бетон и стъкло на небостъргачите връзката помежду им е лоша. Иди до чийзгрейтъра и се опитай да проведеш нормален разговор по телефона ...

Затова предложих дъщеря ти да говори с колегите си. Те ще я насочат най-добре, а временно да си вземе припейд.

# 590
  • UK
  • Мнения: 4 311
Момичета, утре се прибирам към Англия, бърз въпрос - на летището ще ми искат ли актове за раждане на децата? Четиримата пътуваме, но сме с различни фамилии, забравих дубликатите в Англия и сега не искам да вземам и оригиналите, които ми стоят тук, поне копия само приемат ли?

# 591
  • Мнения: 20
Винаги са ми искали акта за раждане, дори и когато сме пътували цялото семейство. Те май само копия приемат, защото всеки път търчим из летището да търсим ксерокс. Simple Smile

# 592
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Дежи, на мен не са ми ги искали никога. Също сме с различни фамилии. Но аз ги разнасям и в двете посоки винаги и английския, и българския, за всеки случай.

# 593
  • UK
  • Мнения: 3 959
Сега си попълвам заявлението за нова лична карта и едно от нещата, които пише, че искат, е данни на родителите ми - номера на лична карта, ЕГН и тн, това наистина ли е необходимо за хора над 18? Не пише никъде, че е само за непълнолетни. Там има и полета за техните подписи, които не са необходими, доколкото знам. Трябва ли да ги попълвам? Иначе искат имената и датите им на раждане, което е разбираемо, но това е друго, пише "Долуподписаните родители, настойници, попечители или други законни представители заявяваме издаването на документ за самоличност:".

# 594
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
При пълнолетни не се попълва, МГМ.

# 595
  • UK
  • Мнения: 3 959
Супер, мерси. Аз така или иначе ги имам в случай че ми ги искат на място, но няма да ги попълвам сега. Simple Smile

# 596
  • Мнения: 358
Ние си носим оригиналите и копия на актовете за раждане за двете деца винаги с паспортите, че даже тази година сложих и брачното свидетелство там. Аз си запазих моето (от уважение към дядо ми, който ме е отгледал, а и защото имах фирма и професионални регистрации на мое име).Децата са с фамилията на мъжа ми - което хич не е честно де.
На границата с Гърция на  българския пункт  специално поискаха актовете на децата.
В България има странни закони , така че по-добре си ги вземи.
МГМ, ами ако не им знаеш ЕГН-то...напиши дата на раждане само, то това е безумие вече.
Вчера случаен разговор по повод кандидатстване за децата в училища , ме наведе на мисълта, че в България още гимназиите и университетите делят кандидатстващите на момичета и момчета! Сериозно, в днешни дни , това е абсурдно ..
Ще заведа запитване до нашия омбудсман, да видим как ще го коментира..

# 597
  • варна
  • Мнения: 262
МГМ, наскоро вадих нова лична карта, поради изтичане на валидността, изкрахме и паспорт на бебето, скоро след това ме обраха и вадих шофьорска книжка и отново лична карта, та мисълта ми е, че доста заявления ми се събра да попълвам. На лицето над 18г. подаващо за собствен документ се попълват само имена и дата на раждане на родителите. Онова другото (долуподписаните.... ала бала....)  се попълва ако вадиш документ на детето си. В някои районни може да се плати с терминал, или също можеш да платиш предварително онлайн, това ще ти спести ходенето до банка, когато подаваш заявлението и безумните им такси за превод (това последното в случай, че си в България). 

# 598
  • Мнения: 3 239
И ние сме с различни фамилии. Винаги нося камара документи, но никъде още не са ми ги искали. Само на едното летище една дама пита как си образуваме имената та нагледно й обяснявах по паспорта на дребния и баща му.

Аз като попълвам в Бг бланката за документи вземам данните на родителите ми от акта ми за раждане, там им има ЕГН-тата.

На 25ти почва записването за училище за  септември 2018г. Избрала съм вече училищата. Почва голямото стискане на палци да го приемат в училището, където започна градина вчера. Не е много близо до нас, но все пак надежда има. Поне той е много щастлив, че ще ходи на училище като другите деце в групата си, нищо че не осъзнава, че те са ресепшън, а той повтаря градината 😂 Важното е мир да има. Бяха големи драми от април насам като се разбра кой къде е приет, изпращания и т.н. и не разбираше защо само той няма да ходи на училище.

# 599
  • Мнения: 15
Здравейте на всички! Имам следния въпрос, много се надявам да ми помогнете с информация, тъй като никъде нищо не откривам... Имам NINo, издаден в края на август тази година. Има ли срок, в който трябва да започна работа в UK, за да не го "изгубя"? В момента съм в България, предстои ми да се преместя за постоянно при съпруга ми в Лондон от първи ноември. Тоест, ще започна да работя след тази дата.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт