В момента чета...54

  • 59 953
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 44 310
Cioccolata - точно това са обясненията, разбира се, на издателите. Но обяснението за ниските продажби (част поне) е че много хора, които са си патили вече, решават, че няма да купуват поредици, които не са завършени и се получава омагьосан кръг.
Вторият проблем - не по-малко проблем, между другото. Има хора, които искат и предпочитат да си купят легално  електронна книга, за което почти няма възможност (от Бард съвсем никаква, не почти). Предпочитат ел. издание пред хартия - естествено, когато не могат да го купят си го набавят по вторият начин,  обаче издателят пак казва, че няма да пуска ел. книги, защото  не можел да ги защити от пиратство и пак нямало да се продават.

Да не говорим за цените и качеството на Бард, даже не толкова на превода, ами на хартията, последната книга, която помня да чакам  и да тичам към книжарницата да си взема беше  с жълта, толкова тънка хартия, че прозираха буквите от другата страна...  за 25 лв.... сега...  книга от същия жанр, на не по-лош и нашумял автор, същият обем, друго издателство пуска за 18-20 лв, на хубава бяла , непрозрачна хартия...  та така де, те не са  един и два проблемите с издателите.

Да не говорим за наскоро изтритите от Бардз коментари под една от поредиците, за която заявиха, че прекратяват, имаше повече от 100 поста, от хора чакащи издаването на 4-та книга и това само с сайта им Wink


Последна редакция: пт, 29 сеп 2017, 08:53 от Angel_Dust

# 691
  • София
  • Мнения: 5 573
А може би издателствата трябва да поработят върху своя маркетинг, тъй като ако то стане по-успешен, това би било от полза за всички. Как е възможно такава страхотна трилогия като "Пайнс" да не им се продава добре? Явно не се рекламира като хората!

# 692
  • Мнения: 3 502
Явно не се рекламира като хората!
Така е, като си нямат Блажев... Simple Smile

# 693
  • Мнения: 1 535
Довърших "Прах в прахта" Тами Хоуг. Интересен трилър, успя да задържи вниманието ми. Харесвам такива книги в които действието се развива бързо, без излишни описания.

Продължавам с: .

# 694
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Моментът с довършването на поредици, които не се продават добре е доста тегав и за двете страни. За издателите не е рентабилно, за читателите е разочароващо.

Бард обаче са доста печално известни с това, че почват поредици и така и не ги приключват, което не адмирирам. За "Пайнс" конкретно и аз съм в недоумение как пък не можаха да я разшумят, че и сериалът вървеше по Фокс в България. Те и втората част не искаха да издават първоначално. Единственото ми обяснение е, че имат прекалено голямо портфолио и нямат нито времето, нито желанието да наблягат на промотирането на поредици. Защо обаче тръгват изобщо да ги издават при това положение, е тайна за мен...

# 695
  • София
  • Мнения: 6 210
А пък според мен Пайнс е една от книгите, които читателите "разшумяха" и популяризираха. В доста групи чат-пат се появява по нещичко за нея, в нашия форум също я споменаваме и май все с положителни отзиви. Малко са книгите, които са толкова единодушно харесвани и заради това съм изненадана, че не я издават.
Може би разсъждавам повърхностно, но Бард така или иначе издават на конвейр, издават много, толкова ли не могат вместо поредната първа част на някоя незнайна поредица да ни зарадват с финал на тази. Размечтах се Simple Smile

# 696
  • Мнения: 10 749
Не е само "Пайнс" и не са само "Бард" с подобни маркетингови пропуски.
Само да припомня ,че сиелци така и не успяха да се възползват от хитовия сериал "Викинги", за да популяризират поредицата на Корнуел "Саксонски хроники", която също умря за българския читател след втората книга... Блажев такъв,онакъв, ама успява да си продава и издава Баби, Бакмани, Увета и какви ли още не пляви, не може да му се отрече. Мога само горчиво да съжалявам,че Корнуел не му е в ресора.

# 697
  • Мнения: 5 776
Като каза Сиела, се сетих за тази страхотна поредица, която издадоха с ужасна корица и после зарязаха



Скрит текст:

# 698
  • София
  • Мнения: 44 310
Да, разбира се не е проблем само на Бард това, но който от кого е пострадал и който за каквото най-много страда, там го боли най-много... т.е. мен Бард най-много ми бъркат в здравето Simple Smile

Да се отчета по темата, че само спамя - кретам бавно с третата Мъглороден Simple Smile Като гледам и от тях са се отказали Бард, поне са завършили първият цикъл, хубаво че Артлайн са поели щафетата Simple Smile

# 699
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Свърших "Адвокат на дявола". Хареса ми, но
Скрит текст:
нещо накрая ме разочарова. Не че е неочакван, а някак нелогичен, като чужд, неподходящ.
Продължавам с "Хотел "При загиналия алпинист" - Аркадий и Борис Стругацки - първа среща с авторите.

# 700
  • Мнения: 6 347
Завърших "Три минути" - самостоятелно продължение на "Три секунди" на Руслунд и Хелстрьом, което е излязло миналата година на шведски, надявам се, че ще се появи и на български по-нататък. Изключително добре написана (аз не съм чела "Три секунди", но отзивите за нея също са много добри, за сметка на това съм чела друга тяхна книга, която не е превеждана у нас и сигурно няма и да бъде), в традиционния скандинавски вариант - съчетание между интересно разказана криминална история и дискусия за наболели социални проблеми. В случая става въпрос за търговията с наркотици и последиците от нея в целия свят. Героите също са доста интересни, не само главният герой (Пит Хофман), а и криминалният комисар Еверт Гренс, и Ел Местисо  - от наркогрупировката, в която Хофман се внедрява под прикритие. По-голямата част от действието тук се развива в Колумбия и са разгледани някои болни теми там - страхотната корупция, бедността и безизходицата, които принуждават много хора да станат престъпници. Разтърсваща е и темата за децата, които донякъде са принудени от мизерията, но и донякъде сами си мечтаят да станат sicarios - наемни убийци. Книгата изобилства и с технически подробности за производството на кокаина и различни оръжия и взривни устройства, така че е написана много реалистично (не се съмнявам, че отразява достоверно реалността в Колумбия, а и не само там).

След "Три минути" се очаква още едно продължение - "Три часа".

# 701
  • Бургас
  • Мнения: 16 508
Оххх,Шоколата....вече искам да ги прочета тези книги "Три.....

# 702
  • София
  • Мнения: 44 310
Аз пък съм чела двете преведени на Руслунд и Хелстрьом историите ми харесват, но стила на писане - не много. Не че не бих прочела  минутите и часовете...

# 703
  • Мнения: 6 347
karzz, започни с "Три секунди", тя е преведена. За другите две съм почти сигурна, че ще излязат на български малко по-малко.

# 704
  • Мнения: 5 405
На мен много ми хареса "Три секунди". Нямаха ли още една преведена  книга на български?

Прочетох "Жестокост" от Скот Бергщром, подарък от BOPS. След лековатата "До всички момчета, които съм обичала" от предната кутия, тази ми се стори с класи над нея. Grinning Сюжетът е добър, даже доста, но защо главната героиня трябваше да е на 17... (Може би защото е YA Grinning). Разказана от нейната гледна точка, някак не толкова сериозна и реална стоеше цялостната картина (за мен). Не че не са засегнати сериозни теми като трафик на хора, използване на собствени шпиони в по-големи схеми и мнооого пари.. Но явно някои YA книги не трябва да ги чета, дърта съм вече. Grinning Но като цяло книгата е добра. Simple Smile

Последна редакция: сб, 30 сеп 2017, 12:31 от Merry.

Общи условия

Активация на акаунт