Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-19

  • 68 339
  • 742
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 25 930
Направи ми впечатление съседа от партера, който е казал как сте се набутали с апартамента. Стана ми интересно и на други случвало ли се е това, с доброжелателни съседи.
Да, аз! В ролята на доброжелател.  Mr. GreenПродадоха един протекъл в моя блок, и новата собственичка дошла от Сусурлево, ми се хвали...купихме за дъщерята, тя ще живее тук сама, ще ви поканим всички на кафе...аз викам: "добре е, те направиха частичен ремонт, няма да ви тече на първо време... hahaha" Много съм гадна знам, но с предишните собственици се познаваме, те се оплакваха че имат влага и в трите стаи, даже им дадох номера на фирмата която ми прави навеса, защото и аз имах едно петно чак до стената, (предпоследен етаж, над всяка стая има открита тераса...отгоре е със отстъп а в мезонета живее някакво хлапе, което не смята нито навес да слага, нито да фугира плочките, та ще е проблем със сигурност.)
 Freyda , аз не мисля че е зложелателство, нека си знаят хората.

# 241
  • Мнения: 6 986
А реално, ако е много влажен апартамента какво може да се направи? Има ли някаква технология, с която така да го изолираш, че да няма проблеми? Нашия е изцяло южен и доста сух, но ми стана интересно. Досега с мухъл не съм се сблъсквала никога.

# 242
  • Мнения: 9 965
- може да се продаде
- може да се сложи дървена дограма - стара, нова, двойна, ква-да-е - но да не е пвц или алуминиева
- изолирането само им вреди - още по-малко могат да "дишат"
- може да се сложи влагоабсорбатор, но не върши много работа
- може да се сложи има едни вентилатори - които се самовключват, при зададен от мен процент влажност на въздуха. Те са добри, само дето по всяко време очаквай включване.

аз за това се сещам.

# 243
  • Мнения: 25 930
- може да се продаде
- може да се сложи дървена дограма - стара, нова, двойна, ква-да-е - но да не е пвц или алуминиева
- изолирането само им вреди - още по-малко могат да "дишат"
- може да се сложи влагоабсорбатор, но не върши много работа
- може да се сложи има едни вентилатори - които се самовключват, при зададен от мен процент влажност на въздуха. Те са добри, само дето по всяко време очаквай включване.

аз за това се сещам.

От посоченото само първото става. Wink

# 244
  • Мнения: 9 965
Моят брат живее в мезонет - ремонтира изцяло покрива, и засега мухълът горе спря. но много ме притеснява, че като премине зимата, пак старат песен ще е . дано не съм права. при него не течеше, само су мухлясваха стаите.


а в банята му - беше същият ужас. сложи този вентилатор - 50 лв. струва - и край! сега е супер добре.

неговият блок е на около 10 г, тухла и прочие.

# 245
  • Бургас
  • Мнения: 6 293
Може това да се направи:
http://www.bezvlaga.com/aereco/nagnetatelni/

Най-доброто решение, при условие, че няма течове.
Хубавата дограма топлоизолира, но и запечатва жилището. Ако няма циркулация на въздуха, влагата и мухълът са налице. Особено ако и климатът е влажен.
Клапите, съчетани с добра вентилация на банята и оставяне на пространство под вратите (2 см), решават проблема завинаги.
Другото решение, което ми предложи един майстор, е оставяне на отвори над вратите на всички стаи и вентилационна система под окачен таван в коридора - отново, за да се върти въздухът.
Само дето клапите са по 80 лв. за прозорец, а системата - 2000 лв.Money

# 246
  • Мнения: 1 416
Аз мисля, че какъвто и апартамент да се купи винаги може някой доброжелател да дойде и да изтъкне някой недостатък. Мисля, че е много нетактично, те хората така или иначе ще си разберат кусурите. Ние като живеехме в квартирата едно семейство купиха във входа и ММ като ги срещнал им казал, как са се набутали със съседите. Направих му забележка, хората броили хиляди евра и такова посрещане Angry

# 247
  • Мнения: 9 965
сайтът е супер полезен!!! Тези клапи ми се струва, че действат на принципа на вентилаторите с датчиците.

# 248
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 775
мошениците от Явлена много бързо са си изтрили обявата с проблемния имот, явно и те следят темата, а може и да пишат в нея. За мен също е много несериозно отношение това да продаваш имот и да не си запознат изобщо с имота, най-малкото нещо толкова лесно за проверка като ипотека върху имота, а да претендираш след това да си прибереш 3,6 процента комисионна и то на предварителен договор. Дори тяхното няма такава наглост да пробват да излъжат купувача, че ипотеката е по малка, отколкото е всъщност, сигурно ако беше някой незнаещ човек щяха да го  излъжат. Общо взето мърлява работа отвсякъде. Аз си мислех, че само аз съм имал проблеми с тази агенция, а то изглежда че и други хора се опитват да излъжат, абе мошеници отвсякъде.
томева, то е ясно че сделка може да се направи, ама продавача трябва да изкара парите, които са разликата от ипотека до продажна цена, само дето не се знае дали може да ги намери. И ти като брокер, я кажи заслужават ли брокерите на Явлена, които движат тази сделка да получат комисионната или е най-добре да бъдат прескочени от продавач и купувач, тъкмо ще си спестят една голяма сума хвърлена на вятъра. А също така го има и момента -Като купувач, който дава много пари как да продължиш да работиш с човек, който от самото начало тръгва да  те лъже. То и затова пропадат голяма част от сделките, липсата на доверие. Все пак за повечето хора това са пари изкарвани цял живот или кредит, който ще се изплаща цял живот и като видиш че отсреща тръгват да те лъжат още от началото си правиш сметка, че след това ще пробват пак да те излъжат и няма как да им имаш доверие, оттам и пропадане на сделката.

охххх.... не е лесно да се разбере дълга към банката, това е конфиденциална информация и само собственикът я знае, а ако скрие истината или излъже по необясними причини, брокерът нищо не може да направи. Основният проблем е ниското ниво на комуникация. На хората не им се обяснява в детайли всичко, какви са вариантите за сделка, че е 100% в интерес на продавача предварително да се подготвят всички документи за сделката, за да се види кое на къде е. Къде има да се оправят грешки, че това отнема време. Относно банката продавачът трябва  да иска писмо ангажимент, което да включва размера на дълга и условията за заличаване на ипотека след погасяването му. Повечето банки събират такси за тези писма от 30 до 100 лв. Ако продавачът не съдейства, брокерът решава дали да си слага главата в торбата или да откаже да работи с него. Аз бих отказала, но в повечето случаи брокерът поема поръчката. Друг вариант е/ аз го използвам когато съм с купувачи/ преди депозита да звъна на познат в дадената банка и да питам: Сделката е за ХХХХХ Евро, покриваме ли дълга. Искам само ДА/НЕ, за да не поставям човека в неудобна позиция. 

Josellyn, потърпете малко, то е било ясно, че около вас ще се застрои, не знам, защо сте си мислили, че няма . В София, там във Витоша и в Манастирски ливади се строи най-много, то няма другаде къде. Всичко ще се застрои до околовръстното. Кръстова вада ще стане хубав квартал до няколко години...Аз също живях 2 години с два строежа срещу нас, но стана прекрасно и с много готини съседи. Вечер всички сме на улицата кой с деца, кой с кучета...дори събрахме пари и ще прави една малка градинка/200-300кв./  на едно място между сградите. Ограда няма да можем да сложим, но озеленяване, кашпи с цветя и пейки ще има, както и осветление. А преди беше бурени и боклуци. Изчистихме го всички за две вечери, сега има къде да играят децата, а родителите да се събират на сладки приказки.
Относно идеята или чуденката дали да продадеш и да купиш нов имот, трябва да си направиш много добра сметка. Аз току що приключих такова упражнение с едни клиенти, които купиха миналата година 3-ст ап., а тази решиха, че всъщност искат 4-ст. Получи се много добре, защото с продажбата направиха добра разлика в цента в тяхна полза. Имотът миналата година го купихме много изгодно, в същото време добра сделка се получи и за 4-ст ап., да има нужда от да се вложат малко пари, за да стане на нивото на стария им ап.

Последна редакция: сб, 16 сеп 2017, 06:27 от tomeva

# 249
  • Бургас
  • Мнения: 6 293
сайтът е супер полезен!!! Тези клапи ми се струва, че действат на принципа на вентилаторите с датчиците.

Има и клапи с датчици, но не ги препоръчват много, защото се задействат при определена влажност. В Бургас например не вършат работа, защото климатът е влажен и иди ги чакай да се включат. Механичните са по-добри, а и по-евтини.
Принципът е прост - постоянна деликатна вентилация, без хабене на ток:)

# 250
  • Мнения: 859
tomeva - веднага ти маркирам поста с полезно. Много добре обяснено.
И аз видях, че проблематичния апартамент е свален.
Струва ми се, че някой търсеше апартамент с 2 спални около Чаталджа
https://www.yavlena.com/properties/sales/?rect=43,220382;27,9196 … 6&view=Hybrid
Ето един 2 две спални на 59 х евро. Малко си е гробница, но цената бива.

# 251
  • In transit
  • Мнения: 12 099
tomeva - веднага ти маркирам поста с полезно. Много добре обяснено.
И аз видях, че проблематичния апартамент е свален.
Струва ми се, че някой търсеше апартамент с 2 спални около Чаталджа
https://www.yavlena.com/properties/sales/?rect=43,220382;27,9196 … 6&view=Hybrid
Ето един 2 две спални на 59 х евро. Малко си е гробница, но цената бива.
Странно не ми излиза нищо на мен.

# 252
  • Мнения: 859
Аз не съм го дал като хората, извинявай.
https://www.yavlena.com/78917/gallery
Само, че пише Електрон а е от горната страна на бул. Левски. Измамници Simple Smile

# 253
  • In transit
  • Мнения: 12 099
Аз не съм го дал като хората, извинявай.
https://www.yavlena.com/78917/gallery
Само, че пише Електрон а е от горната страна на бул. Левски. Измамници Simple Smile
Да сега се вижда, само, че това е панел. Пред стар панел и стара тухла, предпочитам второто ( моля ви, не ме замеряйте с камъни сега. Flushed)

Тази обява ми е много интересно къде се намира...http://www.mirela.bg/imoti/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2% … -offer157302.html Много ме кефи как си е направил човека мезонет в стар блок, направо пентхауз и с каква тераса, цяла Варна ти е в краката Simple Smile

# 254
  • Мнения: X
Mikkey, това е блок от 1999, което не е "стара тухла, то пак си е стар вече, но под "стара тухла" обикновнео се разбира друг тип строителство при други условия. Това е стара "нова тухла" Simple Smile За мен строеното между 1990 и 2000 е извън интерес, но вие си знаете. Всъщност, не е много ясно - пише 13 етажа, а такива след 1990 не знам да строяха, но пък пише 1999. Върви го разбери.

Не ми е ясно - покривът е обща част и как са усвоили за себе си цялата тераса да я ползват - в смисъл, те документално няма как да я притежават, но може да я ползват, обаче тогава всички съседи ще очакват те да си я поддръжат изцяло. Тоест, абонирани сте за ремонта на покрива. За качестото на усвояването няма да коментирам, няма как да е ясно в момента. Освен това, пише, че са усвоени 2 тавански помещения, тоест, имало е тавани, значи, другите съсобственици съо би трябвало да са имали тавани - те нямат ли претенции за тях? Или как? Изобщо странна ми се вижда тази работа, покрив не се усвоява току-така, защото "въздухът" над него, тоест, възможността да направи жилище там е в етажна съсобственост и трябва съгласие на всички други, или да изкупиш дяловете им. То така ако ставаше, всеки на последен етаж ще си направи мезонет въргу цялата плоча.  Но за да стане това, хората изкупуват дяловете на останалите и общите части от покрива (ако им ги продадат). То това е голямата пречка за мезонет, не проектната идея или осъществяването й, което е въпрос само на пари.

Последна редакция: пт, 15 сеп 2017, 10:35 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт