Операция на щитовидната жлеза -14

  • 74 116
  • 788
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 895
Атина, премина ли? Спорадично ли е или постоянно? Ако е постоянно, наистина може да си направиш консултация с кардиолог. Аз също се замислям за мое успокоение да ида. Пулсът ми е по-бърз от преди и го 'чувам' по доста натрапчив начин. Но не винаги. Знам че сърцето ми се влияе от нивото на тсх, защото преди операцията, когато бях с тсх 11 пулсът ми падаше под 60, а в дните след нея и преди да започна Еутирокс направих криза с пулс 43. Изключително неприятен  период, за който не искам да си спомням (това е и причината да не 'гладувам' месец без хормон преди процедурата с йод, а да използвам скъпата инжекция Тирожен, такава барикардия пак физически не знам, но психически бе ме довършила).

# 106
  • Мнения: 234
Ускорен ми е пулса от след операцията, но сега повече и продължително време. Сега съм с вирус и онази вечер бях в спешното с повръщане. Не можех дори инсулина си да сложа, понеже задължително трябва да ям след това. Така лошо не ми е било или поне не помня. Два дни само на легло. Но сега поне пулса ми се успокои малко. Ако пак стане така че да ме души отивам направо в спешното. Мисля възможно ли е да е от вируса?

# 107
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Да,от вирус и температура се повишава пулсът.
Но ако пиеш висока доза Еутирокс,напълно нормално е да имаш ускорен пулс.Аз затова ходих да ме оперират,защото не успяваха да ми свалят пулса с два препарата-висока доза бетаблокер+ Корлентор.Имах тежка тиреотоксикоза.Пулс над 133 съм вдигала,не можех да вървя през лятото в жегите,щеше да ми гръмне сърцето.

# 108
  • Мнения: 234
И аз съм имала сърцебиене, но такова не. 118 но сякаш сърцето ми ще избухне. Пих 1/4 конкор, но май трябваше половин, не виждам на лице някакъв ефект. Утре, ако тази вечер се успокои отивам при ендокринолога. А колкото до дозата на еутирокс не мисля, че е висока 100 не ми стигаше, а го увелечехме едва на 125. Не ми се вижда толкова висока тази доза. От 28 септември съм на  тези микрограми.  Кога за си направя TSH според вас? Не е ли рано още?
Цял живот ли трябва да пия бетаблокери?  То било ужас без жлеза ама да се моля на Господ поне да съм жива.

# 109
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Около 40 дена са необходими,за да се натрупа.

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
За Конкора-само кардиолог може да прецени в каква доза да го пиеш.
Да,в повишена функция е ужас.Мисля,че 25 микрограма са доста,защото на мен ми увеличиха дозата от 50 на 75 и за няколко седмици ТСХ ми падна от 40 на 5.Обаче ми е зле от тези резки промени.

# 111
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не само на теб Мария, аз също усещам разликата в дозата. След седмица-две отшумява.
Силно сърцебиене също съм имала, дори се е случвало да се събудя нощем, усещам си сърцето направо в гърлото.Но при мен винаги са били временни, след няколко дни ми минава.

# 112
  • Мнения: 137
Здравейте, момичета в понеделник съм на операция на щитовидна жлеза с голям възел в десния лоб в МВР болница при доц. Мошев, моля за мнение ако някой го познава. Също ще бъда и много благодарна ако кажете нещо повече за самата операция и как протича? И един по различен въпрос очаквам цикъл тези дни дали ще попречи ако се слага катетър или пък ако по време на операция си чисто гол Sad

# 113
  • Мнения: 11 785
Мисля че не оперират по време на цикъл. Скоро май обсъждахме в темата, но не помня кой пита.
А иначе, от кръста надолу би следвало да си по пижама. Само от кръста нагоре гола.

# 114
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Здравейте, момичета в понеделник съм на операция на щитовидна жлеза с голям възел в десния лоб в МВР болница при доц. Мошев, моля за мнение ако някой го познава. Също ще бъда и много благодарна ако кажете нещо повече за самата операция и как протича? И един по различен въпрос очаквам цикъл тези дни дали ще попречи ако се слага катетър или пък ако по време на операция си чисто гол Sad


Катетър не се слага, но наистина не трябва да си в цикъл.
На мен ми дойде вечерта в деня на операцията. Трябваше по-рано да ми дойде, но явно от притеснение се забави. Проблеми не съм имала.
Самата операция не е нищо особено. Не боли много,гърлото е леко раздразнено.Възстановяването е бързо.

# 115
  • Мнения: 355
 



Глухарче, и?! отмениха ли ти операцията.Спомням си, че една съфорумка писа , че и бяха отменили операцията.
На мен пък ми отмениха часа при д-р Пандев от 12.10 за 28.11, заминавал в чужбина .

# 116
  • Мнения: 137
Благодаря ви за бързите отговори, дано мине наред че се страхувам да не е карцином. Колко време болничен се ползва след операция?  Извинявам се за хилядите въпроси!

# 117
  • Мнения: 355
Благодаря ви за бързите отговори, дано мине наред че се страхувам да не е карцином. Колко време болничен се ползва след операция?  Извинявам се за хилядите въпроси!
От самата операция първичен до месец и после може да си продължиш още два пъти по 30 дена  през комисия чрез хирург. Но дано всичко е наред.

# 118
  • Варна
  • Мнения: 10 493




Глухарче, и?! отмениха ли ти операцията.Спомням си, че една съфорумка писа , че и бяха отменили операцията.
На мен пък ми отмениха часа при д-р Пандев от 12.10 за 28.11, заминавал в чужбина .

Нееее, оперираха ме и след обяд ми дойде, няколко часа след операцията.

Благодаря ви за бързите отговори, дано мине наред че се страхувам да не е карцином. Колко време болничен се ползва след операция?  Извинявам се за хилядите въпроси!
А някой доктор казал ли ти е, че има такива съмнения. По принцип, ако образованието е съмнително настояват за биопсия.

# 119
  • Мнения: 137
Не са ми казали че е карцином, но е голям 39мм на 21мм, и затова си мисля че може да е. Не ся ми вземали биопсия казаха ми че в процеса на операция щенсе реши каква част да се махне дали само възела ило цялата жлеза Sad

Общи условия

Активация на акаунт