Поредна изневяра!

  • 65 987
  • 937
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 46 675
Затова питаме, тя ще каже какво е положението.
Няма да е първата, която гледа родител. Може да имат място.
Или може и да й плаща наем, например.
Не е единствената, която не може да си наеме цял апартамент, има вариант за стая в дома на някоя баба, те са на много ниски цени.

# 106
  • Paris, France
  • Мнения: 14 488
AbsurT, тя писа, че го обича. Може преди 10 години положението да е било друго. Половината мъже си имат любовници, но жените им не се оплакват и не се развеждат. Тя е гледала болната му майка, не той нея да я е гледал. Тя даже работи и си изкарва хляба сама. Дъщерята може да не може, но може и да може да я вземе. Авторката писа, че дъщеря и има едно дете - момиче на 7 или 8 години. Може даже да се зарадва на майка в къщи, защото ще има кой да и помага. Може да има свободни стаи у дома си, а може и да живее без мъж, само с детето.

Фри, явно навсякъде е различно. Познавам хора с ТЕЛК за заболявания, много по-тежки от диабет и никой никога не им е искал ТЕЛКА. Зависи и колко е засегната, разбира се. Ако вече има изтръпване, проблем с координация, слепота, няма да и е лесно да намери работа..... или да се изнесе, разведе, започне отначало итн. Но ако диабетът и е контролиран, проблем никакъв.


# 107
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Така , спри да съхнеш за човек който видимо вече не те обича вече , отдавна сте съквартиранти или поне ти за него.
Погледни нещата от друг ъгъл Wink Грижи ли се за дома , плаща ли сметки и т.н.
ако е Да - ползвай го Simple Smile и си плети кошницата самостоятелно.
Имаш покрив , удобства ,
то ти вероятно не го обичаш а просто е навик и болка от изневярата и че вече отдавна не е 'твой' .

Погледни по друг начин ситуацията  - ти го ползваш не той теб Wink   

# 108
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
AbsurT, тя писа, че го обича. Може преди 10 години положението да е било друго. Половината мъже си имат любовници, но жените им не се оплакват и не се развеждат. Тя е гледала болната му майка, не той нея да я е гледал. Тя даже работи и си изкарва хляба сама. Дъщерята може да не може, но може и да може да я вземе. Авторката писа, че дъщеря и има едно дете - момиче на 7 или 8 години. Може даже да се зарадва на майка в къщи, защото ще има кой да и помага. Може да има свободни стаи у дома си, а може и да живее без мъж, само с детето.

Фри, явно навсякъде е различно. Познавам хора с ТЕЛК за заболявания, много по-тежки от диабет и никой никога не им е искал ТЕЛКА. Зависи и колко е засегната, разбира се. Ако вече има изтръпване, проблем с координация, слепота, няма да и е лесно да намери работа..... или да се изнесе, разведе, започне отначало итн. Но ако диабетът и е контролиран, проблем никакъв.




Това е всичко друго но не и любов Wink
заблуждава се нещо автораката Simple Smile
Ако се появи мъж на нейният хоризонт със сериозни намерения , много бързо ще отсвири тази обич :О)))

# 109
  • Paris, France
  • Мнения: 14 488
Любов е, Дес. Познавам такива. Едната е в същото положение без да е болна. И апартаментът, колите, вилата до Ница са нейни. Мъжът не работи.

# 110
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не е любов , това е страдание че някой не е само и изцяло отдаден на теб.
Колко по ти се опъва нещо толкова повече го искаш и 'обичаш' .

А на всичкото отгоре авторката го превъзнася че  бил  взел болна , не знам си каво си и се досмачква сама.

# 111
  • Мнения: X
Хайде да те приземя малко! Peace
Разбрала си , че ти изневерява още когато дъщеря ти е била на 19, а ти на 40.
Можела си да се разделиш с мъжа ти, да почнеш нов живот, но не си поискала.
Предпочела си да запазиш статуквото, точно защото си се чувствала по- добре с неговата грижа.
Сега нещата се повтарят и ако не си дадеш сметка, че всъщност нямаш идея да го напускаш, защото той се грижи за теб, а не защото си примряла от любов, ще се изживяваш като жертва.
Всъщност, вие имате негласна сделка, която той изпълнява, а ти от какъв зор провокираш, вместо да си пазиш грижата, която ти осигурява?
Това звучи грубо, но е самата истина.

# 112
  • Сф
  • Мнения: 10 829
Всъщност, като оставим заболяването настрана, ето какво каза тя: Апартамента е бил винаги негов, дъщеря и е голяма и самостоятелна.Защо тогава седи ?
Може би не иска да притеснява близките си( родители и дъщеря и да живее при тях)Разбирам я , жената е от малък град, хората говорят, а и кръшкачески истории бол, но семейство да има.На моята приятелка майка и търпеше същото+ бой и алкохол.Накрая и го гледа на легло хубостника, дори и без работа беше дълги години той.Та истории всякакви .Може би авторката не ни казва защо търпи.Аз не разбрах дали мъжа я обгрижва, защото е пълно с дългогодишни извънбрачни връзки, но поне мъжете се прикриват ли, знам ли. .Възможно е да го обича, но това в мазохизъм.Не сте ли говорили по въпроса за другата? Ако отрича би било унизително за мен .И ако не искаш да си разваляш брака по някаква причина, просто те съветвам да си намериш някой . След години унижение, човек се влюбва дори и не по поръчка.Просто си смени мирогледа!Всяка жена иска мъж който да я цени и да показва отношение.Не се оставяй да те убеждават, че си половин човек
.Живей си живота според ситуацията с две думи и прави неща, които те радват!

# 113
  • Мнения: X
Защо седи? Защото няма жилище, в което да отиде и няма доходи, с които да се издържа.

# 114
  • Сф
  • Мнения: 10 829
Защо седи? Защото няма жилище, в което да отиде и няма доходи, с които да се издържат.
Има пенсия+ добавка, има пари по програма.Това не е съвсем никакъв доход.
Има родители има и дъщеря, не вярвам че ще я оставят на улицата.
Живее се и с две и с двеста.
Пък ако няма програма по натам и жената е болна че не може да работи, очевидно ще е в тежест на някого с едната пенсия.Тук вече е въпрос на избор на кой да тежи.Нима ти ще си изхвърлиш родителя на улицата? Мъжете масово зарязват млади болни жени з а съжаление, но някак си и да си вее байряка и тя да му е благодарна че и плаща тока е обидно.

# 115
  • Мнения: X
Парите по програмата са минималната работна заплата. С тях само наема и сметките няма да може да покрие. Пенсията я има, я няма 300 лева. Точно за фотосинтеза са парите ѝ.

# 116
  • Мнения: 19 105
Не знам защо, но аз не мога да си представя, че мъж, който има любовница, от която е казал, че няма да се откаже, се грижи адекватно за жена си. Това е утопия. Най-вероятно човекът просто плаща сметките за ток и вода, телевизия и да речем да има нещо в хладилника. Ако авторката тези неща по никакъв начин не може да си ги осигури сама, аз ще кажа това, което и досега казвам - да спре да се надява на любовни трепети с този мъж, и да си хване акъла да мисли за друго.

# 117
  • Мнения: 713
Не знам защо, но аз не мога да си представя, че мъж, който има любовница, от която е казал, че няма да се откаже, се грижи адекватно за жена си.
Би ли дала дефиниция на това какво означава един мъж да се грижи " адекватно " за една жена ?
И как една жена адекватно трябва да отговори , на адекватните грижи полагани за нея ?

# 118
  • Мнения: 58
Описах  тази сутрин цялата ситуация около мен, дъщеря ми, сестра ми и родителите ми. Не зная защо не е излязло във форума.

# 119
  • Мнения: 19 105
Грижа за жената означава да се грижат двамата  заедно за дома, да имат общи планове, да се държи мъжът й човешки с нея, да си говорят, да се смеят, да хапват заедно и да гледат филми и т.н. Обикновено мъж, който е завъдил гадже, почва да се държи хладно, надменно и неадекватно с жена си. Така си и продължава, ако тя не реагира, а търпи тия простотии.

Затова и не виждам с какво такъв мъж може да ти е от полза де. Явно обаче авторката предпочита да страда в неговия дом, отколкото да страда при другите си роднини. И двата варианта не й допадат, но със сигурност предпочита този, в който е в момента.

Общи условия

Активация на акаунт