Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 109-тa тема

  • 191 054
  • 734
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 472
И аз проявявам интерес към тортата  Simple Smile

# 556
  • Мнения: 368
Привет, от мен един пай с череши
http://vaklina.blogspot.com/2013/06/cherrypie.html

# 557
  • Мнения: 902
Какви чудесии сте наготвили пак..аз си ви следя тайно от доста време, но все не ми се искаше да се набутвам при майсторките...сега се престраших!Ето от мен от вчера пълнени чушки с ориз и кайма и една  чудна тортичка с маково семе...за настроение! Laughing Laughing Laughing





# 558
  • Sofia
  • Мнения: 4 615
anibor, mmtomova,

тортичката е с готови блатове (за пръв път взимам такива - половината от блата е бял, половината - кафяв);
крем - 2 пак. крема-сирене, половин консерва "сгущенка", една кофичка (400г) заквасена сметана;
първият блат го намазах и със сладко от вишни;
отгоре залях с шоколадов кувертюр с малко сметана и масло

Mishoka,
паят е разкошен!

# 559
  • Мнения: 114
Най-накрая ЕКЛЕРИ ! То се оказа лесна работа Simple Smile

http://www.supichka.com/2013/06/ekleri.html

# 560
  • Мнения: 173

Благодаря за рецептата, а рибката е хек, но не филе/не ми допада/, изчистена, нарязана на шайби. Леко я посолявам и поръсвам със соев сос, след това овалвам в брашно/може да се добавят към него и подправки/, потапям в разбито яйце и пържа в сгорещено олио. После задължително отцеждам на кухненска ролка, а като сервирам изстисквам лимон върху порцията.

Tari Tasartir, супер тортичка, вкусна е със сигурност!  chef
Mishoka, паят ти е много чаровен! Peace
Mam4e Bandit, набутвай се, и твоите приготовления са много добри    chef
Гисчо, аз още не съм се престрашила да направя еклери, страхотно изглеждат твоите!   bouquet

# 561
  • Мнения: 2 786
Mam4e Bandit, рецептата за тортата, може ли?
И с какво евентуално бих могла да заменя маковото семе  Thinking,  със смлени орехи? Дали ще стане?

# 562
  • Мнения: 5
Най-после да стигна до черешите и аз. Предлагам нещо много вкусно и лесно, макар и доста не традиционно:

Свинско печено със сос от череши и мащерка




http://tarakchieva.blogspot.com/2013/06/blog-post_6689.html

# 563
  • Мнения: 6 395
Ох, тази тема хич не е за мен напоследък, че съм като ламята спаска, ама се осмелих да надникна ....страхотни сте момичета, записах си пак няколко рецепти, потекоха ми лигите  Grinning

Ще помоля само и аз за рецептата за тортичката с ягоди и щоколад  Heart Eyes

# 564
  • Мнения: 22 867

прибрах се, успешно опазено и цяло сложено на кумската маса. Притеснявах се и аз, Лабрекс, щото щерката игра с него, а тя 45 с 2 павета в джоба.
Скрит текст:
и аз имам лош спомен - на една сватба игралеца 3 пъти изпуска пилето  на земята и продължаваше да го подава на кума, въпреки, че оня на втория път категорично го отказа.

След едно подскачане с украсено пиле от него остана една каша, която не знам дали някой се е осмелил да хапне. А беше накипрено, нагласено с гъбки, цветенца и какви ли не измишльотини. Та тогава си мислех, че е добре да се играе с макет на пиле. Grinning

tarakchieva , невероятно апетитно изглежда свинското с череши! Heart Eyes  bouquet
Гисчо, чудни еклерчета! Heart Eyes И аз смятам, че само им се носи славата на трудна работа, а в действителност не са. Peace  bouquet
Mam4e Bandit с вкусна торта  bouquetMishoka с прекрасен пай   bouquet,  а Tari Tasartir с тая изкусителна торта! Crazy Чудни импровизации правиш! Heart Eyes  chef  bouquet

Аз със сладко от череши



и макарони на фурна.



# 565
  • велико търново
  • Мнения: 588

показвам едно печено пиле  Laughing Laughing и отиваме на сватба


[/quote]



Уникално, страхотно,красиво с много фантазия  оформление на печено пиле за сватба .Браво Пеп-4о  bouquet

# 566
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 565
 Миди

# 567
  • Мнения: 902
Mam4e Bandit, рецептата за тортата, може ли?
И с какво евентуално бих могла да заменя маковото семе  Thinking,  със смлени орехи? Дали ще стане?

Polly,
Разбира се че може рецептата.

Макова торта

За тестото:
100 гр. масло, 100 гр. захар, 200 гр. брашно, 1 яйце, 1 пакетче бакпулвер.


За маковата смес:

50 грама нишесте(каквото имате), 250гр макови семена(смлени), 620 мл прясно мляко, 2 ч.л. ванилова захар, 100 г захар, 50 грама масло, 200 гр. заквасена сметана

За най-горния слой:
3 яйца, 100 гр. пудра захар 200 гр. заквасена сметана

Пригответе тестото: Разтопете маслото, яйцата и захарта и се разбърква, добавят се брашното и бакпулвера. Оформя се тесто, слага се в кръглата форма и се издърпва по ръба на формата нагоре,за да "легне" после маковата смес в един вид чиния от тесто.

Нишестето се разбърква с малко мляко(аз правя с 4-5 супени лъжици)-. Останалото мляко със захарта се сгорещява,  след това се слага макът и се оставя настрана за окло 15 минути. СЛага се след това на котлона, добавя  се и разтвореното в мляко нишесте и се завира, но съвсем за кратко, като се бърка непрекъснато.Охлажда се леко и след това добавете заквасена сметана и маслото.Изсипете тази смес върху тестото.

Пече се на 180 градуса или 160 с вентилатор, 50 минути.

Малко преди да стане готово се прави последния слой: жълтъците със захарта се разбиват добре, добавя се заквасената сметана. Белтъците се разбиват на твърд сняг и се добавятслед това внимателно към жълтъчната смес.Изваждате сладкиша от фурната, изливате последния слой отгоре и връщате обратно в печката за 15-20 минути пак на 160 с вентилатор или 180 градуса  нормално.



Polly, Не знам дали ще стане да се замести с орехи...но ако искаш, пробвай,и сподели опита! Simple Smile
Само да добавя че като се охлади тортата е добре да поседи поне 2-3 часа в хладилника,за да се стегне маковата маса.. Най-добре обаче една нощ! Simple Smile А иначе като е готова бързо свършва! Simple Smile Laughing

Последна редакция: вт, 11 юни 2013, 13:10 от Mam4e Bandit

# 568
  • Мнения: 22 867

Пудинг-чета с череши




# 569
  • Sofia
  • Мнения: 4 615
labrex, красота! дай рецептата, моля!

Общи условия

Активация на акаунт