Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 109-тa тема

  • 191 060
  • 734
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 45
запис от мене с едни пълнени тиквички



# 541
  • София
  • Мнения: 108
От мен една по-различна закуска: печени филийки с извара

Хубав ден на всички!

# 542
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 729
 Благодаря момичета, от обикновено хлебно тесто са! Брашно, топла вода,мая 11 грама суха, лъжичка сол и лъжичка захар.Олио, колкото да не залепва за купата в която втасва.Замесих с около 600 грама брашно и чаша на Кока-кола топла вода, оставих да си втаса до увеличаване на обема 4 пъти.Изсипах на набрашнен плот,разделих на 4 и оформих като франзели.Всяка топка разстилам на малък правоъгълник и после завивам постепенно,като руло, всеки път притискайки добре с длан.Оформените хлебчета разтягам с пръсти, търкаляйки ги и изтегляйки настрани.Оставям крайчетата остри.Завих да втасват поръсени с брашно, докато фурната се напече добре на 250 гр , на решетката сложих плочата.Пекох ги една по една.Слагам по диагонал на плочата и мятам на дъното на фурната кубче лед.Аа, нарязвам ги с бръснарско ножче,по дължина, точно преди да ги сложа във фурната.Бяха дебели два пръста, като фитили, във фурната бухват доста.
Франзелите са страхотни! Може ли да споделиш каква плоча за печене имаш в предвид?

# 543
  • Мнения: 9 173
Мариета, Бети,  Crazy ще ме довършите с тези сладоледени изкушения   bouquet
Тайна, страхотни са ти франзелите!    bouquet

у нас имаше спагети с пилешко и зеленчуци



палачинки с новото сладко от ягоди и банан



показвам едно печено пиле  Laughing Laughing и отиваме на сватба

# 544
  • София
  • Мнения: 15 523
Unknown_lady, понеже все още не съм си купила истинска плоча за пица, пека върху керамична подова плочка 30х30, но не върху гланца, а от долната страна.Мия хубаво, обгарям във фурната на висока температура, и после пека на нея, докато издържи(вече 3 заминаха спукани).

Последна редакция: нд, 09 юни 2013, 15:50 от Тайна

# 545
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Леле, Пепи, как си го наконтила само Laughing...бpаво  bouquet!

# 546
  • Мнения: 173
Мариета, чудесни питки си завъртяла!  Peace

Пепи, уникално пиле, БРАВО!!! Вземам си и от спагетките, сподели моля как точно ги приготвяш, че у дома много ще ги харесат  Hug

У дома имаше паниран хек



печени млади картофки



зеленчукова супичка



и салатка



Усмихната неделя ви пожелавам   bouquet

# 547
  • Мнения: 9 173
http://pep-4o.blogspot.com/2010/06/blog-post_04.html ето, Маги.
Дай в замяна рибка  Wink моля

# 548
  • Мнения: 5
Пепи, много наконтено пиле, голямо бродиране е паднало с тия български шевици около врата Laughing
Мариета, много красиви питки!  bouquet
Момичета, поздравления за всички   bouquet, отивам назад за ви разгледам, добре, че обядвах, да не ми висне устата... Grinning
 Аз днес имам рожденник и ви черпя от нашето червено сърце - Red velvet cake!


# 549
  • София
  • Мнения: 15 523
 Вкусно,вкусно, много вкусно е при всички ! Peace

На мен улични мекици ми се хапваха, та успях да ги докарам.



И сладко от ягоди направих, но за бърза употреба, утре ще го хапнем на палачинки.Сварено излезе  един буркан, но с цели плодове.



Последна редакция: нд, 09 юни 2013, 16:31 от Тайна

# 550
  • Бургас
  • Мнения: 113
иланг-иланг, и аз съм на вълна миди днес, хапнах си доволно, но и от твоите искам да придърпам!
ghost13, много вкусно изглеждат тиквичките ти. Аз обикновено успявам да ги разпадна при печенето.
Пеп-4о, ако изрипам 3 ръченици ще ми спретнеш ли едно такова партньорче? Simple Smile Ама бомбенцето е върховно!!!   smile3501
И при Маги и при Тайна от вкусно по-вкусно!
ТЯ, да ти е жив и здрав рожденника!

Аз днес се пощурих и си сготвих Миди Саганаки



Приятна неделна вечер!

# 551
  • Мнения: 22 867

magi71, у вас всичко е страшно апетитно! Heart Eyes  bouquet
пеп-4o, да пазиш наконтеното пиле, да го не одрусате на някоя ръченица, че имам лоши спомени. Grinning  bouquet
При mari_eta всичко е страхотно! Heart Eyes  chef  bouquet
И при всички останали, много примамливи неща правите, момичета! Heart Eyes  bouquet  chef  bouquet


Бърза закуска с тестото за пица Верди, сръбската погачица и мусака.


Баница с тиквички.

 
Кексчета.


# 552
  • Мнения: 9 173

пеп-4o, да пазиш наконтеното пиле, да го не одрусате на някоя ръченица, че имам лоши спомени. Grinning  bouquet

прибрах се, успешно опазено и цяло сложено на кумската маса. Притеснявах се и аз, Лабрекс, щото щерката игра с него, а тя 45 с 2 павета в джоба.
Скрит текст:
и аз имам лош спомен - на една сватба игралеца 3 пъти изпуска пилето  на земята и продължаваше да го подава на кума, въпреки, че оня на втория път категорично го отказа.

# 553
  • Sofia
  • Мнения: 4 615
ТЯ, да ти е жив и здрав рожденика! Невероятна снимка - все едно в облаците сте я правили..
пеп-4о, ма страшен господин си спретнала - ядоха ли го това произведение на изкуството или ще го балсамират? Thinking
labrex, ей сега да имаше една бърза закусчица от твоите, без претенции съм  Peace

От мен една импровизирана тортичка тип каквото-имаше-в-хладилника:

# 554
  • София
  • Мнения: 108
ТЯ, да ти е жив и здрав рожденика! Невероятна снимка - все едно в облаците сте я правили..
пеп-4о, ма страшен господин си спретнала - ядоха ли го това произведение на изкуството или ще го балсамират? Thinking
labrex, ей сега да имаше една бърза закусчица от твоите, без претенции съм  Peace

От мен една импровизирана тортичка тип каквото-имаше-в-хладилника:


Може ли по-подробно за тортата, че изглежда много вкусна.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт