Математически турнири 5-12 клас

  • 163 362
  • 656
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 29 604
Не знам направо. Гледам ги задачите, доста са трудни, дори не знам дали изобщо би могъл да се справи с тях. Не съм му казала още, чудя се изобщо дали да го питам, понеже знам, че ще иска - 8 дни на Созопол, без майка му да му дудня... Ама пък да не се окаже гюлето на отбора. Ако беше за 7 клас, щеше да е различно.... Ще го мисля още.

# 616
  • Мнения: 920
Моят син е ходил седем пъти като състезател (от 6-и до 12-клас) и един път като жури и също много харесваше това състезание. Дори от 10-и до 12-и клас предпочиташе да ходи в Созопол, отколкото да ходи на Олимпиадата на мегаполисите в Москва, която се провеждаше по същото време (т.е. не се явяваше на контролните за подбор на отбора за тази олимпиада).

Това състезание се приема по-насериозно от малките състезатели, но за големите е просто един хубав лагер, на който се решават задачи, преди началото на учебната година. От него нищо не зависи и никой не си дава много зор.

От друга страна, задачите са на високо ниво, форматът е различен и интересен, а и се опознаваш със състезателите от другите училища.

Последна редакция: сб, 29 юли 2023, 20:56 от Ant12

# 617
  • Мнения: 2 285
Не знам направо. Гледам ги задачите, доста са трудни, дори не знам дали изобщо би могъл да се справи с тях. Не съм му казала още, чудя се изобщо дали да го питам, понеже знам, че ще иска - 8 дни на Созопол, без майка му да му дудня... Ама пък да не се окаже гюлето на отбора. Ако беше за 7 клас, щеше да е различно.... Ще го мисля още.

Мисля, че всички деца се притесняват от трудните задачи, особено зайчетата. И всички си имат и своите слаби моменти. Нормално е. Дори най-доброто дете от нашия набор пропусна миналата година, заради такива притеснения. След 6 клас са доста по-уверени за участие (а и за общи щуротии) - от нашия клас, мисля, че поне половината ще ходят тази година. Т.е. не мисля, че има грешно решение в случая.

# 618
  • Мнения: 23
Бихте ли препоръчали онлайн школа за подготовка по математика  / физика , касаеща средно образование,  за подготовка за кандидатстване с математика .
Детето ще е в 10 клас,  учи в езикова гимназия,  но ще кандидатства с математика.
Т.е. нужно е по - сериозно отношение и подготовка от училищната, а в града ни не откривам подходящ учител/ школа.

# 619
  • Мнения: 318
Може ли да ме ориентирате кога и къде излизат резултатите от Австралийското математическо състезание 2023 г. ?

# 620
  • Мнения: 4 036
Ако Вие питахте вчера във фб групата, мисля че беше отговорено.
Тази година изглежда няма да има публично оповестяване, а всеки може да научи единствено своя резултат.

# 621
  • Мнения: 318
Ако Вие питахте вчера във фб групата, мисля че беше отговорено.
Тази година изглежда няма да има публично оповестяване, а всеки може да научи единствено своя резултат.
Да,аз бях.Стигнах доста трудно до тази информация ,незнам защо е толкова трудно да разбере човек как се е справило детето му.За първи път участва и никой не ни обясни кога и къде ,със сигурност няма да го запиша втори път.

# 622
  • Мнения: 41 203
Ако Вие питахте вчера във фб групата, мисля че беше отговорено.
Тази година изглежда няма да има публично оповестяване, а всеки може да научи единствено своя резултат.
Да,аз бях.Стигнах доста трудно до тази информация ,незнам защо е толкова трудно да разбере човек как се е справило детето му.За първи път участва и никой не ни обясни кога и къде ,със сигурност няма да го запиша втори път.

Защо е толкова трудно има дълга история. Някога се изкарваха списъци и всеки можеше да види колко има неговото дете и къде е спрямо другите. Да, ама разни родители почнаха да се оплакват как така всеки ще види как "златното яйце" се е издънило и лека полека отмениха класиранията. Къде са само с номера, къде хич ги няма.

# 623
  • Мнения: 318
Ако Вие питахте вчера във фб групата, мисля че беше отговорено.
Тази година изглежда няма да има публично оповестяване, а всеки може да научи единствено своя резултат.
Да,аз бях.Стигнах доста трудно до тази информация ,незнам защо е толкова трудно да разбере човек как се е справило детето му.За първи път участва и никой не ни обясни кога и къде ,със сигурност няма да го запиша втори път.

Защо е толкова трудно има дълга история. Някога се изкарваха списъци и всеки можеше да види колко има неговото дете и къде е спрямо другите. Да, ама разни родители почнаха да се оплакват как така всеки ще види как "златното яйце" се е издънило и лека полека отмениха класиранията. Къде са само с номера, къде хич ги няма.
Разбирам ,но детето ми като участник не трябва ли да се уведоми ,че резултатите са излезли и да му се каже как се е справил имат ни мейл и телефон.Ако не ме беше ппитал и аз като одител да питам и разпитвам по фейсбук и тук даже нямаше да разберем.Да ми е жив и здрав има и други състезания ,ако иска ще го запиша.Друг е въпроса и ,че миналата година за същото състезание ни беше отказано записване ,защото с приоритет били техните ученици и нямало място.

# 624
  • София
  • Мнения: 4 548
Къде могат да се намерят условията на задачите от Черноризец Храбър от последните години? Намирам само до 2017, и имам от миналата година, снимани от дете, което се е явило. От 2018 до 2021 никъде не ги намерих.

# 625
  • Мнения: 9 887
О аз не ги намирам никъде. Покрили са ги, вероятно ще ги издадат в книжка за 20 лв Simple Smile

# 626
  • Мнения: 29 604
За утрешния ЕМТ има ли някъде публикувано разпределение на децата по кабинети?

# 627
  • Пловдив
  • Мнения: 997
Здравейте.
Искам да запиша децата ми на Иван Салабашев на 2ри декември, но ще сме в София тогава и реших там да се явят.
Даден е само един тел на училище Боян Пенев. Няма банкова сметка, няма email. Може ли да ме ориентирате как става записването и плащането?

# 628
  • Мнения: 360
Здравейте.
Искам да запиша децата ми на Иван Салабашев на 2ри декември, но ще сме в София тогава и реших там да се явят.
Даден е само един тел на училище Боян Пенев. Няма банкова сметка, няма email. Може ли да ме ориентирате как става записването и плащането?

Записването е само на място в 125то -  всеки работен ден от 08:00-11:00 и 14:00-16:00.

# 629
  • Пловдив
  • Мнения: 997
Ееееее, ама че организация.
Пфууу, ще го изпуснем това състезание.
Благодаря, че отговорихте

Общи условия

Активация на акаунт