Празници и традиции

  • 35 346
  • 127
  •   1
Отговори
# 90
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 125
И аз ходих в Хита, само че в този другия,имаше интересни неща на наистина ниски цени.Купих си някакви дреболийки,ама като гледам какъв сняг е навън нещо никак не ми е пролетно и великденско, а по-скоро коледно Trollface

# 91
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Понеже за уикенда бях в София, споменавам, че Джъмбо както обикновено е пълен с великденски декорации, кошници, пиУета и зайци. Simple Smile Имаше и великденски чинии, но нещо не ми хванаха окото.

# 92
  • Мнения: 6 594
Май няма специална тема за Великден 2018, така че питам тук: От коя боя сте доволни? Пазарът е залят с всякакви бои...миналата година не помня /за жалост/ каква боя взех, но изобщо не ми се получиха яйцата. Много блед цвят, не хванаха добре, червенето розовееше...ужас! Та, за да не се прекарам пак, предпочитам да се допитам.
Преди години ползвах и кристали - малко повече играчка е, но яйцата стават много красиви.

# 93
  • Мнения: 14 511
Май няма специална тема за Великден 2018, така че питам тук: От коя боя сте доволни? Пазарът е залят с всякакви бои...миналата година не помня /за жалост/ каква боя взех, но изобщо не ми се получиха яйцата. Много блед цвят, не хванаха добре, червенето розовееше...ужас! Та, за да не се прекарам пак, предпочитам да се допитам.
Преди години ползвах и кристали - малко повече играчка е, но яйцата стават много красиви.

Има едни немски, в Метро.

# 94
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 909
И понеже наближава Великден, да ви покажа нещо от тукашните нрави. Снимките са стари, признавам си, че леко бях стресната в началото, но пък ми беше любопитно. Това са различните братства (кофрадии) от църквите в града. Всяко братство си има знаме, оркестър. Доста от участниците в процесията бяха боси, дори и някои малки деца. Процесията обикаля града. Децата от братствата раздават на минувачите малки икони, а който желае, дава пари - дарение за църквата.
За разлика от нас, тук не месят козунаци и не боядисват яйца за Великден. Аз използвах една кратка ваканция в България и се снабдих с някои неща за украса от Джъмбо. Почти съм готова. Ако няма друга тема за Великден, тук ли ще показваме?











# 95
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 183
Яна, това от Испания ли е ? 🙂

# 96
  • Мнения: 14 511
Поне някакви обредни хлябове не се ли пекат за Великден? Нямат ли някакви типични храни за този празник?

# 97
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 909
Това е в католическа Испания. И се прави в цялата страна.

Поне някакви обредни хлябове не се ли пекат за Великден? Нямат ли някакви типични храни за този празник?
Испания е голяма и всяка област (комунидад) си има различни традиции. Тук освен шоколадовите яйца и зайци по магазините няма нищо друго за Великден. Но в други райони може да е различно.

# 98
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 868
Момичета, искам да издухам няколко яйца за децата. Дали после могат да се направят с кристали или ще се спукат, ако се варят? И изобщо как би било подходящо да се украсят, за да стават после за украса Simple Smile

# 99
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 909
Декупаж със салфетки; облепване с мъниста, пайети, разноцветни конци; рисуване. Правила съм такива, ако искаш да потърся снимките. Стават за висяща украса или "набодени" на клечки.
С кристали мисля, че няма да станат.

# 100
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 868
Мерси Яна, ще търся нещо лесно, че ако те се натискат да ги украсяват, да не ги спукат Simple Smile Значи, както си мислех, няма да стане с кристали Sad

# 101
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 909
Най-лесно е май да ги изрисуват с четки и акварелни бои. Не знам колко са големи децата, ама може и да им залепят готово изрязани цветя примерно или нещо друго.
Скрит текст:
Снимките са доста стари. Тези съм обвила с конци:

Тук има и продухани, и изкуствени яйца. Продуханите съм ги рисувала (червеното и това на "чертички" и апликирала (цветята). Другите - с пайетите и мънистата са изкуствени:

# 102
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 868
Благодаря ти! Двете са на 6, другите на 12 и 9 Simple Smile Ще ги видим какво ще свършат Simple Smile

# 103
  • Мнения: 7 327
Освен "продухани",ние с децата ми правихме и "тип саксийка"като слагахме леща на памук за зеленина(но вече е късно)-най-лесно им беше да ги рисуват с боички или ако имаш различни цветове лак за нокти.

# 104
  • Мнения: 19 726
Какво е продухани яйца? Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт