Любители на кучета - тема 78

  • 38 340
  • 765
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 8 348
Савина, няма неподходяща възраст, но наистина, колкото по-рано, подобре
за обучението говоря

Рея много зле преживява разгонването, особено последния период
ама му се вижда края

# 31
  • Мнения: 508
Аз убедих ветеринарката да я кастрираме преди, а не след първото разгонване и съм много доволна. Едно че навсякъде пише, че е по-ефикасно по отношение превенция на раците и второ че много ми се иска да си спестим този ужас с разгонването. Мисля за училище, лошото е че това което съм избрала (Послушен) не е никак евтино, а се плаща накуп за всички нива.
И ние затова я кастрирахме на 6 месеца. Колкото по-рано, толкова по-бързо се възстановява кучето.
А относно Послушен... четох противоречиви мнения. Но е много хубаво да се иде  на училище. Предвид обаче факта, че се провеждат на открито, не е ли по-добре към Април-Май, да минат студените месеци... тъкмо ще минала кастрацията евентуално, а и има време за парите... Като изнудване ми се вижда това с предплащане на всички нива. Ами ако не ви хареса?

# 32
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ох, толкова се чудя и аз с това кастриране.... Хич не ми се иска да го преживяваме, па даже и веднъж да е.
Туиг.... Много мъчно ми стана. Какво ще правите? Никак ли няма начин да си го приберете?

# 33
  • гр.Варна
  • Мнения: 869
Здравейте,момичета.Не съм писала в темата много отдавна,но сега ще ви покаже малко снимки на нашите домашни любимци,които вече станаха 3 броя. Simple SmileПреди 10 год. си осиновихме Чери,прилича на болонка,но не е .
Преди около 1 год.осиновихме Малечка,която се оказа и бременна.
Малките вече са осиновени и имат нови домове.И точно преди Коледа си прибрахме от улицата и Дребния.
Вече къщата е пълна . Grinning

# 34
  • Мнения: 508
Кафе с мед, хич не е страшно. При женските си е сериозна операция, а при мъжките - козметична Grinning вече имам опит с двата пола.
Джуди вече 7-ми ден след кастрацията откача, защото я ограничаваме в тичането и разходките, а тя има тооолкова много енергия за изразходване. Добре, че е яката, която доста я притеснява, макар да свикна с нея.
pars, голяма банда сте. Как се разбират кучовци? Кой е водач на глутницата?

# 35
  • гр.Варна
  • Мнения: 869
Ето и как обича да спи най-новия член на семейството.А през нощта е целия под завивките.

И малко игра на двора.

# 36
  • София
  • Мнения: 8 348
големи са сладури
все дребчовци

Кафе, аз несъм размислила
то няма и за кога де
не съжалявам, по-скоро, за решението си
имаме си големи породи и е свързано с някои усложнения

# 37
  • Мнения: 1 221
Ехаа, Pars, разтопи ми сърцето с тези красотички! И ние много искаме още поне едно куче ама сега няма къде да го сложа, то за нас едва има място. Мечтата ми е да си купим къща с двор и ще си имаме поне още едно четириного. През деня да си тичат, вечер вкъщи на топло Simple Smile

# 38
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Ох, толкова се чудя и аз с това кастриране.... Хич не ми се иска да го преживяваме, па даже и веднъж да е.
Туиг.... Много мъчно ми стана. Какво ще правите? Никак ли няма начин да си го приберете?

Прибиране в апартамента в момента граничи с невъзможното.

Скрит текст:
Наложи се вкъщи да дойде /и не знам за колко време да остане/ моя близка с детето й на година и половина. Мъжът й я е пребил и се изнесе от тях. Временно е, но няма как като съм й отворила вратата, да й кажа - стига толкова, тръгвай си, преди да е уредила нещата си. За няколко дена толкова неща се случиха, че карам на кафе и мускули. Позволявам си да пиша причината тук при вас, защото не се чете от всички.

Ще намеря решение за всичко. В такива моменти трябва мобилизация. Не съм сама, така че имам сили да действам.

# 39
  • Мнения: 1 221
Туиг, всичко ще се нареди. Понякога нещата изглеждат безнадеждни и в един миг всичко се подрежда по негов си начин. Всеки от нас е преминавал през такива многслоини кризи и направо се чуди човек вече от къде ще му дойде, но и това ще отмине. Адмирации за постъпката към човек в беда. Хубаво е човек да има приятел като теб.
Успех!

# 40
  • Мнения: 3 067
Туиг къде сте? Как да помогнем? Нужда от временно място?
Мога да предложа двор за известно време?
Парс - много сте благородни!

# 41
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Духче, сърце голямо, те не са го изхвърлили. Дадоха ни ясно да разберем, че не желаят да се грижат за него и да му търсим дом. Искам да е покрай нас /в Пловдив сме/, но ако нямам избор вече, ще го изпратя по-далеч.
Ти си толкова мила и добра, че накрая ще те изгонят да спиш с питомците на двора, ако продължаваш така да си в помощ на всички.  Ще трябва да търся постоянно решение, временно има поне за сега. Все пак не са го натирили на улицата, но въпросът е, че не знам и с колко време разполагам.

# 42
  • Мнения: 3 067
Ще то пиша на лични, имам нещо предвид Simple Smile

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 485
И аз да споделя, Мими е много добре след операцията. Но започна и тя да прави пакости.
Нагриза дървената врата, скъса пердетата , лайсните на щорите и здъвка всички дистанционни. Вечно е гладна и е като прахусмокачка, всичко изяжда за секунди.

# 44
  • Мнения: 14 821
Записвам се и аз. Бях ви се оплакала преди време,че принцесата не искаше да върви като я изведох. Е още на втората разходка пощуря от кеф,даже се замислям да купя флекси или както там се нарича автоматичния повод,защото й се тича много. 😃
Ето една снимка преди разходката днес (с боди от бебка 😂 доста бебешки дрешки стават за нея с малки корекции):

За бели си говорите-и при нея не липсват. Като остане сама прави някакви чудеса. Освен акане и пишкане,което е нормално за бебе,започва да прави и други бели и за това я затварям в коридора,а нощем в банята,понеже драска по вратите да идва при нас,лае,лудува с играчките и буди бебка. 😃 Не знам дали си въобразявам,но и пишкането имам чувството,че го прави нарочно,защото не иска да я оставяме сама. Дори до магазина да изтичам за 10 мин го прави,въпреки че е пишкала точно преди това. И ако например затворя вратата да не направи бебка някоя беля и кучето остане там,веднага пишка. За това ми се струва,че е някакъв номер от нейна страна,но се надявам да спре в един момент.

Общи условия

Активация на акаунт