Математически турнири 1-4 клас. Тема №49

  • 113 243
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 21 455
Скрит текст:
То е ясно, че на всички ще ги върнат, но аз се възмущавам от невежеството на някои ръководства или учители. В крайна сметка не е кой знае какво да си прочетеш писмата от РУО или заповедите от МОН или дори! нормативната си уредба. В крайна сметка това е част от професията им!
А дали е от невежество? Миналата година е било 7 лева и то с грандиозен скандал. Сега го пускат безплатно. По-добре да се съберат и върнат парите на децата, отколкото да се окаже, че не могат да се запишат, защото не са дали по 7 лева. Да не говорим, че миналата година Кенгуруто не се провеждаше във всички училища и това записване за някои е новост.
Миналата година си е за миналата година.
Още от октомври се знае, че тази учебна година " Европейско кенгуру" е включено в календара на националните състезания на МОН, което означава, че за него не се събира такса за участие. Дори и да имаше такса, тя трябва да се събира на някакво основание - примерно писмо на централния организатор, в което е упомената някаква сума. Не е задължително таксата да е постоянна величина през годините.
И сега  състезанието няма да се провежда във всяко училище.
Аз също намирам за напълно естествено поне директорите да четат заповедите на собствения си министър и писмата от РУО.

за следващите състезания за прием : ПМС, Питагор и ОМТ , записването през училището, в което учи детето ли ще става
защото в нашето училище ,никой никога нищо не знае и трябва да ги подсещам
Тези състезания също са национални.  С приближаването на всяко от тях, би трябвало на страниците на РУО да бъде публикувана съответната информация ( възможно е и самите МГ и ПМГ също да я оповестят).

# 31
  • Мнения: 3 049
Състезанията и олимпиадите на МОН са безплатни и се организират, защото са приели, че даването на поле за изява на децата стимулира и подобрява резултатите. Теоретично грижата им е да се образова нацията.

Ако в едно училище не могат да прочетат един документ, ДА РАЗБЕРАТ какво пише и да приложат написаното, как и на какво учат децата?!?!?

По въпроса защо да следи ръководството на училището (за мероприятията на МОН) .... какво да следят, борсовите цени ли?!?!?!??

Та дори и за състезания и възможности за изява не на МОН, един отдаден учител, смятам би научавал такива неща и би информирал родители и деца, защото иска да стимулира учениците си ... ама това в един идеален свят.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 097
РУО Варна за ЕК - Заявка за участие в Национално математическо състезание "Европейско кенгуру" за ученици от I до IV клас -  http://www.ruo-varna.bg/index.php?option=com_content&view=ar … 29&Itemid=117
Как го разбирате вие? Всеки си попълва за детето ли?

# 33
  • Мнения: 58
Поправям се. Грешката е при нас Simple Smile

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 13:06 от Многознайка

# 34
  • София
  • Мнения: 1 740
Намерих си грешката. Отворило ми се е стар файл Sad

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 11:56 от 450

# 35
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Аз си попълних заявление за участие он-лайн за Варна.Да видим!
Голяма мистерия около организацията на това състезание...

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 328
E, какво се оказва, че родителите трябва да следят сайта на инспектората ли?!
Преди подобни заявки бяха насочени към директорите на училищата. Организацията наистина си е безумна и май ще го пропуснем тази година това състезание...

# 37
  • Мнения: 21 455
Аз мисля, че и сега формата е предназначена за училищата, но можеха да го напишат поне.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 677
Може ли да помоля някоя майка от Варна да ми помогне да разбера резултатите от Ребус Варна на МБГ. Като сравнявам точките на децата с медалите за 4 клас, получавам че деца с 18 точки имат златни медали. По принцип по скалата не би трябвало изобщо да има медал. Не е единичен случай, затова питам. Току що и дете от Материка видях така. Някакви стари резултати ли са пращани официално? Тези в сайтовете ли са грешни. Не мога да се ориентирам.
Резултатите в сайтовете на Ребус и Материка са си правилните - какъв е проблемът и с какво точно искаш да ти помогнем? Не виждам дете с 18т. от Ребус, което да има златен медал...

# 39
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
Има резултати от МБГ, но телефонът ми не позволява да копирам линка
Mathematicalmail.com

27 със сигурност е златен медал
23 бронзов, но това е по информация на родители. Според регламента не точките имат значение, а делът на децата, постигнали най-висок резултат

# 40
  • Мнения: 258
А медалите къде се изпращат в училището, в което учи детето или там където сме се явили?

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 3 562
В обавените резултатите не виждам точки.
Вие къде ги видяхте?

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 097
А медалите къде се изпращат в училището, в което учи детето или там където сме се явили?
Където сте се явили.
В обавените резултатите не виждам точки.
Вие къде ги видяхте?
Няма точки в класирането. Точките са по сайтовете на местата, където са се явявали децата.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Относно ЕК във Варна и аз не разбирам? Трябва всеки родител да подаде онлайн? От дни питам класната ( в Захари Стоянов е детето), отговорът е: не знам, сигурно ще е в МГ!
Относно резултатите от МБГ- от варненските школи и тези в Протокола на турнира виждате разлики ли? Аз проверих на тези, които познавам, всичко е наред. Който има точки за медал, си е отбелязан в съответствие с регламента. За 4ти клас 18 точки е за сертификат.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Относно ЕК във Варна и аз не разбирам? Трябва всеки родител да подаде онлайн? От дни питам класната ( в Захари Стоянов е детето), отговорът е: не знам, сигурно ще е в МГ!
Относно резултатите от МБГ- от варненските школи и тези в Протокола на турнира виждате разлики ли? Аз проверих на тези, които познавам, всичко е наред. Който има точки за медал, си е отбелязан в съответствие с регламента. За 4ти клас 18 точки е за сертификат.
Дамата с питането за резултатите се е объркала. Коригира си поста.
Относно ЕК - Варна, има различни варианти - някои учители са информирани от директорите и правят списък с желаещите деца, които после трябва да регистрират в гугъл документа на сайта на РУО, други са казали на родителите да си регистрират децата, трети нямат никаква информация...

Общи условия

Активация на акаунт