Отношения наемател-наемодател

  • 21 107
  • 260
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 54 656
В хотел колко плащаш на вечер?

# 46
  • Мнения: X
DeVa®,
Има разлика цена на вечер, на месец, на година...
Има хотели, които дават стаи/студия/апартаменти и дългосрочно, като цените въобще не са високи.
Общежитията за студенти са реновирани, има и новопостроени.
Скрит текст:

# 47
  • Мнения: 29 762
Разбира се, всеки наемател може да си избира дали да живее в даден апартаменти и да се съобразява с изикванията, вкл. и да си намери студио/общежитие/хотел.

Аз например съм живяла с една хазяйка, която махаше кранчетата за вода, че много сме се къпели. Ами, махнах се аз и това е...

# 48
  • Мнения: 3 615
В хотел колко плащаш на вечер?
Плащам толкова колкото ми е изгодно. Представям си какви наемодате ли сте.Не може само да се лапа пак го казвам.

# 49
  • Мнения: X
За случая на gerda1, тя виновно не е причинила развалянето на платката.
Защо трябва да плаща платка?
Наемодателят да си е "защитил" уредите от токови удари.
Наемателят не е енергопреносно дружество, което да носи отговорност за пиковете по мрежата.
Тя плаща по-висок наем, за да ползва тези уреди според указанията на производителя.

# 50
  • Мнения: X
Ако наемателят мисли, че само се "лапа" винаги може да си купи недвижим имот и да го обзаведе, да стане наемодател, или да живее в него, както му харесва.

# 51
  • Мнения: 29 762
cia_maritima, може да си купиш свой имот, уреди и т.н. и да си живееш, както ти е угодно, без някой да ти лапа парите. Извинявай, но зад жилището, уредите, мебелите, ремонтите, стоят нечии пари и усилия. Не е едното "лапане". Никой не те кара насила да живееш на квартира. Опции има много...

# 52
  • Мнения: 9 895
Не да си живее в него , ми да лапа направо
Да види какво Хихи


За притеклата кухня- монтажниците поеха част от щетите , но ние платихме прешпакловане и пребоядисване под формата на неискане на наем за текущия месец

Гаранция Франция, каквото и да си говорим, собственикът е винаги ощетен

# 53
  • София
  • Мнения: 1 743
Ако след 2-3години трябва да се боядиса жилището кой трябва да поеме ремонта.

# 54
  • Мнения: 9 895
И защо да се боядисва? У вас да не би да боядисваш всеки две години??

Ако напискат е друг въпрос
Ако плащат ебаси и наема и лукса е друг въпрос

Ако плащат 600-700 лв да си боядисват за своя сметка ако се съглася!!!

# 55
  • Мнения: 3 615
cia_maritima, може да си купиш свой имот, уреди и т.н. и да си живееш, както ти е угодно, без някой да ти лапа парите. Извинявай, но зад жилището, уредите, мебелите, ремонтите, стоят нечии пари и усилия. Не е едното "лапане". Никой не те кара насила да живееш на квартира. Опции има много...

Аз съм си купил, отдавам даже ,обзаведено и всичко е ново и за моя сметка.Гледам да им е удобно и комфортно и се старая да се чувстват добре и нямам проблеми вече 10г.

# 56
  • Мнения: X
Има нова мода - наемателите си правят барбекю във ваната, изхвърлят си боклука единствено на терасата и като се амортизира всичко за няколко месеца, наемат нов апартамент.

# 57
  • Мнения: 20 030
Цитат
Има нова мода - наемателите си правят барбекю във ваната,
Верно ли това? Ти ме уби! Що за мизерник трябва да си, за да правиш подобни изстъпления. Laughing

# 58
  • Мнения: X
Така е модата. Поне около нас. Амортизиране на макс, око да ти се уплаши и то на луксозни имоти. Проревали са хората.

# 59
  • Мнения: 54 656
Има нова мода - наемателите си правят барбекю във ваната, изхвърлят си боклука единствено на терасата и като се амортизира всичко за няколко месеца, наемат нов апартамент.

Да, за жалост, има всякакви мизерници. Rolling Eyes
Нали в темата за наемите пишеше за банда от София, които продавали скъпи вещи от обзаведени жилища и изчезвали...

Общи условия

Активация на акаунт