Гъбички на ноктите на краката

  • 77 030
  • 50
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4
Моля, дайте съвет и мнение за справяне с проблема. Ламизил е само за кожа и работи добре. Шол, Полинейл лечебен лак за нокти, Екзодерил Nailner лак 2 в 1, Екзодерил капки - мажа едновременно с трите всеки ден - редувам ги, сутрин, обяд и вечер. Кожата около ноктите се изсуши и се бели, но кой знае какъв ефект не виждам. Набива ми се една реклама, която ми се струва измамна за Фреш Фингърс - 69 лв. Някой ползвал ли е? Попълних формуляра и уж е българско лекарство, а го няма в аптеките. Обажда се оператор на  развален български да ме увещава да взема 2 опаковки. Уж е намаленна 50 процента, "сега и само сега", но все си седи на толкова вече година. Дали е спрей или крем -  цената е тази. Никъде не съм прочела някой да е доволен. Сайтовете, които предлагат закупуване са такива, че каквото и да отвориш, те праща да поръчаш. Моля, споделете мнение. Hands Nail Care

# 1
  • Мнения: 425
Не се занимавайте с глупости и купуване на лекарства от разни сайтове, не се знае какво са слагали в тях. Ако искате веднъж-завинаги да се избавите от това неприятно страдание намарете добър лекар и започнете лечение през устата тоест таблетки - много ефективно лечение, което дава резултати, но трябва да продължи до пълното израстване на здрав нокът - тоест поне 2-3 месеца. Има таблетки за по 15 лева на месец. Само с мазане не става и всички боклуци, за които се дали луди пари не вършат работа. Ноктите на краката и с обикновен лак да ги лакирате ще ви върши същата работа като гореизброените от вас мазила.

# 2
  • Мнения: X
Съгласна съм с предходния пост. Само локално мазане не върши работа. В комбинация с таблетки има ефект. Нужно е да посетиш дерматолог, който според състоянието ти ще изпише нещо. Имай в предвид обаче, че тези медикаменти натоварват черния дроб.

# 3
  • Мнения: 1 346
Мазането не помага! Мен са ме накарали да направя микробиология на нокътя...дала съм и там пари - резултатът е онихомикоза /типична, често срещана гъбичка по ноктите/. Мазала съм я много упорито, правила лазер...всичко са глупости! Лазерът НЕ ПОМАГА! И след всичко това съм започнала да пия много съвременни хапчета против онихомикоза и изобщо против гъбичките по ноктите - резултатът се е появил след 2 месеци - 2 мм здрав нокът! Но дробът ми е започнал да боли и съм ги спряла...Така и живея с гъбички по ноктите, за жалост! Подсетете ме, как се казва това лекарство за 36 лева с буквата „С“ се започва!

# 4
  • Мнения: 11 387
Дерматоложката ми ми изписа Певарил крем.
Не само се оттървах от гъбички по ноктите /появиха се след гел лак Sad / ами и ноктите ми станаха нежни, бели и неудебелени. Както в детството ми.

# 5
  • Мнения: 2 472
Моят мъж си носеше наследство от кубинките в казармата гъбички по ноктите години наред. Преди 4 години ги излекува напълно с прием на хапчета. Първо му направиха пълна кръвна картина, за да видят как е черния дроб и тогава му назначиха това лечение. Всеки ден в продължение на 3 месеца пи тези хапчета, като се изключва приема на алкохол. Минаха трите месеца и нищо...Казахме си, че е било всичко на вятъра, но след още три месеца започна да се лющи като гущер. Изцяло се поднови напълно кожата по тялото му и разбира се и ноктите. Ходилата, петите му станаха като бебешко дупе меки и като се започна едно никнене на нови нокти, направо беше необяснимо! От тогава вече 4 години е с хубави и здрави нокти.
Мазилата, каквито и да са те не помагат. Имам някакъв спомен, че тези хапчета струваха към 120- 130 лева. Скъпо е доста, но си заслужава.

# 6
  • Мнения: 11 387
Е защо пък да не помагат мазилата? Ето аз споделих крем, който и на половината семейство предписах и помогна. Даже на баба ми ноктите станаха тънки, гладки и без удебеления. Защо да си тваря черния дроб и бъбреците? Даже по-бавно да действат предпочитам крем, отколкото да лекувам гъбички по ноктите и кожата с прием на лекарства през устата.

# 7
  • Мнения: 2 472
Да, права си Дорис,че е за предпочитане да не си товариш вътрешните органи, но при положение, че друго не помогна години наред, а от това се видя трайно излекуване, затова споделих. Hug

# 8
  • Мнения: 1 346
Е защо пък да не помагат мазилата? Ето аз споделих крем, който и на половината семейство предписах и помогна. Даже на баба ми ноктите станаха тънки, гладки и без удебеления. Защо да си тваря черния дроб и бъбреците? Даже по-бавно да действат предпочитам крем, отколкото да лекувам гъбички по ноктите и кожата с прием на лекарства през устата.
Дорис, няма такъв случай! Зълвата ми работи в Медицинската академия в кожното отделение! Казва, че не е видяла мазилата да са помогнали на някого, но лекарите са сключили договори с аптеки и взимат процент от печалбите им от същите мазила и ги изписват масово! Без хапчета това не минава! Тук сме за да се помагаме...Има много лоши хора, които са патили от гъбичките и са харчили по мазилата за лудо стотици лева...и сега просто гледат и друг да мине по техния път! Не пиша точно за теб!

# 9
  • Мнения: 12 226
Здравейте момичета. Имам такъв проблем с детето - голямото. Когато я осинових на 3 годинки беше с гъбички по ноктите на краката, предполагам от стоенето по дебели пантофи и запарването на краката. Тъй като и майка ми години се бори с този проблем пробвах с ратни мазила - неуспешно.
Някой може ли да препоръча адекватно и не натоварващо лечение за дете, че ноктенцата й вече са пожълтели и удебелени? Ако има значение детето е почти на 8години, 15кг.

# 10
  • Мнения: 11 387
Вижте не налагам мнение, нито си пробутвам кремчето с лична изгода.
Но как да "няма такъв случай" като ето ма на случая! Че и бабетките у дома съм строила да се мажат и техните нокти се повлияха чудесно.
Предполагам, че до Медицинска академия кожно отделение достигат някакви супер тежки случаи и хронифицирани форми.

Mama Ru, на малко дете не бих дала лекарства за гъби през устата. Бих мазала /което отнема месеци мазане ежедневно/. Има и разни лакчета и познавам и от тях доволни.

# 11
  • Мнения: 12 226
Дорис, а това кремче дали е подходящо за дете? Майка ми и през устата пи и маза - и нищо. Детето също го мазах с разни спиртове и мазила за гъбички - също не се повлия. Затова питам за дете. И аз съм с едно на ум за лекарства през устата, а добри специалисти на 300+ километра от София нямаме, детски още по-малко.

# 12
  • Мнения: 11 387
Дорис, а това кремче дали е подходящо за дете? Майка ми и през устата пи и маза - и нищо. Детето също го мазах с разни спиртове и мазила за гъбички - също не се повлия. Затова питам за дете. И аз съм с едно на ум за лекарства през устата, а добри специалисти на 300+ километра от София нямаме, детски още по-малко.

Имате, имате.  Party

Моята щерка съм я водила при вашата дерматоложка д-р Боянова и съм много, ама много доволна. Харесвам умерените лекари.
Между другото точно и Боянова ми изписа Певарила.  В един център с А работеше  newsm78

# 13
  • Мнения: 12 226
Дорис, благодаря! Намерих я - в Транспортна болница.

# 14
  • Мнения: 11 387
Дорис, благодаря! Намерих я - в Транспортна болница.

Чакай!
Ето тук е

# 15
  • Мнения: 12 226
Отново благодаря, Дорис! Явно са се преместили.

# 16
  • София
  • Мнения: 172
На мен ми помогна Полинейл. Лакирах упорито доста време самия нокът, както и самия ръб на нокътя и кожата около него.
Оттогава мина повече от година и не са се появявали отново.

# 17
  • Мнения: 1 346
Дорис, може би имаш друг вид гъбички и не е онихомикоза...., може би някакъв лек случай! Но това ми е много болна тема и с много хора общувам в нета и на живо с цел да намерим някакво лечение...., но този от тях, който се е спасил от гъбичките - все е било през устата! Помолила съм всички да ми подскажат, как се казва лекарство /много съвременно и едно от новите/ таблетки и названието се почва с буква „С“! Който има здрав черен дроб, ще се отърве от гъбичките завинаги!

# 18
  • Мнения: X
Да не е споранокс, то е подобно на орунгал.

# 19
  • Мнения: 1 346
Извинявам се много, че съм посочила буква С! А лекарството се казва Тербинофин! От 3-6 мес. пиене и няма да имате никакви гъбички онихомикоза! А тези гъбички, при които ноктите стават черни един по един, се казва Фунголон! Мъжът ми го е пил 3 месеци и ноктите са станали бели! Няма смисъл да използвате мазила...С хаповете всичко минава! Но те че и аз не съм могла да ги пия...

# 20
  • Мнения: 579
Здравейте! От окло 8/9 месеца имам гъбички по всички нокти на краката. Започна се с палците и за няма и две седмици всички нокти се заразиха. Как стана това ,незнам. Никога не съм носила обувки от изк.кожа,не се потят краката,миризма няма. както и да е,изпробвах какво ли не за да се излекувам. Лакове,Екзедорил,Спорил,Зоомикол,домашен оцет , йод, дактакорд и мн.мн  дуги.Отидох на дерматолог и тя ми изписа Фунгофин за 3 месеца, спрей Фунгофин и лак Фунги Клиър. Каза,че щом всички нокти са заразени локално лечение няма,трябва да е и през устата. Кажете според вас така ли е или да търся второ мнение. Благодаря!

# 21
  • Мнения: 1 346
Здравейте! От окло 8/9 месеца имам гъбички по всички нокти на краката. Започна се с палците и за няма и две седмици всички нокти се заразиха. Как стана това ,незнам. Никога не съм носила обувки от изк.кожа,не се потят краката,миризма няма. както и да е,изпробвах какво ли не за да се излекувам. Лакове,Екзедорил,Спорил,Зоомикол,домашен оцет , йод, дактакорд и мн.мн  дуги.Отидох на дерматолог и тя ми изписа Фунгофин за 3 месеца, спрей Фунгофин и лак Фунги Клиър. Каза,че щом всички нокти са заразени локално лечение няма,трябва да е и през устата. Кажете според вас така ли е или да търся второ мнение. Благодаря!
Миналата година при кожен лекар съм се видяла с един мъж, който е имал гъбички по всичките нокти на ръцете и краката! Страшно е! А онзи ден случайно съм го срещнала и той казва, че за 6 мес. пиене на Тербинофин гъбичките са изчезнали! Това е лечението!

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 797
Здравейте, може би не е много за тук, но да попитам при това изследване за това какъв вид са гъбичките точен ли е резултата или наслуки ти такива, ти други гъбички

# 23
  • Мнения: X
В Рамус 10 лв. е изследването за гъбички. Дава се отрязано парче от болния нокът и в резултата ти излиза точно причинителя.

# 24
  • Мнения: 4 210
Знам, че ако е поразен един нокът може да се използва локално лечение, но при повече - вече се отива на противогъбични през устата.
Аз преборих гъбички на големия пръст на левия крак (само един нокът поразен) с ежедневно мазане със Спорил вечер и Имаверол - сутрин. Всеки ден, в продължение на повече от година. Всеки ден. При мен беше поразен 1/2 от нокътя, но въпреки това много бавно го израстна.
И двете мазила са от ветеринарната аптека.

# 25
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Аз преборих гъбички по ноктите на ръцете с 6м прием на таблетки Фунгофин 250мг.Съдържа 14бр.таблетки -цена около 20лв.Пият се по една на ден.И понеже се бях побъркала от страх ,че ще остана така завинаги мазах едновременно с това и лак Батрафен по схема и мазах също с Ламизил крем и антимикотичен спирт.Последните две се стараех да попадат колкото може навътре под нокътя.
Трябва да сте ТЪРПЕЛИВИ.Първият месец и половина не виждах резултат ,но после лека полека увредената част на ноктите започна да намалява с израстването на нов здрав нокът.

# 26
  • Мнения: 579
И аз започнах тези таблетки, надявам се да ми помогнат. Ще маж и с лака Фунги Клиър , ще сменям обувките и така. Вече на 2 месеца купувам нови обувки. Дерматоложката направо се учуди как така всички пръсти са заразени, за кратко време.
Много се притеснявам за черния си дроб. Случи ти слес 6 месеца прием имаш ли проблеми? Имаше ли странични ефекти от хапчетата?

# 27
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Слава Богу, никакви оплаквания или последствия нямам.
Все още обаче се страхувам да отида на маникюр и си карам така с чисти нокти.Пожелавам на всички пълно излекуване!

# 28
  • София
  • Мнения: 9 580
Дорис, колко пъти на ден се маже с Паверил?

Скрит текст:

# 29
  • Мнения: 1 346
Аз преборих гъбички по ноктите на ръцете с 6м прием на таблетки Фунгофин 250мг.Съдържа 14бр.таблетки -цена около 20лв.Пият се по една на ден.И понеже се бях побъркала от страх ,че ще остана така завинаги мазах едновременно с това и лак Батрафен по схема и мазах също с Ламизил крем и антимикотичен спирт.Последните две се стараех да попадат колкото може навътре под нокътя.
Трябва да сте ТЪРПЕЛИВИ.Първият месец и половина не виждах резултат ,но после лека полека увредената част на ноктите започна да намалява с израстването на нов здрав нокът.


А какъв вид гъбички е бил? Били ли са нокти черни или не?  То и в това лекарство съставката му е тербинофин, само на друга фирма! Онихомикоза ли е била или не? Само хаповете помагат, никой да не прави илюзия, че мазилата ще му решат проблема! Лъжа е!

# 30
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Не,не са ми ставали черни ноктите.По-скоро побеляха и започнаха да се удебеляват откъм върха ,и постепенно да слиза надолу към основата на ноктите.Не съм чакала положението да става плачевно ,а започнах веднага лечение.Два от ноктите на ръцете бяха засегнати до средата ,останалите по-малко.

# 31
  • Мнения: 1 346
Не,не са ми ставали черни ноктите.По-скоро побеляха и започнаха да се удебеляват откъм върха ,и постепенно да слиза надолу към основата на ноктите.Не съм чакала положението да става плачевно ,а започнах веднага лечение.Два от ноктите на ръцете бяха засегнати до средата ,останалите по-малко.
Само хапчета помагат! Другото е чиста лъжа!

# 32
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Аз за по-сигурно и хапчетата пих и мазах външно.През онзи период направо бях се отчаяла .Изчетох каквото намерих в нета,изслушах сума ти бабини деветини лекове от познати.Аз лично не познавам никой преборил такива гъби с оцет или спирт и т.н.
Факт е обаче ,че в нашия град изобщо не се правят изследвания какъв точно вид са гъбичките.Просто ти изписват нещо и прехвърлят проблема в твои ръце.

# 33
  • Мнения: 1 346
Аз за по-сигурно и хапчетата пих и мазах външно.През онзи период направо бях се отчаяла .Изчетох каквото намерих в нета,изслушах сума ти бабини деветини лекове от познати.Аз лично не познавам никой преборил такива гъби с оцет или спирт и т.н.
Факт е обаче ,че в нашия град изобщо не се правят изследвания какъв точно вид са гъбичките.Просто ти изписват нещо и прехвърлят проблема в твои ръце.
Какъв е вид, се вижда и с просто око! Черните нокти се лекуват с едни хапове, а жълтата гъбичка /нали се сещаш/, се лекува с тербинофин..толкова! Да им пикая на микробиологиите и това, че се правят на интересни! И лазер не помага без хаповете! И там правят лазер, взимат пари за процедура, а те карат да пиеш хапове...Закакво тогава е този лазер!

# 34
  • софия
  • Мнения: 1 245
Пробвах първо с sholl лак с пилички, ноктите ми станаха свръхчувствителни и едва ходех, спрях го ...мина малко време и на ноктите на ръцете развих онихомикоза ...взех полинейл, който мажех и на ръцете и на палците на краката, за 3 месеца ноктите на ръцете се оправиха и израстнаха здрави и хубави, на краката още мажа всяка вечер, има ефект но става доста по-бавно, търпение и постоянство се изисква.

# 35
  • Мнения: 579
Аз пия вече 1.5 м. хапчета Фунгофин, мажа с лак Фунги Клиър по 3 пъти на ден, пръскам със спрей Фунгофин и нищо. Ноктите не се изчистват,даже и по кожата около нокътната плочка тръгнаха тея гъбички. Постоянно махам мъртвата кожа ,но след 3/4 дни пак побелява.Ноктите също не виждам да са се подобрили. Нося сандали,не се лакирам. Дали е възможно лекарката да ми е изписала грешните хапчета? Петната по ноктите са бели.

# 36
  • Мнения: 1 346
Аз пия вече 1.5 м. хапчета Фунгофин, мажа с лак Фунги Клиър по 3 пъти на ден, пръскам със спрей Фунгофин и нищо. Ноктите не се изчистват,даже и по кожата около нокътната плочка тръгнаха тея гъбички. Постоянно махам мъртвата кожа ,но след 3/4 дни пак побелява.Ноктите също не виждам да са се подобрили. Нося сандали,не се лакирам. Дали е възможно лекарката да ми е изписала грешните хапчета? Петната по ноктите са бели.
Пий тербинофин, ако ли гъбичката жълта, но ако е черен нокът -  ще ти помогне сигурно Фунгофин! При онихомикоза помага тербинофин! Мазилата не купувай, не харчи парите! Едно момче е имало гъбичките и по ръцете, и по краката....Криел си ръцете в джобове....След 6 мес. тербинофин на ръцете ноктите са чисти, а на краката наполовин са се изчистили! Нищо друго /мазилата/не помагат, лъжа е и напразен харчлък на парите.

# 37
  • Мнения: 579
Ема,благодаря за отговора. Под надписа Фунгофин стои надпис тербинафин. Значи би трябвало да ми помага, но не виждам ефект ,дори мисля че нещата се влошават. Бели са със сигурност, няма почерняване. Вече не знам какво да правя- това е страшна напаст! Срам ме е да ходя със сандали , не си лакирам ноктите заради лечебния лак - да може да действа. В тея жеги като обуя затворена обувка ми е супер некомфортно.

# 38
  • Мнения: 93
Може ли да ми препоръчате добър кожен, при който сте ходили за лекуването на тези гъбички?

# 39
  • Мнения: X
Може ли да ми препоръчате добър кожен, при който сте ходили за лекуването на тези гъбички?
Остава да кажеш и къде. Нали знаеш, че София не е България.

# 40
  • Мнения: 650
Да ви споделя че аз имах ефект от лазарно лечение на гъбички по ноктите. Дава се първо нокътя за изследване и после дерматолога решава как и по колко + мазане. Без лекарства, които много вредят на черния дроб.

# 41
  • Мнения: 1 346
Да ви споделя че аз имах ефект от лазарно лечение на гъбички по ноктите. Дава се първо нокътя за изследване и после дерматолога решава как и по колко + мазане. Без лекарства, които много вредят на черния дроб.
Ти разбираш, че съм давала нокът, намерили са онихомикоза, нищо не ми е помогнал лазер...Лъжа е! И са изписвали мазане по времето на лазерната терапия...НИЩО!

# 42
  • Мнения: 650
Кое е лъжа. Аз не лъжа. Казвам на мен какво ми е помогнало.

# 43
  • Мнения: 1 346
Не помага! Лъжа е! Помагат хапчета тербинофил и нищо друго Говорила съм с хиляди хора .

# 44
  • Мнения: 650
Не помага! Лъжа е! Помагат хапчета тербинофил и нищо друго Говорила съм с хиляди хора .
Ще имаш да вземаш. Мога само да те пратя да вървиш знаеш къде.... Аз не лъжа.  Говори ако искаш с арменсакия поп. Аз говоря от личен опит.

# 45
  • Мнения: X
Не обръщайте внимание, тя емма1 така си пише. Игнор просто.

# 46
  • Мнения: 1 346
Така мен са ме излъгали тук във форума та съм дала пари по лазер и съм пътувала за процедурите...Без хапчета не става, ако ще и да имам татарски акцент.

# 47
  • софия
  • Мнения: 1 245
Полинейл лак и всичко е точно.

# 48
  • Мнения: X
Никой никога не е твърдял, че трябва да се лекуваме само по препоръки от форума. Тук хората споделят проблем и търсят насоки. Има специалисти с дългогодишен опит и години учение зад гърба си. Към тях трябва да обръщаме.
Всеки случай е строго индивидуален и лечението се провежда, в зависимост от причинителя на страданието.

# 49
  • Мнения: 1 346
Но все пак се насочваме, щом лазер е помогнал на някого, значи не е лъжа и трябва  да се избавя от това страдание, а лекарите са за лазер. На тях им е за пари. Мили хора, нищо не ми е помогнал лазер, но след таблетки /6 месеци/, няма следа от гъбички и после съм говорила с други дето са ходили с мен на лазер - и на тях не е помогнал.

# 50
  • Мнения: 93
Никой ли не може да препоръчи?

Общи условия

Активация на акаунт