Гъбички на ноктите на краката

  • 77 034
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 228
Отново благодаря, Дорис! Явно са се преместили.

# 16
  • София
  • Мнения: 172
На мен ми помогна Полинейл. Лакирах упорито доста време самия нокът, както и самия ръб на нокътя и кожата около него.
Оттогава мина повече от година и не са се появявали отново.

# 17
  • Мнения: 1 346
Дорис, може би имаш друг вид гъбички и не е онихомикоза...., може би някакъв лек случай! Но това ми е много болна тема и с много хора общувам в нета и на живо с цел да намерим някакво лечение...., но този от тях, който се е спасил от гъбичките - все е било през устата! Помолила съм всички да ми подскажат, как се казва лекарство /много съвременно и едно от новите/ таблетки и названието се почва с буква „С“! Който има здрав черен дроб, ще се отърве от гъбичките завинаги!

# 18
  • Мнения: X
Да не е споранокс, то е подобно на орунгал.

# 19
  • Мнения: 1 346
Извинявам се много, че съм посочила буква С! А лекарството се казва Тербинофин! От 3-6 мес. пиене и няма да имате никакви гъбички онихомикоза! А тези гъбички, при които ноктите стават черни един по един, се казва Фунголон! Мъжът ми го е пил 3 месеци и ноктите са станали бели! Няма смисъл да използвате мазила...С хаповете всичко минава! Но те че и аз не съм могла да ги пия...

# 20
  • Мнения: 579
Здравейте! От окло 8/9 месеца имам гъбички по всички нокти на краката. Започна се с палците и за няма и две седмици всички нокти се заразиха. Как стана това ,незнам. Никога не съм носила обувки от изк.кожа,не се потят краката,миризма няма. както и да е,изпробвах какво ли не за да се излекувам. Лакове,Екзедорил,Спорил,Зоомикол,домашен оцет , йод, дактакорд и мн.мн  дуги.Отидох на дерматолог и тя ми изписа Фунгофин за 3 месеца, спрей Фунгофин и лак Фунги Клиър. Каза,че щом всички нокти са заразени локално лечение няма,трябва да е и през устата. Кажете според вас така ли е или да търся второ мнение. Благодаря!

# 21
  • Мнения: 1 346
Здравейте! От окло 8/9 месеца имам гъбички по всички нокти на краката. Започна се с палците и за няма и две седмици всички нокти се заразиха. Как стана това ,незнам. Никога не съм носила обувки от изк.кожа,не се потят краката,миризма няма. както и да е,изпробвах какво ли не за да се излекувам. Лакове,Екзедорил,Спорил,Зоомикол,домашен оцет , йод, дактакорд и мн.мн  дуги.Отидох на дерматолог и тя ми изписа Фунгофин за 3 месеца, спрей Фунгофин и лак Фунги Клиър. Каза,че щом всички нокти са заразени локално лечение няма,трябва да е и през устата. Кажете според вас така ли е или да търся второ мнение. Благодаря!
Миналата година при кожен лекар съм се видяла с един мъж, който е имал гъбички по всичките нокти на ръцете и краката! Страшно е! А онзи ден случайно съм го срещнала и той казва, че за 6 мес. пиене на Тербинофин гъбичките са изчезнали! Това е лечението!

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 797
Здравейте, може би не е много за тук, но да попитам при това изследване за това какъв вид са гъбичките точен ли е резултата или наслуки ти такива, ти други гъбички

# 23
  • Мнения: X
В Рамус 10 лв. е изследването за гъбички. Дава се отрязано парче от болния нокът и в резултата ти излиза точно причинителя.

# 24
  • Мнения: 4 210
Знам, че ако е поразен един нокът може да се използва локално лечение, но при повече - вече се отива на противогъбични през устата.
Аз преборих гъбички на големия пръст на левия крак (само един нокът поразен) с ежедневно мазане със Спорил вечер и Имаверол - сутрин. Всеки ден, в продължение на повече от година. Всеки ден. При мен беше поразен 1/2 от нокътя, но въпреки това много бавно го израстна.
И двете мазила са от ветеринарната аптека.

# 25
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Аз преборих гъбички по ноктите на ръцете с 6м прием на таблетки Фунгофин 250мг.Съдържа 14бр.таблетки -цена около 20лв.Пият се по една на ден.И понеже се бях побъркала от страх ,че ще остана така завинаги мазах едновременно с това и лак Батрафен по схема и мазах също с Ламизил крем и антимикотичен спирт.Последните две се стараех да попадат колкото може навътре под нокътя.
Трябва да сте ТЪРПЕЛИВИ.Първият месец и половина не виждах резултат ,но после лека полека увредената част на ноктите започна да намалява с израстването на нов здрав нокът.

# 26
  • Мнения: 579
И аз започнах тези таблетки, надявам се да ми помогнат. Ще маж и с лака Фунги Клиър , ще сменям обувките и така. Вече на 2 месеца купувам нови обувки. Дерматоложката направо се учуди как така всички пръсти са заразени, за кратко време.
Много се притеснявам за черния си дроб. Случи ти слес 6 месеца прием имаш ли проблеми? Имаше ли странични ефекти от хапчетата?

# 27
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Слава Богу, никакви оплаквания или последствия нямам.
Все още обаче се страхувам да отида на маникюр и си карам така с чисти нокти.Пожелавам на всички пълно излекуване!

# 28
  • София
  • Мнения: 9 580
Дорис, колко пъти на ден се маже с Паверил?

Скрит текст:

# 29
  • Мнения: 1 346
Аз преборих гъбички по ноктите на ръцете с 6м прием на таблетки Фунгофин 250мг.Съдържа 14бр.таблетки -цена около 20лв.Пият се по една на ден.И понеже се бях побъркала от страх ,че ще остана така завинаги мазах едновременно с това и лак Батрафен по схема и мазах също с Ламизил крем и антимикотичен спирт.Последните две се стараех да попадат колкото може навътре под нокътя.
Трябва да сте ТЪРПЕЛИВИ.Първият месец и половина не виждах резултат ,но после лека полека увредената част на ноктите започна да намалява с израстването на нов здрав нокът.


А какъв вид гъбички е бил? Били ли са нокти черни или не?  То и в това лекарство съставката му е тербинофин, само на друга фирма! Онихомикоза ли е била или не? Само хаповете помагат, никой да не прави илюзия, че мазилата ще му решат проблема! Лъжа е!

Общи условия

Активация на акаунт