Гъбички на ноктите на краката

  • 77 037
  • 50
  •   2
Отговори
# 30
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Не,не са ми ставали черни ноктите.По-скоро побеляха и започнаха да се удебеляват откъм върха ,и постепенно да слиза надолу към основата на ноктите.Не съм чакала положението да става плачевно ,а започнах веднага лечение.Два от ноктите на ръцете бяха засегнати до средата ,останалите по-малко.

# 31
  • Мнения: 1 346
Не,не са ми ставали черни ноктите.По-скоро побеляха и започнаха да се удебеляват откъм върха ,и постепенно да слиза надолу към основата на ноктите.Не съм чакала положението да става плачевно ,а започнах веднага лечение.Два от ноктите на ръцете бяха засегнати до средата ,останалите по-малко.
Само хапчета помагат! Другото е чиста лъжа!

# 32
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Аз за по-сигурно и хапчетата пих и мазах външно.През онзи период направо бях се отчаяла .Изчетох каквото намерих в нета,изслушах сума ти бабини деветини лекове от познати.Аз лично не познавам никой преборил такива гъби с оцет или спирт и т.н.
Факт е обаче ,че в нашия град изобщо не се правят изследвания какъв точно вид са гъбичките.Просто ти изписват нещо и прехвърлят проблема в твои ръце.

# 33
  • Мнения: 1 346
Аз за по-сигурно и хапчетата пих и мазах външно.През онзи период направо бях се отчаяла .Изчетох каквото намерих в нета,изслушах сума ти бабини деветини лекове от познати.Аз лично не познавам никой преборил такива гъби с оцет или спирт и т.н.
Факт е обаче ,че в нашия град изобщо не се правят изследвания какъв точно вид са гъбичките.Просто ти изписват нещо и прехвърлят проблема в твои ръце.
Какъв е вид, се вижда и с просто око! Черните нокти се лекуват с едни хапове, а жълтата гъбичка /нали се сещаш/, се лекува с тербинофин..толкова! Да им пикая на микробиологиите и това, че се правят на интересни! И лазер не помага без хаповете! И там правят лазер, взимат пари за процедура, а те карат да пиеш хапове...Закакво тогава е този лазер!

# 34
  • софия
  • Мнения: 1 245
Пробвах първо с sholl лак с пилички, ноктите ми станаха свръхчувствителни и едва ходех, спрях го ...мина малко време и на ноктите на ръцете развих онихомикоза ...взех полинейл, който мажех и на ръцете и на палците на краката, за 3 месеца ноктите на ръцете се оправиха и израстнаха здрави и хубави, на краката още мажа всяка вечер, има ефект но става доста по-бавно, търпение и постоянство се изисква.

# 35
  • Мнения: 579
Аз пия вече 1.5 м. хапчета Фунгофин, мажа с лак Фунги Клиър по 3 пъти на ден, пръскам със спрей Фунгофин и нищо. Ноктите не се изчистват,даже и по кожата около нокътната плочка тръгнаха тея гъбички. Постоянно махам мъртвата кожа ,но след 3/4 дни пак побелява.Ноктите също не виждам да са се подобрили. Нося сандали,не се лакирам. Дали е възможно лекарката да ми е изписала грешните хапчета? Петната по ноктите са бели.

# 36
  • Мнения: 1 346
Аз пия вече 1.5 м. хапчета Фунгофин, мажа с лак Фунги Клиър по 3 пъти на ден, пръскам със спрей Фунгофин и нищо. Ноктите не се изчистват,даже и по кожата около нокътната плочка тръгнаха тея гъбички. Постоянно махам мъртвата кожа ,но след 3/4 дни пак побелява.Ноктите също не виждам да са се подобрили. Нося сандали,не се лакирам. Дали е възможно лекарката да ми е изписала грешните хапчета? Петната по ноктите са бели.
Пий тербинофин, ако ли гъбичката жълта, но ако е черен нокът -  ще ти помогне сигурно Фунгофин! При онихомикоза помага тербинофин! Мазилата не купувай, не харчи парите! Едно момче е имало гъбичките и по ръцете, и по краката....Криел си ръцете в джобове....След 6 мес. тербинофин на ръцете ноктите са чисти, а на краката наполовин са се изчистили! Нищо друго /мазилата/не помагат, лъжа е и напразен харчлък на парите.

# 37
  • Мнения: 579
Ема,благодаря за отговора. Под надписа Фунгофин стои надпис тербинафин. Значи би трябвало да ми помага, но не виждам ефект ,дори мисля че нещата се влошават. Бели са със сигурност, няма почерняване. Вече не знам какво да правя- това е страшна напаст! Срам ме е да ходя със сандали , не си лакирам ноктите заради лечебния лак - да може да действа. В тея жеги като обуя затворена обувка ми е супер некомфортно.

# 38
  • Мнения: 93
Може ли да ми препоръчате добър кожен, при който сте ходили за лекуването на тези гъбички?

# 39
  • Мнения: X
Може ли да ми препоръчате добър кожен, при който сте ходили за лекуването на тези гъбички?
Остава да кажеш и къде. Нали знаеш, че София не е България.

# 40
  • Мнения: 650
Да ви споделя че аз имах ефект от лазарно лечение на гъбички по ноктите. Дава се първо нокътя за изследване и после дерматолога решава как и по колко + мазане. Без лекарства, които много вредят на черния дроб.

# 41
  • Мнения: 1 346
Да ви споделя че аз имах ефект от лазарно лечение на гъбички по ноктите. Дава се първо нокътя за изследване и после дерматолога решава как и по колко + мазане. Без лекарства, които много вредят на черния дроб.
Ти разбираш, че съм давала нокът, намерили са онихомикоза, нищо не ми е помогнал лазер...Лъжа е! И са изписвали мазане по времето на лазерната терапия...НИЩО!

# 42
  • Мнения: 650
Кое е лъжа. Аз не лъжа. Казвам на мен какво ми е помогнало.

# 43
  • Мнения: 1 346
Не помага! Лъжа е! Помагат хапчета тербинофил и нищо друго Говорила съм с хиляди хора .

# 44
  • Мнения: 650
Не помага! Лъжа е! Помагат хапчета тербинофил и нищо друго Говорила съм с хиляди хора .
Ще имаш да вземаш. Мога само да те пратя да вървиш знаеш къде.... Аз не лъжа.  Говори ако искаш с арменсакия поп. Аз говоря от личен опит.

Общи условия

Активация на акаунт