Работа, CV-та, HR-и, съвети - 63

  • 37 079
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 11 770
Ако кандидатът е учил/работил в чужбина (в държава със съответния език), пак ли минава през такова оценяване?

Всички минават, при нас поне. Има хора които не успяват да научат езика на високо ниво, без значение колко време са били в дадена държава, други пък го научават само устно, писмено не се справят.

# 706
  • Мнения: 8 844
Ако кандидатът е учил/работил в чужбина (в държава със съответния език), пак ли минава през такова оценяване?

Всички минават, при нас поне. Има хора които не успяват да научат езика на високо ниво, без значение колко време са били в дадена държава, други пък го научават само устно, писмено не се справят.
Maце, езиков център ли имате за тестване езиковата подготовка? Филолози ли тестват?

# 707
  • София
  • Мнения: 11 770
Ако кандидатът е учил/работил в чужбина (в държава със съответния език), пак ли минава през такова оценяване?

Всички минават, при нас поне. Има хора които не успяват да научат езика на високо ниво, без значение колко време са били в дадена държава, други пък го научават само устно, писмено не се справят.
Maце, езиков център ли имате за тестване езиковата подготовка? Филолози ли тестват?

Не, филолози не ни вършат работа. Имаме или нейтив или ниър нейтиви които са сертифицирани да оценяват езика.

# 708
  • Мнения: 3 732
Како Сийке, благодаря ти за милите думи. И друг път съм чувала подобни и винаги ме е боляло. Нямам нито морална опора, нито финансов гръб.
За преквалификация не съм и мислила. Освен производство и търговия неквалифициран човек няма кой знае какъв избор.

# 709
  • Мнения: 29 451
Опитай поне да си намериш в магазин за дрехи например или нещо, където няма вдигане на тежки товари. Ако имаш компютърна грамотност, опитай да си намериш работа като офис асистент.

# 710
  • Мнения: 25 655
За преквалификация не съм и мислила. Освен производство и търговия неквалифициран човек няма кой знае какъв избор.

Има онлайн курсове, доста от тях са безплатни. Времето, което губиш във форума, можеш да използваш за надграждане или преквалификация (не знам с какво образование си).
Можеш. Остава само да поискаш.

# 711
  • Мнения: 278
Някои не сключват договор с лица, които са с прекъснати права.

Това са глупости, отделно е дискриминация

# 712
  • Мнения: 9 050
Някои не сключват договор с лица, които са с прекъснати права.

Това са глупости, отделно е дискриминация
Нито са глупости, нито е дискриминация.

Последна редакция: пт, 23 ное 2018, 21:58 от Нищо лично

# 713
  • Мнения: 2 485
Оптимистик сигурно мисли за трудов договор.

# 714
  • Мнения: 9 050
Какъвто и да е договорът, правилата на допълнителното здравно осигуряване са законово регламентирани. И дори и работодателят да плати премията за лицето, застрахователят ще откаже определени покрития, като види здравноосигурителния статус. И това си е негово право.
Работодателят няма право да откаже да застрахова лицето. Но застрахователят има право да откаже покрития.
Общите правила на всички здравноосигурителни дружества са публични и са одобрени от КФН. На страницата на всяко дружество може да се прочете, че това е услуга за здравноосигурени лица. И никаква дискриминация и няма в това.
Никой не е казал, че лице без здравни осигуровки не може да се застрахова допълнително. Но не по общи, а по индивидуални условия, с индивидуално определена премия (обикновено пъти по-висока).

# 715
  • Мнения: 278
Извинявам се, разбрах, че се твърди, че работодател може да откаже да сключи трудов договор със здравно неосигурено лице

# 716
  • Мнения: 9 050
Извинявам се, разбрах, че се твърди, че работодател може да откаже да сключи трудов договор със здравно неосигурено лице
🤣
За фонд ставаше дума. Работодател наистина е дискриминация да откаже да сключи договор с лице, само защото е с прекъснати здравноосигурителни права. Фондовете понякога отказват изобщо да осигуряват такива. Но в повечето случаи ги осигуряват или на по-висока премия, или за по-малки покрития.

# 717
  • Мнения: 2 032
За застрахователен фонд става въпрос.

# 718
  • Мнения: 54 488
Откъде на къде фондовете ще осигуряват допълнително здравно осигуряване, ако нямаш основното?
Съвсем правилно отказват.
Не знам как някои хора се товарят с кредити, а не си плащат здравните осигуровки?

# 719
  • Другата България
  • Мнения: 37 417
А аз не разбирам как ще си работил без здравно осигуряване? На черно един вид, така ли?

Общи условия

Активация на акаунт