Сринати отношения с майка ми...

  • 5 889
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 623
Аман от филолози.

# 46
  • Мнения: 719
Аман от "отличници", коЙто не могат да пишат!

# 47
  • София
  • Мнения: 5 623
Аз не разбирам какво общо има моята грешка с темата на момичето. Подчертавам отново, че е неволна. Не се приемам като филолог, но поне мога да пиша.

# 48
  • Мнения: X
Авторката се покри. Струва ми се, че темата пак ще се окаже пързалка.

# 49
  • Мнения: 9 865
Ако е реален тийн, нищо чудно да се покрие и без да е пързалка.

# 50
  • Мнения: 7 776
Ох. Болна тема. И като бях на 15 беше така. И сега, 13 години по-късно е така. Че и по-зле. И до скоро се опитвах за говоря, да търся, одобрение и подкрепа, не защото ми трябват реално, а защото подсъзнателно очакваме одобрението на родителите си. С годините не ставапо-добре, уви.

При мен е по-гадна ситуацията, защото имам сестра, първородната й дъщеря, с която споделят всичко.
Обичам безкрайно сестра си, това не ми е проблем.
Но си личи кое е любимото дете на майка ми. Стотици опити съм правила да й обясня къде греши с мен, кои реплики ме обиждат и дистанцират, тя не иска да чуе. Почва да циври и да ме обвинява, че я наричам лоша майка, което никога дори не съм помисляла.
След като родих стана причина доста да се депресирам, но след определени реплики как ще си разболея детето (щото не е навлечено по нейните стандарти) и че съм лоша майка, защото не й слушам "ценните" съвети, се пречупих. Не ме интересува вече.
През годините съм слушала обиди, обвинения в несъществуващи провинения, търпяла съм изолация (не ми говори месец и половина, защото изкарах 5.25 на изпита по литература, а не 5.50...ама дума не ми обели, разминаваше се с мен като непознат, а бях на 13 години, учителка по БЕЛ е, много й развалих реномето с 5.25...), виждала съм чатове със сестра ми, в които говорят, че съм зла...и прочие простотии. И после аз съм виновна защо не разговаряме, нали съм зла...
Родила ме е на 37,вярвам, че голямата разлика в поколенията определено не помага.
Свекърва ми ме познава по-добре от майка ми, а не е цвете за мирисане.
Отказах се от взаимотношения с нея, но това ме мотивира да съм добра майка за дъщеря си, дано имам щастието да се справя и да сме близки.

# 51
  • Мнения: 3 865
Трудно е да приемеш, че нямаш майка, но май ще ти се наложи. Търси си среда и хора, с които можеш да комуникираш и те разбират. Майка ти няма да се промени. Личен опит.

# 52
  • Мнения: 339
И аз не мига да споделям с майка ми. Според мен сме много различни като хора и никога не можем да се разберем една друга. За щастие имах баба, която ме разбираше без да й обяснявам много-много. Не знам как го правеше, но хем не ми даваше готови решения, хем така ме насочваше, че винаги правих най-правилния избор /това го установяват впоследствие от гл.т. развилите се събития/.
Сега обаче аз имам опасения каква майка съм за дъщеря си, тъй като с нея сме като от 2 различни планети. Тя е още малка, но ще дойде време, в което ще търси морална подкрепа от мен.

# 53
  • Мнения: 11
Може ли да споделиш какъв точно е проблема?
Да не би тя да иска да учиш и да мислиш за бъдещето си, а ти да не искаш? Защото ако е така, ще е права.
Какви са точно конфликтите?
До тук чета само объркани думи на объркано момиче в пубертета. Какво искаш от майка ти - да одобрява всичко, което направиш, ти да правиш глупост след глупост както ти си искаш, а тя после да те гали по главичката ли? Ми не става така, моето момиче.
Аз лично нищо не разбрах, освен един тийн, който се оплаква и той не знае от какво.
Не разбрах дали си изпълняваш отговорностите - имаш ангажименти да учиш, имаш и домашни ангажименти. Всеки човек има такива, ако се опитваш да скатаваш, ще си имаш проблеми с майка ти, да. Нека първо да се уверим, че си вършиш работата, и после да търсим проблема с майка ти.
За моята майка излезе, че тя е саможив и затворен човек, който няма контакти с другите хора, не само с децата си, просто не умее да поддържа отношения с други хора. Има други случаи обаче, в които детето постоянно скатава и родителите, нормално, не са доволни и се карат с него.


Нееее... Е малко объркано написах всичко за това ще обясня пак....
Това с ученето,  няма проблем с това,  защото аз знам че това е мое задължение,  и че го правя задари мен самата... Естествено имали сме малки караници заради по-слаба оценка или нещо такова което е нормално.
Нямам в предвид това че искам да правя само простотии а тя да стои до мен и да ми гали главичката Rolling Eyes аз даже до голяма степен се радвам че ми мели за някои неща,  защото виждам отстрани как изглеждат децата на моята възраст които са тотално изпуснати от родителите си..... Аз не съм такава,  няма и да бъда... Всъщност даже се смятам за доста възпитана като стане въпрос за пред хора или където и да е... Именно родителите ми са ме възпитали така... Широко скроен човек съм,  опитвам се да разбирам и да се поставям на мястото на другите без да съдя на сляпо.... Все пак.... Просто понякога се случват такива неща че точно с най-близкият ти човек не можете да намерите един общ път така да кажа и разбиранията се не получават... Макар че се опитвам да говоря с нея... Трудно е... Но.... 😅

# 54
  • Мнения: 486
Текнаха ми сълзите като написахте това за баба Ви, защото и моята беше точно такава.Каква обич само.Сега аз приличам на нея.Никога не се карам на децата ми.Премълчавам си,дори когато ме боли за тях.В подходящ момент подхващам отдалече  внимателно разговора и спирам веднага щом видя някакво раздразнение.След време пак опитвам.Докато майка ми е командирка.Нейното трябва да е на всяка цена.

# 55
  • Мнения: 11
Неее не съм се покрила 😅 просто напоследъл имам тестове, проекти и т.н... Извинявам се..

Добре... Отново ще благодаря на всички коментирали....


Една вечер седнах до нея... Поговорихме си малко.... Въпреки всичко... Аз знам че тя е някъде там... И че наистина ме обича... Че може би се опитва да намери път.. Че и е трудно.... Но въпреки всичко... Малко по малко опитва.... Тя сама каза... 'Дори да не го показвам често,  те обичам страшно много,  не го забравяй' ...❤️

# 56
  • Мнения: 339

 Аз знам че тя е някъде там... И че наистина ме обича... Че може би се опитва да намери път.. Че и е трудно.... Но въпреки всичко... Малко по малко опитва.... Тя сама каза... 'Дори да не го показвам често,  те обичам страшно много,  не го забравяй' ...❤
Според мен връзката майка-дете е много специална. Дори и да няма разбирателство, достатъчно е да знаеш, че имаш майка. Аз лично никога не бих оставила майка ми ако има нужда от помощ /не само когато остарее/, въпреки че сега тя понякога се държи безобразно и дори при конфликт между нас, си го изкарва на детето ми.
Лично аз често съм размишлявала защо така се получава, но като анализирах себе си майка ми разбрах, че сме доста различни. Тя е изключително черногледа, все недоволна от живота си, ако трябва да се правят планове, тя чертае най-лошите варианти и т.н. Когато коментирам с нея някакъв въпрос, тя ми дава такива варианти с негативни последици, за каквото на мен дори не би ми минало през ума. Е да ама ако човек не рискува, няма как да успее. Затова вече не коментирам нищо с майка ми. Тя не е лош човек, просто ми мисли доброто по нейния си начин. И ако аз не съм толкова широко скроена /защото от нейна стране не е възможен компромис с мнението й/, сигурно трябваше през ден да си скубем косите.

# 57
  • Мнения: 2 039
Просто приемете,че с майка си сте различни хора и това което Вие искате-подкрепа,не винаги ще го получите.Като пораснете,може би вижданията ви ще се сближат и ще е по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт