Booking - отдаване апартаменти под наем

  • 2 417
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте,
бих искала да попитам запознатите следното,предлагам апартаменти под наем и бих искала да ги пусна в Букинг , как  по-добре да се регистрирам като физ. лице или Фирма?Имотите са за сезонно ползване.И още нещо- наемателите ,които са GINIUS  имат доста отстъпки- по 10,15 %, те за сметка на кой са,ощетяват ли наемодателя?И последно как става изплащането към тях?

Благодаря на всички

# 1
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 707
Здравей! По първия въпрос като каква да отдаваш имот, трябва да си изясниш данъчното облагане и да намериш най-добрия за теб вариант. Клиентите ginius имат 10% отстъпка от публикуваната цена, естествено това е за сметка на отдаващия. Но всьщност цената всеки сам си я определя, така че като се предвиди разхода за комисионната на Букинг и евентуално за ginius, първоначално може да се зададе цена, която те устройва. Има различни начини на плащане за клиентите, но според мен е удачен вариант клиентът да плаща с карта, изи пей, пей пал. Букинг е посредник, удържа си комисионната и плаща по банков път сумите за съответния месец до 15 число следващия.

# 2
  • Мнения: 9
Благодаря за отговора . А дали сте запозната с плащането от моя към тяхна страна как става и ако парите  за резервация са преведени и се поиска анулация как се процедира?Или вариант в който, резервират за седмица , плащат всичко с карта идват,налага им се да съкратят престоя с ден , два-съответно как се процедира отново с парите?
Какво означава точно non-refundable?Разбирам , че е да платиш с карта,осен това?
Постарах се да прочета всичко в booking, но има доста неща които не ми стават ясни.Благодаря!

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 17

hristina0490, подготви си въпросите и се свържи с оператор на Букинг. Там ще ти отговорят, но мисля по- добре е на e-mail, така е по сигурно.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Здравейте! Виждам, че е стара темата, но по-нова не ми излезе в търсачката.
Имам и аз един въпрос относно букинг отдаване , също и ербиенби - ако клиента пожелае фактура, сайта посредник ли му я издава в случая, че парите ги събира сайта посредник? Виждам, че има опции за взимането на парите, но няма да ги взимам аз - няма да имам пос терминал, нито да изисквам кеш...и затова мисля, че фактура не би трябвало от мен да се изисква?
Благодаря ви!

# 5
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 707
Букинг не издава фактура, а е само посредник между клиента и вас.  Частно лице няма как да издаде фактура. Вариант е да се направи фирма и да се регистрира на патентен данък. Тогава може да се издаде фактура. Трябва всеки да си прецени как му е по изгодно облагането - дали като физическо лице, или на патентен данък.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Благодаря ви!
Като частно лице ще бъде, затова така ще обяснявам за фактурата, че не съм фирма. Имах предвид дори някаква разписка, че са платили, няма как аз да им принтирам, нямам принтер дори. Като плащат би трябвало да си намерят разписката в профила си на туристи в букинг, предполагам. Когато съм клиент на букинг, самата резервация и цена, която съм заплатила са ми като документ един вид...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 276
Благодаря ви!
Като частно лице ще бъде, затова така ще обяснявам за фактурата, че не съм фирма. Имах предвид дори някаква разписка, че са платили, няма как аз да им принтирам, нямам принтер дори. Като плащат би трябвало да си намерят разписката в профила си на туристи в букинг, предполагам. Когато съм клиент на букинг, самата резервация и цена, която съм заплатила са ми като документ един вид...

Много пъти съм ползвала настаняване от Букинг в командировка. Букинг никога не ми е издавал фактура, независимо, че винаги съм отбелязвала "служебно пътуване", няма фактури и в профила ми.
Винаги съм ги искала от мястото за настаняване.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Благодаря за мнението. Ползвали сте апартамент със самообслужване за служебна цел и сте искала фактура? В букинг по хотели и аз съм искала, но просто не намирам начин на лично жилище и физ лице как точно да издам документ , на който желае...

# 9
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 707
Няма как, да.

Общи условия

Активация на акаунт