Любители на Котки - Тема 129

  • 37 815
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 248
За очи: На стерилна марличка се капва и се промива. Или със стерилен капкомер се капва по една капка.

Иначе рани може и директно да се промият, може и с марля или памук.

Може да се добавя към водата за пиене за подсилване на имунитета.

Въобще сребърната вода е уникален продукт.

# 721
  • Мнения: 1 622
Лисичке, Епона е отговорила изчерпателно  Hug.
Аз намокрям марля и промивам окото, което естествено е затворено  Simple Smile.

# 722
  • Мнения: 21 275
Благодаря ви ,а има ли значение коя марка ще взема сребърна вода?

# 723
  • София
  • Мнения: 9 550
А промивки на очите профилактично ли правите? Аз не правя на Елза. Не съм забелязала да се задържат гурели и друг секрет, затова си мислех, че е достатъчно тя да се почиства сама.
Иначе за сребърната вода подкрепям - много я уважаваме вкъщи и я ползваме за какво ли не при нас хората, но на Елза не съм прилагала. Това със сипването в питейната й вода ми хареса като идея. Ще го правя.

Относно клечките за уши - предишният ни кот много ги обичаше. В чудо се виждахме как да ги крием от него. И се налагаше да отваряме опаковките суууууупер бавно и тихо, за да не чуе, защото разпознаваше шума от отварящата се опаковка и дотичваше веднага. Laughing Като дрогиран беше от кеф като ги докопа, а ни беше страх да не се задави.
Елза все още не е докопвала клечка за уши, не знам дали и тя им е любител. Но вчера я видах да играе с едно стики, което на момента конфискувах и замина в кофата - това е правилото вкъщи. Ако дребна играчка, опасна за Елза се мотае на място, на което тя може да я достигне, отива в кофата.  Детето уж се научи и вече ги пази, но това стики някак е пропуснато. Та отиде стикито в кофата, но Елза побесня, че й отнех плячката. Чак се хвърли върху вратата зад гърба ми и я затвори с трясък. За да я умилостивя й дадох една нейна топка със звънче. Преди това никога не я беше поглеждала, но вчера явно след отнетото стики това й се стори добра алтернатива. От тогава не е пуснала топката. Само я подмята из къщи.


# 724
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Аз не чистя очи, но моята е порода улична превъзходна и не е имала проблеми. Предполагам, че някои породи са по-склонни към очни възпаления.

# 725
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
И аз не чистя очите нито на кучето, нито на Демон. Това се прави при проблем, според мен, иначе ако е препоръка за породата-също. Но просто ей така за какво да тормозя животинчето.

# 726
  • Мнения: 3 248
Почистването трябва да става само при нужда, за да не влияе на естествените функции.

# 727
  • Мнения: 583
Здравейте, къде във Варна мога да намеря суха храна на Аплауз? Трябва ми спешно, че животинчето е с разстройство от храни със зърно, а в нашия зоомагазин нямат доставка на досегашната ни храна - Оази.

В зоомагазините в двата мола има Simple Smile

# 728
  • España
  • Мнения: 342
Днес е Международният ден на котката, така че честит празник на всички!
И две снимки на Лиса- камуфлаж Grinning

# 729
  • София
  • Мнения: 9 550
Хехе, честит празник и от мен тогава! Да са ни здрави и игриви четирикраките! Blue Heart Но то за котките като се замисля ( домашните де) май всеки ден си е ден на котката. Все им угаждаме. Не знам обаче до колко го оценяват. Smile

# 730
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Що ми се струва, че котаците оценяват повече от двукраките, поне през повечето време:)

# 731
  • Мнения: 34
Здравейте, къде във Варна мога да намеря суха храна на Аплауз? Трябва ми спешно, че животинчето е с разстройство от храни със зърно, а в нашия зоомагазин нямат доставка на досегашната ни храна - Оази.

В зоомагазините в двата мола има Simple Smile
Много благодаря! Спасявате тъпомуцунестото ми от глад и мъчения Simple Smile

# 732
# 733
# 734
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 523
Късметка! Heart
Тути. Heart Eyes

Лисе, Изи на колко стана?
Момичета, длъжна съм да ви уведомя, че от утре Ушатото минава на диета, доста се е налял, наложително е, за негово добро, моля ударете една молитва за нас......Joy

Току-що видях рижата красота на тази страница, прекрасна Лиса Heart, прилича ми на моето Ушато.
Връщам се да ви чета....

Общи условия

Активация на акаунт