Любители на Котки - Тема 131

  • 27 719
  • 763
  •   1
Отговори
# 690
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Зуки Су, почиствай редовно яката от замърсявания, защото раната може лесно да се замърси, няма значение, че не се допира до яката. Намокри и изстискай чисто парче плат и забърши хубаво от двете страни.
Не давай риба, нали тук в темите е коментирано, че при мъжките котки фосфорът от рибата причинява запушване.

Ще ги изям тези бутчета пухкави

# 691
  • Мнения: 60
Здравейте! Animal Cat
Чудех се дали да пусна нова тема направо, но тук така или иначе сте се събрали доста собственици на котки, така че реших да пиша направо тук с молба за помощ. Вероятно ще е цял роман за което предварително се извинявам. От доста време с мъжа ми търсим да си вземем коте и все не ни излиза късметът. Насочиха ни към осиновяване, но поне при нас /Испания/ процесът отнема много време и има доста изисквания, така че това го оставихме като последен вариант. Вчера в интернет открих обява в която някакъв мъж подаряваше котенца. Обадихме се и се оказа, че е останало само едно. Имахме късметът да реши да го даде на нас, но... Оказа се, че котенцето е само на двадесет дена и все още не може да яде сама. Женско е и я кръстихме Нала. Animal Heart Eyes Cat Решихме да я вземем и обикаляхме като луди за ветеринар, защото почти навсякъде не ни вдигаха. Успяхме да открием един и от там й купихме мляко. Жената каза, че котето изглежда добре, обясни ми как да я храним- на всеки два часа по 30 мл. Имаме час за вторник, защото няма свободни места и ето защо се обръщам към вас. Яде, но около 10 мл и то само два пъти, в 9 вечерта и сега в 6 сутринта. Не я и насилвам, но не знам дали не трябва да съм по настоятелна. Гризка вместо да засуче биберона. Коремчето й ми се струва доста пълно, но откакто сме я взели /вчера в седем вечерта/ не е акала, нито е пишкала. Котенцето не изглежда отпаднало, даже напротив. Гризе ми пръста и обикаля насам и натам из леглото си. Много е кротка и спа през цялата нощ. Събуди я бебето, което огладня към шест, а си мислех че тя ще събуди него. Нормално ли е да яде толко малко? Не знам какво да правя, защото никога не съм гледала толкова малко коте. Дали да не я заведа и да минем през бърза помощ?

Ето я и Нала Heart Eyes

# 692
  • Мнения: 5 846
мамина бубулка 🥰аз съм имала опит с толкова малки, дори по - мънички бяха, някой ги беше изхвърлил до нас, най- лютата зима и дълбок сняг. Хранех ги с консерва и мляко, сами се хранеха. Пробвайте се с една салфетка и стискате лекичко мунито и тя ще се изпишка. Видях този начин в Инстаграм. Дано започне да ака, че това си е притеснително. Може да се дължи на глисти.

Последна редакция: пн, 15 апр 2019, 10:03 от bubanka

# 693
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Доколкото имам спомен от прочетено майката стимулира перисталтиката на бебето като го облизва по коремчето. Трябва да масажирате, но как точно нямам идея... В клиниката не ви ли обясниха? Това коте е още бебе, защо са го отделили от майка му...

# 694
  • Мнения: 9 216
...
ами засъхнали бежово кафеникави като корички , то е по вътрешната част на острото, не влиза на долу по каналите, сега като ги изчистих признавам приложих малко сила да ги "из чегъртам", ушето отвътре е розово сега , другото е бяло .

ГЛИКОЗА..
Има такова заболяване, изглежда като ушна кал, трябва да се лекува с капки. За хората не е опасно. Вета ще го види и ще ви каже с какво да го лекувате.


ето снимка от днес  вета е чак от следобед на работа ..други мнения какво е ? Praynig



https://---shortener8712-LZ8snyW

# 695
  • Мнения: 60
HumbleDrumble, благодаря! Ще опитам и да видим.

Месечинка виторога и аз това го попитах. Толкова ли не можаха да изчакат още двадесетина дена, пък тогава да ги дават. Не е като да трябва да им купуват храна. Били шест и всичките ги раздал за един ден. Иначе аз самата не попитах в клиниката, защото мислех че сама ще си върши работата. Сега тъкмо четох за метода с навлажнено памуче да се масажира коремчето. Ще пробвам и ако не стане, то тогава тръгвам към клиниката.

# 696
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
При  всички случаи я заведи на доктор да ти даде напътствия за отглеждането и вероятно ще я обезпаразити, но е много малка за това, той ще прецени. Слагай от двете й страни бутилки с топла вода. Много е сладка шушулката, малката ми дъщеря има женско котенце - и то се казва Нала.
Пиши после какво става. И успех!!!

# 697
  • Бургас/София
  • Мнения: 310
...
ами засъхнали бежово кафеникави като корички , то е по вътрешната част на острото, не влиза на долу по каналите, сега като ги изчистих признавам приложих малко сила да ги "из чегъртам", ушето отвътре е розово сега , другото е бяло .

ГЛИКОЗА..
Има такова заболяване, изглежда като ушна кал, трябва да се лекува с капки. За хората не е опасно. Вета ще го види и ще ви каже с какво да го лекувате.


ето снимка от днес  вета е чак от следобед на работа ..други мнения какво е ? Praynig



https://---shortener8712-LZ8snyW

Миналата година и моя котарак имаше такива корички по ушите. Изследването показа множество коки и доста упорити се оказаха.

# 698
  • Мнения: 1 492
Привет и от мен. Имах големи премеждия с моята писана в събота и чак сега намирам време да седна да напиша какво се случи. Нали миналата седмица се оплаках, че не се е появила. В събота си беше вкъщи, но някак странна. Като ядеше ръмжеше и миришеше лошо. Имаше кръв в устата и малко се притесних. Обаче ядеше и реших, че е някаква рана. По време на деня обаче, започна да не може да се храни, плачеше и при опит за близане се отказваше. Звъннах на моя приятел веднага да тръгва, да вземе клетката от тях и да я водим на лекар. Обаче в моя град клиниките са до 17 ч. Оказа се, че има една, която е до 23:00 ч. с дежурен лекар на повикване. Най-големия ми кошмар беше, че не знаех дали ще успея да я хвана - е, успях, беше на косъм на се измъкне. Затворих я, започна да плаче, а сърцето ми щеше да изскочи Sad Заведохме я - лекаря беше много внимателен - клиниката е Вита Вери в гр. Ст. Загора. Маца беше много послушна, не се опъваше, стоеше мирна, приятеля ми я държеше, докато лекаря й бъркаше в устата. Оказа се, че е яла риба и една малка кост, кръгла колкото гайка, обаче много по-тънка й се е вклинила между венеца и зъба. Би й инжекция с антибиотик и й направи промивка на мястото. Сега вече е добре, яде, не я боли и се е измила, че миришеше ужасно. Grin

# 699
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Ох, добре че само това е било. Като почнах да чета се уплаших да не е отровена или ударена. Ще мине Hug

# 700
  • Варна
  • Мнения: 227
Добър ден на всички.

Снимка от снощи преди лягане:


"Остави ме да спя, мамо, стига си ме снимала."

Зуки Су, след всичко, което направихте за Бегинс, не бих повярвала, че го мразиш, каквото и да кажеш Simple Smile Толкова много хора си изхвърлят котките само защото са остаряли, камо ли ако им причинят толкова грижи и разходи. Адмирации за това, което правите за Бегинс!
Относно къпането, присъединявам се към горните мнения, мисля, че са прави. Ако все пак решите да къпете, постелете дебела хавлия на дъното на мивката, сложете водоустойчива лепенка на раната и го изсушете със сешоар. Ще го стресирате доста със сигурност.
Котьо е дала отличен съвет за фунията. В добавка - след почистването, можете и да дезинфекцирате с 95% спирт, трепе почти всичко.

Pinko, като гледам сниката не е ушна кал със сигурност. Трябва вет, прави са дамите.

AnyHr, мацинка е уникална с тази муцунка. Щом е Телец, бързо ще свикне на хубавото Simple Smile. Много са ти сладки и двамата.  (При мен Бобо е телец, а малкия Близнаци мисля. Ама че комбинация!)

Ивекс, Ушко е много хубав, идва ми да го гушна и намачкам както се е разиграл.
Недоволна, много ценен съвет🤗, не го знаех . Не само котките, но и ние ще се възползваме от него.

Дано да се изпишка малката Нала, стискам палци.
Котето на Arwen88 май ще си помисли пак преди да яде риба Simple Smile Добре, че всичко е приключило добре.

Последна редакция: пн, 15 апр 2019, 11:11 от NoProblems

# 701
  • Мнения: 2 836
Здравейте,
Наложи се да заминем за чужбина и оставихме родителите на ММ да се грижат за котката ни...
Оказа се, че ходят да я хранят веднъж на два дни в апартамента ни, като са я оставили абсолютно сама там (разбрах от съседите)
Според вас има ли вероятност котето като е самичко да подивее и да не допуска в скоро време хора да я доближават, защото искаме да я вземем тук в чужбина... Но не знам какво да очаквам като реакция от животното...

# 702
  • София
  • Мнения: 318
Здравейте,
Наложи се да заминем за чужбина и оставихме родителите на ММ да се грижат за котката ни...
Оказа се, че ходят да я хранят веднъж на два дни в апартамента ни, като са я оставили абсолютно сама там (разбрах от съседите)
Според вас има ли вероятност котето като е самичко да подивее и да не допуска в скоро време хора да я доближават, защото искаме да я вземем тук в чужбина... Но не знам какво да очаквам като реакция от животното...

Когато пътуваме в чужбина и ние оставяме нечии родители или в най-добрият случай една приятелка идва да поживее няколко седмици вкъщи и го гледа.. Но, дори и прекрасно гледан, докато ни няма (на ден ми пуска по 6-7 клипчета какво правят, как играят, как се гушкат, как му дава ядене и т.н.) след това си има един период от една, две седмици, в които е сърдит и се приобщава. Този период минава, колкото и да му се мазня, каквото и да правя, си има едно определено време. Последният път пък изобщо не беше сърдит и веднага си се гушкаше и галеше, явно вече е разбрал, че и да ни няма някакво време, ще се върнем и няма да го оставим.

Според мен си вземете котето, със сигурност ще му трябва малко време да свикне и с новият дом и отново да се отвори към вас, особено щом не е имало и хора покрай него в последно време, но ще си струва, ще си се нагодите отново:))))

И едно доволно скарване към родителите не е излишно...

# 703
  • Мнения: 2 836
Здравейте,
Наложи се да заминем за чужбина и оставихме родителите на ММ да се грижат за котката ни...
Оказа се, че ходят да я хранят веднъж на два дни в апартамента ни, като са я оставили абсолютно сама там (разбрах от съседите)
Според вас има ли вероятност котето като е самичко да подивее и да не допуска в скоро време хора да я доближават, защото искаме да я вземем тук в чужбина... Но не знам какво да очаквам като реакция от животното...

Когато пътуваме в чужбина и ние оставяме нечии родители или в най-добрият случай една приятелка идва да поживее няколко седмици вкъщи и го гледа.. Но, дори и прекрасно гледан, докато ни няма (на ден ми пуска по 6-7 клипчета какво правят, как играят, как се гушкат, как му дава ядене и т.н.) след това си има един период от една, две седмици, в които е сърдит и се приобщава. Този период минава, колкото и да му се мазня, каквото и да правя, си има едно определено време. Последният път пък изобщо не беше сърдит и веднага си се гушкаше и галеше, явно вече е разбрал, че и да ни няма някакво време, ще се върнем и няма да го оставим.

Според мен си вземете котето, със сигурност ще му трябва малко време да свикне и с новият дом и отново да се отвори към вас, особено щом не е имало и хора покрай него в последно време, но ще си струва, ще си се нагодите отново:))))

И едно доволно скарване към родителите не е излишно...

Благодаря
Ами скарването няма смелост да го направи ММ, не искали да я взимат да я гледат в тях... Нямам думи

# 704
  • София
  • Мнения: 6 219
На мен ми се струва нормално, че може да не искат. Все пак в дома им те избират дали да има или да няма котка. И ми се струва съвсем нормално, след като не искат, да ходят да я гледат и хранят. Нас като ни няма нашите гледат котката и я взимат при тях за през нощта, иначе от двамата аз съм доста често на път и ми се сърди като ме няма повече време. Отвикна да се гушкаме с нея спейки още първия път, когато заминах за 10 дни. После пак се прикотка към мен, но не е залепена, както беше в бебешка възраст.

Общи условия

Активация на акаунт