Любители на Котки - Тема 131

  • 27 675
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 15 333
Е, кaкво дa се кaрaт нa хорaтa. Ми не искaт коткa у тях си. A кaто не искaт, не сa длъжни дa вземaт коткa, пък билa тя и нa синa им, пък било то и зa крaтко. Който си имa коткa - дa си я гледa. Те някои хорa внуците си не гледaт, кaкво остaвa зa еднa коткa. Никой нa никого не е длъжен. Не могa дa зaдължa хорaтa дa хaресвaт и обичaт котки. Товa, че aз ги хaресвaм е мой избор, но не могa дa го нaлaгaм нa остaнaлите. Бих потърсилa някой дa я гледa, но не бих зaдължилa или нaгърбилa някой с товa против желaнието му, зaщото нито гледaщия ще се чувствa добре, нито животното ще е гледaно читaво, кaкво остaвa до стопaните пък, които хем ще сa притеснени, хем недоволни от положените от немaй къде грижи.
Животното е отговорност. И трябвa дa е много обмислено решението - можем ли дa поемем тaзи отговорност. То е кaто дa имaш дете, но aнгaжиментa е още по сериозен, зaщото детето порaствa и стaвa сaмостоятелно, докaто животното колкото повече рaсте, толковa по зaвисимо стaвa от теб.

# 706
  • Мнения: 21 282

Една приятелка си НАМЕРИХ,докато чакам детето.

# 707
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Засега майка ми помага с котките през лятото. За всеки случай съм набелязала две съседки, които бих помолила да се грижат за тях, срещу заплащане.
В лятната квартира вземаме само Магито.
Днес взех резултатите от кръвните изследвания на Мила-оле, добри са.
Взех и час за почистването на зъбите на Магито-сряда. На момента започна да ми тупка по-силно сърцето от притеснение.

# 708
  • София
  • Мнения: 13 169
За мен най-добрият вариант е котето да си е в неговия дом и да идва някой да го храни и да му почиства. Така не се стресира от промяна на обстановката. Дали след това ще се сърди зависи от котката и характерът ѝ. Дейзи често остава сама за няколко дни. След това се разтапя от кеф, че вече не е сама и дъщеря ми не може да се отърве с часове от нея. Непрекъснато е в ръцете ѝ. При по-дълго отсъствие отиваме и живеем при котката.

Но в случая май не става въпрос за 1-2 седмици отсъствие, нали? Без да имам опит, а само от четене на различни истории, при които се налага котето да живее само с месеци, знам, че стават асоциални. Добре е да помислите за бързо разрешаване на проблема. И ако намерението ви за взимане при вас е сериозно, още от сега трябва да помислите за документацията. Котето трябва да има всички ваксини + чип + паспорт. Ако ги няма е добре някой да се погрижи за това и да е готово за пътуване.

fireheart, направо е осъдително при наличие на майка да се вземе толкова малко коте. Дано да се справиш с отглеждането и възпитанието му! С мокро парцалче (марля) разтривай долната част на коремчето и ануса, имитирайки езичето на мама. Много е важно да пишка и ака. Може и затова да ѝ е издуто коремчето. Ако не се справяш, отивай по спешност при ветеринаря. Не може повече от ден да не върши тези неща!

Дано се справи прекрасната Нала!  Heart Eyes

Котето на Arwen88 май ще си помисли пак преди да яде риба Smile
Уви! Няма да го запомни. Следващата кост може и на по-лошо място да се забие! Много са опасни рибешките кости и не знам защо хората не помислят като ги дават на бездомните животинки? Хем с тези кости едва ли ще се заситят, хем на тях няма кой да им помогне като им се забие някоя кост по хранопровода например.  Sad

Всеки път се изумявам от уникалните шарки на УшатотоHeart Eyes

Ох, току-що оперираха котката на приятелка на дъщеря ми. Некастрирана, 7 годишна. Давани са ѝ хапчета. Пълна програма - тумор на млечната жлеза, възпалена и много уголемена матка, яйчник с кисти и друг с променена структура.  Cry Cry Cry Дано има късмет да поживее мацинката! Чудя се как може да има такива безотговорни стопани!  Cry Cry Cry

# 709
  • Варна
  • Мнения: 224
Здравейте. Не съм писала скоро, но ви чета😊
Вълнувам се за Бегинс и се радвам, че е по-добре добре.
Ивекс, олекна ти и на теб, а Ушко се справя геройски😊🤗
Добре дошли на новите пухловци и целувки на всички от нашите😊😊 Ще кача и малко данъци, да не ни забравите😏😁
Откакто Мъра я няма😑 Беки постоянно спи при мен. Усеща ме някак и докато полегна е върху мен, като се прибера веднага е цъфнала около мен. Много ми е миличка, душицата ми, уникално добра котка!
Имам едно питане. Взех им малко сърца тази вечер да ги пробвам на домашна храна. Искам да сложа нещо вътре освен само да ги сваря- морков или нещо друго 🤔 Какво ще ме посъветвате? Идеята ми е да го сваря и разбия с блендера да стане като пауч.
Ето и снимки от днес- неделно дъждовно ни е 😁


Благодарим Simple Smile Беки топи сърца, с тези малки лапки.
Сега видях и сигурно вече е късно, но освен морков може да добавиш и ориз.

_Bella_Mi_, ще си го вземето котето, разбира се, че ще си го вземете! Нито е хвърлено в гората, нито изхвърлено на улицата, че да подивява. Да, не е приятно, но щом се налага, ще се потърпи, то и в нашия живот не всичко е цветя и рози. Дали ще имате поведенчески проблем зависи от темперамента на котето. Ако е по-кротко, ще го покаже с депресия и промяна в храненето, ако е по-жизненичко - нашите реагират като "забравят" тоалетните си навици. Единствения път, когато сме оставяли Бобо сам за повече от 24 часа (две нощи, три дни), той беше подредил акитата си на пирамидка на килимчето в банята и пикал в кошовете за пране. Сега си ходи на хотел на общо основание, защото нямаме кого да занимаваме с него.
Но аз предполагам, че котето усеща, че става нещо голямо, и когато си го приберете, ще е много щастливо и благодарно, стискам палци.

Стейси Грей, браво на Мила! И Маги ли има проблем със зъбите, надявам се не е нещо сериозно.

Таня67, писали сме едновременно почти. Жалко за котанката, ще се измъчи. Ама как може ветеринарят им поне да не им е надул главите за кастрацията. Не мога повярвам, че някой ще откаже, като му се обясни колко е важно за животното. Пък ако искаш да роди - айде, да роди един - два пъти и пак кастрирай, пак е по-добре от нищо. Ние нашата трудно се навихме, тя беше първото животно, което кастрирахме, и това беше само благодарение на нашия вет. В ретроспекция - добре, че го направихме, убедена съм, че това беше най-доброто за нея. Спокойна е, не се съсипва да ражда всяка година по два пъти, не се мъчи да я гонят котараци всякакви, само не спря да бие всичко дето мърда, но то явно си е до характер.

Последна редакция: пн, 15 апр 2019, 18:02 от NoProblems

# 710
  • Варна
  • Мнения: 6 321
NoProblems, преди години Мила ми беше с проблемните венци. Сега е добре.
Едновременно на двете(Мила и Маги) им почистиха зъбния камък. При Магито пак се е получил проблем с венците, при Мила-не.
Преди време пък внезапно Женето изплези език и спря да яде. Оказа се някаква инфекция, извадиха на момента 2 зъба, пи лекарства и се оправи. Забравих в момента името на инфекцията, че бяха термини, но същата е причина за загубата на зъбите и некроза на тъкани. Нея още не съм я водила на тазгодишната профилактика, но изглежда здрава.

# 711
  • Варна
  • Мнения: 224
NoProblems, преди години Мила ми беше с проблемните венци. Сега е добре.
Едновременно на двете(Мила и Маги) им почистиха зъбния камък. При Магито пак се е получил проблем с венците, при Мила-не.
Преди време пък внезапно Женето изплези език и спря да яде. Оказа се някаква инфекция, извадиха на момента 2 зъба, пи лекарства и се оправи. Забравих в момента името на инфекцията, че бяха термини, но същата е причина за загубата на зъбите и некроза на тъкани. Нея още не съм я водила на тазгодишната профилактика, но изглежда здрава.
Това за зъбния камък и проблемите със зъбите е мой голям страх. Помня, че на Мила й давахте човешка вода за уста, защото котешката дето се разтваря във водата не я харесват (аз изхвърлих безславно една такава). Струва ми се несправедливо за кучета да има дентастиксове, а за котета - нищо. А чистенето на зъбен камък, ако не греша е упойка, нали?

# 712
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Да, опитвала съм да почиствам котешки зъби с памук, напоен леко с човешка вода за уста. Grinning Мъка!
Грануфорина е подходящ за дезинфекция на червени венци при котката.
Да, упойката ме тревожи! Но без няма как да се случи.

# 713
  • Варна
  • Мнения: 224
Стискам плаци да мине безпроблемно. Дано да не се налага отново.
Нашите ветове, с които споделих за тревогите си, също практикуват това с гранофурина. Имало и някакъв спрей, който се пръскал на венците на котката и предотвратявал образуването на зъбен камък. Сега са го поръчали и чакам да пристигне.

# 714
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Сега се загледах, че Варна много сериозно представена е в котешката тема Simple Smile Да се запознаем предлагам Simple Smile У нас нищо ново, все така космалява и окръглена е ситуацията.

Последна редакция: пн, 15 апр 2019, 18:54 от Мира Иванова

# 715
  • Варна
  • Мнения: 25 259
Много са опасни рибешките кости и не знам защо хората не помислят като ги дават на бездомните животинки? Хем с тези кости едва ли ще се заситят, хем на тях няма кой да им помогне като им се забие някоя кост по хранопровода например.  Sad
Мдам, скъсвах се да обяснявам това на ММ, който всеки път се засилваше да дава кости от скумрия на котарака на работата си.  Кво има в тези кости? Нищо.
За бебето коте - явно не само в България има безотговорни и немислещи хора. Някак си мислех, че в чужбина, където по-строго се гледа на тези неща няма такива извращения, но явно съм в грешка... Иначе котето е божествено, дано да се е изакало и изпишкало вече и да расте палаво и здраво.
За котката с туморите... нямам думи, много, много жалко... Още ли се продават тези хапчета??? Защо не са забранени, не мога да разбера!

# 716
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 437
Чумка днес беше на маникюр Hands Nail Care В колата ми изпя цяла симфония, после в клиниката беше в шок, тъй като имаше още една котка и две кучета. Държа се изключително възпитано и даже се гушкахме. Flushed
Още малко и ще и резнем коремчето и на нея.

# 717
  • Мнения: 3 732
Засега няма да се къпем, поне докато зарасне раната.

Проблема е врата - оплешивява и все е мокър. Под брадичката има петно без козина.


Преди малко стопанката му седи на техния стол и го гушка. Там и тя, и аз му даваме витамините и мием с риванол.
Седят си мирно, тя му говори. В момента в който тя посегна да си вземе телефона от шкафа където са му хапчетата, той си изви главата назад. Той ли не помни, гадината?

Снощи имах локва в чехлите. Седя и му се карам. Гледа ме с поглед: Я се разкарай! Като замахнах ( нямаше да го ударя, наблюдавам реакции), присви назад уши и не мърда.

П.П.
Имам за дочитане от вчера.

Тая вечер тя много трудно му даде хапчетата. Той се бори, дере, забива нокти във фунията и нейната ръка. Тя се пребори за хапчетата и свали за малко фунията. Докато го гушкаше да се успокои той започна да ръмжи. За да му сложи фунията се наложи да го държа. До вчера тя сама се справяше, той - кротък като агне.

П. П. 2
Да допиша, че ви изчетох:
Снощи мих фунията само с топла вода и я подсуших със салфетка. Днес нямаше как  че беше ядосан.

Преди малко отидох да го погаля, той ми ръмжи. Продължих да го галя нарочно, одра ме.
Защо е ядосан? Възможно ли е да си припомня досегашните мъки?

Котьо, никаква риба или може от време на време? Чета другата тема за котешкото хранене, но съм в началото.
Много ви е сладка снимката.

Нала изака ли се?  

Последна редакция: пн, 15 апр 2019, 22:13 от Зуки Су

# 718
  • Мнения: 6 473
Отсъстваме между 4 и 6 седмици всяко лято и 2 седмици всяка зима. Докато ни няма, идват приятели да я хранят, почистват и я гушкат и да си играят . Това са  няколко семейства с деца, които се редуват да я обгрижват  и се справят чудесно.  Само една ваканция я заварихме мръсна  и мърлява и приключихме с конкретните помагачи. Обикновено след отсъствие се цупи малко, но наистина малко. Добро коте е пухлата.

# 719
  • Мнения: 5 846
Засега няма да се къпем, поне докато зарасне раната.

Проблема е врата - оплешивява и все е мокър. Под брадичката има петно без козина.


Преди малко стопанката му седи на техния стол и го гушка. Там и тя, и аз му даваме витамините и мием с риванол.
Седят си мирно, тя му говори. В момента в който тя посегна да си вземе телефона от шкафа където са му хапчетата, той си изви главата назад. Той ли не помни, гадината?

Снощи имах локва в чехлите. Седя и му се карам. Гледа ме с поглед: Я се разкарай! Като замахнах ( нямаше да го ударя, наблюдавам реакции), присви назад уши и не мърда.

П.П.
Имам за дочитане от вчера.

Тая вечер тя много трудно му даде хапчетата. Той се бори, дере, забива нокти във фунията и нейната ръка. Тя се пребори за хапчетата и свали за малко фунията. Докато го гушкаше да се успокои той започна да ръмжи. За да му сложи фунията се наложи да го държа. До вчера тя сама се справяше, той - кротък като агне.
козинката пада, защото постоянно се мокри там. Знам от опит. Има ли достатъчно време ще поникне отново щом спре да се мокри мястото.

Общи условия

Активация на акаунт