Връща ли се всичко?

  • 14 330
  • 283
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Всичко се връща.И понякога не на този,който е извършил зло,а на децата му или на внуците му...

Прабабата на съпруга ми е починала млада и прадядо му останал вдовец със 5 деца.Три от децата му били момичета.Две от тях дал за осиновяване,а третото момиче било бебе и той го подхвърлил на пътя.
Не се знае какво е станало с трите момичета.
Не е бил беден,можел е да ги изхранва,просто не е искал момичета и е мислил,че с по-малко деца по-лесно ще се ожени втори път.

След години единия му син останал бездетен и стар ерген
Чичото на мъжа ми също.
Ние пък имахме репродуктивни проблеми и много години се борихме ,за да имаме дете.
Тогава бабата на мъжа ми разказа историята.Казваше,че всичко се връщало ,а такъв грях се плащал 7 поколения напред.

Не съм суеверна,но се замислих...

# 46
  • Мнения: 4 577
Всики може да се сети за такива примери.  Затова и в темата нагоре опитах да обърнем логиката. Всички ли, които са преживели някаква трагедия, плащат нечии грехове? Аз, например, познавам едно дете - Любчо. Кола блъска бременната му майка и баща му, него го изваждат, но родителите му издъхват.  Самият той е с тежка форма на детска церебрална парализа, заради драматичното раждане. Баба му и дядо му го отглеждат, но ще си отидат и той остава сам. Дядото, освен това, прогресивно ослепява. Дали пък са толкова зли тези хора и предците им? И какво е наказанието за отнеслите се  най-зле със собствените си деца? Къде е възмездието в това да им се изсипе още повече нещастие? Анонимна, ти защо си наказана - какви грехове изкупваш? В Африка все още измират хора от глад. Явно статистически са много по-съгрешили от европейците и американците.

Последна редакция: пн, 01 юли 2019, 10:44 от TafTaf

# 47
  • Мнения: 20 034
Няма "връщане" по човешките критерии.
Има матрицата на живота – доброто не може без лошо и обратно. Те съществуват заедно, за да ги има.
Има баланс и той е извън нас, иначе би било твърде по човешки... несправедливо.
И, да, аз вярвам в баланса на добрите и лошите енергии.

# 48
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
Хора,които вярват в прераждането казват,че човек може да плаща в този живот за грехове от предишния.

За Африка-четох за една журналистка,която среща дете на 2-3 години умиращо от глад и жажда.Тя му дава да пие от нейната бутилка минерална вода.Снимката е популярна,може би се сещате.
После тя осиновява детето.
Тази журналистка разказва,че в Африка хората са много суеверни,това дете е било обявено за вещер и прогонено от селото да се скита само и да умре.И че има още много деца като него.
Обаче сега това дете е в Америка и живее добре.
Това е съдба.Родено е с късмет.
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 01 юли 2019, 10:18 от -veni-

# 49
  • Мнения: X
Аз мисля, че говорим за 'естествени последици'.
Всики може да се сети за такива примери.  Затова и в темата нагоре опитах да обърнем логиката. Всички ли, които са преживели някаква трагедия, плащат нечии грехове? Аз например познавам едно дете - Любчо. Кола блъска бременната му майка и баща му, него го изваждат, но родителите му издъхват.  Самият той е с тежка форма на детска церебрална парализа, зараси драматичното раждане. Баба му и дядо му го отглеждат, но ще си отидат и той остава сам. Дядото, освен това, прогресивно ослепява. Дали пък са толкова зли тези хора и предците им?
Таф, точно, че не знаем. Твърде е възможно. Не, защото е съдба, а по други причини.

Аз написах, и пак ще напиша. Ако си със съмнителен морал и вредиш навред, рано или късно ще навредиш на не когото трябва или ще се набуташ не където трябва /и ще пострадаш тип collateral damage/, или ще проявиш самонадеяност в дадена ситуация и ще пострадаш. Самонадеяността е отрицателна черта /чрез която вредиш на себе си/ на характер, който притежава и други отрицателни черти, вредящи на околните.
Един така се блъсна челно. Много пари, измами, жени, изневери, и накрая от себе си се свърши. Ама много години минаха.
Не от някой друг, разберете, не от съдбата, не от чуждо отмъщение. Човекът без съвест и себе си не умее да пази, не само околните.
И пак казвам - не говорим за хора, незаслужили с нищо собствената си лоша съдба. Не мисля, че е затова темата. Темата е за тези, които са причинили нещо добро или лошо и въпросът е - в живота им 'връща' ли им се това, има ли съответните положителни или отрицателни последици. Еми - има, всяко нещо си има последици, не е нужно да са на следващия ден или на следващата година видни.

Последна редакция: пн, 01 юли 2019, 10:21 от Анонимен

# 50
  • Мнения: 1 168
Понякога, относно неприятностите, въпроса "Защо се случва на мен?", не намира логичен отговор.  И хората са склонни да търсят причините в миналото. Имам предвид описаната случка с бездетните синове и дъщерите дадени за осиновяване, която е разказал Анонимен.

# 51
  • Мнения: X
Понякога не намират отговор, защото отказват да се вгледат внимателно в себе си.

# 52
  • София Младост 3
  • Мнения: 133
Аз мисля, че се връща и за доброто и за злото. Пример: когато постъпих на работа преди 20 г. в администрация, в която всички са с връзки, а аз наистина не бях така попаднала, двете ми колежки, които ме поеха да ме обучават и работят с мен, бяха много лоши с мене, даже си ми го казаха, че техните дъщери е трябвало да дойдат на мойто място. След години и двете бяха съкратени. Даже после ми беше жал за тях, защото бяха без образование и на години, а така работа трудно се намира. Друг пример, съседско семейство, жената на времето е правила магия на девер си да няма деца, в последствие на нея второто и дете, умира още като бебе, а сегашната и дъщеря, вече минава 35 и все още не може да забременее.

# 53
  • Мнения: 3 865
Много ми се иска да мисля, че се връща. Но май не е задължително да е в този живот. Като че ли някои хора сега си плащат заради злодеяния в предишни животи, защото в този очевидно не са били злосторници. Познавам хора, които навредиха на много хора през живота си и до последно вредиха, дори завършиха живота с убийство на други, а самите те като че ли не платиха нито веднъж за злодеянията си. Та може в следващия да си платят щото иначе наистина ще е несправедливо. Познавам и добри хора, жертва на всевъзможни житейски гадости, които не са зависели от тях или от доброта са станали жертви. За такива си мисля, че или са в последна фаза и повече няма да се прераждат или ще бъдат големи късметлии в следващия си живот. Ясно е, че на всички им се случват гадни неща, но при някои са само кратки, отрезвителни или поучителни, а на други им се съсипва живота.
Иначе от личен опит - често още в тоя живот ти се връща и то конкретно съм забелязала за гЯоли, манипулатори, дребни сметкаджии или горди с чувство за свръхценност  често се самопрецакват много мощно.
Не знам ама май има и нещо като късмет - едни все отървават кожата, а други дори нищожна да е вероятността да им се случи нещо  гадно и да са взели предваритлено всички мерки да се предотврати, пак точно то се случва. Та и моментът с добър и лош късмет като че ли го има. Сложно е, но като цяло от личен опит и лични усещания си мисля, че има вселенска справедливост и повече си струва да си добър отколкото лош.

# 54
  • Мнения: X
Не, изобщо не е задължително. Може човекът да се е усетил какви ги върши и да е спрял да прави зулуми, даже да се е реванширал с поведението си.

# 55
  • Мнения: 1 153
Ще дам пример от собствените си преживявания. Имам лека форма на ДЦП, в училище до 8ми клас постоянно ме тормозеха момчетата. Наричаха ме саката, подиграваха ми се как ми седял пръста на ръката... Едното момче още в 6ти клас получи луксация на ябълката, остана куц. Другият, който повече обиждаше - детето му е с умствена изостаналост. За другите не знам, не съм ги виждала, откак се разделихме след 8ми клас.

# 56
  • Мнения: X
Някои от дадените примери са потресаващи, всеки път в подобни теми се втрещявам какви злобнички, дребнави хора съществуват и си мислят, че са центърът на света.

# 57
  • Мнения: 1 168
Ще дам пример от собствените си преживявания. Имам лека форма на ДЦП, в училище до 8ми клас постоянно ме тормозеха момчетата. Наричаха ме саката, подиграваха ми се как ми седял пръста на ръката... Едното момче още в 6ти клас получи луксация на ябълката, остана куц. Другият, който повече обиждаше - детето му е с умствена изостаналост. За другите не знам, не съм ги виждала, откак се разделихме след 8ми клас.

А ти вътрешно, искала ли си на тези хора да им се случи нещо подобно? Очаквала ли си възмездие? Или си подминавала подигравките им?

# 58
  • Мнения: X
Крайни са примерите, наистина, но и аз мога да дам разни подобни.
Скрит текст:
Бащата на сина ми води доста лош живот. Мина през кофти жени, катастрофи и тем подобни - от акъла си. Това след като заряза сина си. Нищо не съм му желала, изобщо не съм имала време да мисля за него.

# 59
  • Мнения: 1 153
Ще дам пример от собствените си преживявания. Имам лека форма на ДЦП, в училище до 8ми клас постоянно ме тормозеха момчетата. Наричаха ме саката, подиграваха ми се как ми седял пръста на ръката... Едното момче още в 6ти клас получи луксация на ябълката, остана куц. Другият, който повече обиждаше - детето му е с умствена изостаналост. За другите не знам, не съм ги виждала, откак се разделихме след 8ми клас.

А ти вътрешно, искала ли си на тези хора да им се случи нещо подобно? Очаквала ли си възмездие? Или си подминавала подигравките им?

О, да, варях змии, гущери и нокти от прилеп и танцувах гола по пълнолуние, та след 15 години да  се върне на детето му. Просто едва изчаках да завърша и да отида в друго училище.

Общи условия

Активация на акаунт