Връща ли се всичко?

  • 14 405
  • 283
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
На всички хора рано или късно им се случва нещо лошо, а накрая умират.

Най ми е кофти за децата на отровните хора, не стига, че родителят им е отровен и ги трови, ами после ги гледат под лупа кога ще изкупят греха на мама/тати и тихичко се кефят, когато им се случи нещо лошо. А то да ти е отровен родителят е достатъчна съсипия само по себе си... цял живот не можеш да се оправиш.

# 61
  • Мнения: 5 886
   Не мога да изкажа мнение дали всичко се връща на този свят. Искам много да вярвам, че всичко се връща на този свят! Нямам примери около себе си, че да повярвам, че някой ден ще получиш възмездие за стореното на теб зло! Много ми се иска всеки, който ми е направил зло, да му се върне многократно и да си спомни на колко хора им е причинил зло!

# 62
  • Мнения: 2 600
Тази тема е пример за това, което съм казвала: българите са хипер-гига-мега суеверни. По-тежък вариант на вярващите в карми и баланси е ходенето по врачки и баячки - от болести до криминални ужаси. По телевизия Скат май беше - всяка вечер по един актьор сяда с икони, броеници, свещници и докато решава кръстословици, слуша с интелигентна физиономия импулсни телефони. Навремето работех до офиса на ясновидка /според табелата/ - какви опашки се виеха там, не е истина. Разказах /подигравателно/ на приятелка, а тя ходила и след това за мой ужас почна да ме убеждава, че имало "нещо", че мошеничката  й познала много неща...
И аз мога да дам примери, за хора, които не харесвам, а им са се случили лоши неща, както и за примери с хора, които не харесвам, а не им се случва нищо лошо. И ако детето на някоя гнусна твар пострада, това изобщо не е връщане - не ме успокоява и не ме балансира.

# 63
  • Мнения: 3 255
Пък някой ги успокоява.
Хубави хора сме ние българите.

# 64
  • Мнения: 10 999
Връща се.
И добро, и зло.Природата се грижи да има баланс.
Естествено, че не веднага и не в точни "мерки"-50/50 например, но
"Каквото повикаш, такова се обажда!" си важи с пълна сила.



И аз така мисля.
Тея страхотен отговор. Браво.

# 65
  • Мнения: X
А, този отговор на Краси някъде съм го пропуснала. Събота и неделя чета само от телефон, не смогвам, но - да, общо взето това ми е мнението. Просто човек сам си го прави да му е зле, в общи линии. На околни, на себе си.

# 66
  • Мнения: 4 365
Не,не се връща.Справедливост от тази гледна точка няма Simple Smile На човек му се случват и хубави и н ео там хубави неща и ако си търсиш знаците,ще си ги намериш.Иначе всичко си е случайност.
Това твърдение,според мен,е за временно успокоение на наранения човек

# 67
  • Мнения: X
Аз така имам спомен от едни момчета в училище, които бяха изнасилили едно момиче (а после и брат и се самоуби), и двете деца (братът и сестрата) бяха, както сега ги наричат "деца в риск", с непретенциозни, простовати и отрудени родители, съответно всичко мина безнаказано.
Обаче аз вярвам, че точно за такива, "безгласни" хора, съдбата и Господ си връщат, вместо правосъдието. Виновниците бяха от сравнително "нормални" семейства, вече са пораснали мъже, но отказвам да повярвам, че ще си останат така, с неплатена сметка. Би било безчовечно.

# 68
  • Мнения: X
Със сигурност те като насилници ще привлекат много зло към себе си.
Може би 'грешната ' дума в питането е ,всичко'. Най-вероятно в повечето случаи има възмездие, сигурно не винаги.

И не, не всички си отиват на 50, и не, не всички биват отхвърлени от околните и мразени. Просто тези, които причиняват щети.

# 69
  • Мнения: 322
Връща се, но вселената не работи на принципа пил:платил. Причинно-следствените връзки са доста сложни. Това, че даваш нещо на един човек, не означава, че точно той ще ти го върне тъпкано, но ръка в труден момент може да ти подаде трети, съвсем различен и неочакван човек. А за лошото не знам. Има примери и в двете посоки, като клишето е, че всичко се връща. Въпросът е как и на кой се връща.
Ето един пример от реалния живот. Баща  се съди дълги години с роднина за дял от имот, който се полага на роднината. След дълги години по родните съдилища роднината печели всички дела. Междувременно бащата умира и сметките по делата се изплащат от неговото дете, което е било малолетно, когато е почнала сагата и  никога не е взимало страна, нито е участвало в целия цирк. Сега кажете върнало ли се е на бащата и дали детето ще спечели тия дни от тотото?

# 70
  • Мнения: 48 124
А според мен дори като се върне, не винаги носи удовлетворение. Имам реални примери как някой е постъпил зле с мен, никога не съм пожелавала да се върне, но се е върнало и то специфично едва ли не по същия начин...ми не бих казала, че съм се почувствала отмъстена, доволна и т.н. Че и в повечето случаи гледам как човека изобщо не си е научил урока и го повтаря...
За мен чакането нещо "да се върне" носи много негативна енергия, която вреди. Изключвам престъпления, там наказания и възмездие трябва да има. Но...понякога става дума за пълни глупости, съседски войни и роднинска злоба....

# 71
  • Мнения: 668
Когато бях дете, трима шопари изнасилиха едно момиче пред очите ми. Отзад.
Нали няма нужда да обяснявам как това се отрази на нейния живот и как не се отрази на техния.
Вселената няма да носи отговорност за каквото могат да измислят човешките мозъци и няма да възстановява баланса. И не въпреки, а именно за това си струва да си повече добър, отколкото лош. Напук.

# 72
  • Мнения: X
А според мен дори като се върне, не винаги носи удовлетворение.
Никога не носи, даже.
Виж, когато си направил добро и ти се върне под формата на добро, носи удовлетворение и още как.

# 73
  • София
  • Мнения: 17 900
Много ми е непонятно,меко казано, като каже някой как потърпевшият е злобничкият, щото се чувства овъзмезден. Само на последната страница има потресаващи случаи на хора без капка морал, зли и извършили супер гадни неща.
После, ако им се случи нещо и родителите на изнасилените момичета или те случайно се зарадват, са дребни и злобнички ли? Не вярвам в предни животи и не искам да вярвам в наследствен грях. Всичко трябва да се връща сега и на конкретния човек. Изобщо не упреквам хората, които се радват,че на някой изрод му се р случило нещо. В повечето пъти даже им е малко.

Потресох се и ми застана буца на гърлото. Изнасилвачите трябва да бъдат пребити и орязани от познатите и приятелите на потърпевшите. А не да се разхождат свободно и безнаказано.

# 74
  • Мнения: X
Абсолютно, Кеч.
За съжаление не се и чувствам овъзмездена /за БНД специално, защото този случаи цитирах в темата/. Ни най-малко не ми помага и не променя миналото и направеното от него фактът, че сега живее зле.

Общи условия

Активация на акаунт