Любители на Котки - Тема 137

  • 26 986
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 3 484
Притеснението ми за Блеко дойде от пресипналия му глас и от това, че спря да се "провиква" отдалече (чува го цялата махала)
 Позивите му за повръщане не бяха от корема, а по- скоро от гърлото и по- скоро беше гадене (реших, че може да има чуждо тяло в гърлото- той е свободно коте) .
Сутринта беше някак омърлушен, но се храни добре иначе.
И точно затова се притесних, че не е ваксинирано.
А защо не е ваксиниран... ми, не знам....
Скрит текст:
Аз по здравословни причини никога не съм ваксинирана.... и ей на, прескочих 60..., че и рак победих преди 20 години>
Синът ми също не е ваксиниран, защото имаше тежък спастичен бронхит в ранните си години.
Преди години ветеринар (доцент от вет. факултет) ми обясни, че котката не е пригодена да живее в апартамент... тя е свободолюбива гадинка и за да е добре и здрава, трябва да живее в естествената си- или близка среда. Тогава му се доверих, изпратих си котето на село и то живя 3 години повече от прогнозата.
Реших, че просто трябва да се поддържа силен имунитет  на организма.
Като оздравее ще го ваксинирам, нищо че е на две и половина вече...

Клиниката работи в събота и неделя и реших да не рискувам.
Момчето се държа като пич. Изтърпя геройски всички процедури. Беше изненадващо спокоен и просто се гушкаше в мен.
Да видим утре. как ще е.
Вече като че ли му се връща гласеца, надявам се утре да ехти Балкана от него Hug

# 691
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Аз съм у дома вече. Похвалвам си котката, няма белички, хапка и пийка има, всичко е наред Simple Smile Знам аз, че ми е добро момичето, сгънах си я и я разпънах както си знам, а тя ми се накара "ау мауууоууууаааооо" и те така Simple SmileЛека нощ от нас ...

# 692
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 270
AnyHr, ох радвам се че се оправя Блеки аз съм му фен дано да оздравее за ваксина Simple Smile На Марин и Добрин направих две ваксини и вече имат паспорти ама вече им казват здравна книжка Simple Smile Стискам палци утре да е здрав Simple Smile
На Късметка има какво да се намачка много е сладка пухкавелка - целувки и от нас Simple Smile

# 693
  • София
  • Мнения: 3 484
Закускаааааа Blush



Изглеждат толкова сговорчиви, но след малко Блеки ще я погне и ще я изгони в гората.

# 694
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Като оздравее ще го ваксинирам, нищо че е на две и половина вече...
Тук някъде в старите теми бяха обсъждани ваксини. Питай каква  ще слагат на Блеки и пиши тук да се произнесат  по-осведомените момичета. Радвам се, че има подобрение, пак ще "вика" като преди Simple Smile

Мира, Simple Smile

Кейла, сега четох, че "котешка тения" е неправилното наименование на токсоплазмоза. Самата тения се отделя в изпражненията като бели сегменти. Занеси за лаборатория червейчетата от изпражненията, в аптеките се продават стерилни контейнери. Мисля, че не е тения.

Последна редакция: нд, 29 сеп 2019, 10:01 от Котьо

# 695
  • София
  • Мнения: 4 714
Бих понаписала пак за ваксините, ама какъв е смисълът?
Писах, писах и?
Един твърди, че края на 90- те ваксината е била колкото месечната му заплата, а всичките ваксини за 1 голямо куче през 2000 г беше 12 лв, друг че не знам си какво, а не, вече само кот Т ще обсъждам.

# 696
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Поздрави от Ушатото:

# 697
  • Мнения: 4 076
Момичета,поздрави от нас с Джоузеф,

Скоро ходихме при вет и той каза,че е вредно да даваме трева.Раздразвало корема и предизвиквала хроничен гастрит.За космените топки е добре да даваме малцова паста и евентуално храна хербал,така те се изхвърляли през долният тракт,вместо да се повръщат,както ставало с тревата.И че котките търсели трева само,когато не им е в ред корема.Да не купуваме храна с парченца трева също.Изходжда се редовно и правилно.
Досега винаги съм купувала семена за трева от зоо магазин.Веднъж на седмицата може да върне малко бистро количество течност,колкото и като плюнка,с малко храна,когато се е натъпкал до пръсване(нещо,за което ни направиха сериозна забележка,че сме дебели).От бебе обича по малко тревичка да си зобне,той е много капризен и обича само 3-4 храни.Нищо друго.
Ок,купих аз малцова паста,гарантирано я обичали животните,но Джоузеф не е животно и съответно се възмути..
Посъветваха ме да му мажа лапата с паста,от гнус щял да я оближе и готово-малцът прави филм в корема му и няма проблем.Гадът елегантно замахва с лапата,пастата пада на дивана,и той я разтъпква да влезе по-добре в дамаската.Да поясня,че ние проблем нямаме,за друго ходихме на вет.Но като ни се каза така,щерката изхвърли тревата му,той седи на мястото на саксийката си и си я търси,гоним го с малца,бе  изморих се вече.
Кажете какво да направя с тая трева,много ли вреди,и с малца също.

# 698
  • София
  • Мнения: 6 114
Мда, а диворастящите котки лапат, ли лапат малцова паста...
Не мисля, че ядат само при проблеми с корема.

# 699
  • Мнения: 15 328
Мая и "татко" и си играят, той я закача по опашката:

Тя: Не ме закачай, ей!

Опашката си е моя, аз ще си я хвана сама:

Ето, видя ли, хванах я, казах ти, че мога и сама:

# 700
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 270
Има и малцови хапки - https://www.shop.antonovvet.com/products/maltsovi-hapki-protiv-t … olandiya-209.html
Блеки и Маци са разкошни - пожелавам им да се сближат и да са здрави Simple Smile Нашата ваксина е PureVax https://www.ema.europa.eu/en/documents/overview/purevax-rcp-epar … ary-public_bg.pdf - ама пише че намалява апетита - та едвам закрепих малкия Simple Smile
 Ушатото става все по-чаровно Simple Smile
Леле Мая е разкошна мацка Simple Smile

# 701
  • София
  • Мнения: 6 114
Хаха, Мая какъв образ е 😁
Радвам се да видя и Ушатото, как е той? Диета или папане?

Ето я и наш'та кукла, сграбила опашка.

# 702
  • София
  • Мнения: 13 163
При нас се появи нов проблем. Така както се радвах, че Рижко и Киро не се бият и са почти приятели, така Рижко изпадна в другата крайност - хареса си Киро, но не по начина, по който ми се иска. Май реши, че е много женствен и го преследва непрекъснато. Качва му се отгоре, захапва го за врата, а Кирчо пищи безпомощен. На ден ги разтървавам поне по 10-15 пъти. Направо не знам какво да правя! Минаваше ми през ума да пръскам с вода, но и Киро ще пострада. Дори когато се карам, горкият си мисли, че се карам на него, а на Рижко не му пука. Някакви идеи? Рижко е кастриран от много години. Кирчо също.

Май някой беше споменал за подобна ситуация и че е сложил противопаразитна каишка на малтретираното коте, за да има лош "вкус" като го захапят. Мисля и този вариант, но коя марка каишка е по-напоена и неприятна? Такова нещо съм купувала само веднъж преди 20-тина години и изобщо нямам база за сравнение. Само помня, че козинката под каишката се сплъстяваше много гадно.

Приемам всякакви идеи, но най-вече да са най-безобидни за Кирчо!  Laughing Не заслужава това, което му се случва. Толкова е добър, кротък и гальовен, че отдавна си има второ име - Мечтата. Идва от това, че преди време го нарекох коте-мечта заради невероятния му характер.  Grinning

LilaC, по повод на съвсем различно повръщане при предишното ми коте, думите на ветеринарката бяха, че нищо от корема, няма място в устата и повръщането трябва да се ограничи максимално. Но щом коремчето на Джоузеф не се дразни от тревата, не виждам проблем да я яде. Наско също много обича да пасе. Той изобщо не повръща.

 Hug за Ушатко, Мая, Блеки, Маци, Късметка, Мади, Марин и Добрин! Прекрасни са!  Heart Eyes Дано не съм пропуснала някое коте от последните страници!  Laughing

Последна редакция: нд, 29 сеп 2019, 13:50 от Тaня67

# 703
  • Мнения: 5 368
Ушатото си е много добре и не му трябва диета според мен. Лакомията на моите им контролирах с висок клас гранули, но сега се налага да мина на малко по-нисък клас поради финансови причини за по-дълъг период от време, дано това не се окаже голям проблем.
Радвам се, че Блеки е по-добре вече, дано това е било временно неразположение.
pvacheva, как е Марин? Продължава ли да го мъчи разстройство и все така малко ли яде?

# 704
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Ух, че ху ави краци, тумбаци и опашли Simple Smile Мен животът ме прати на плажа,  Късметка е най- вероятно на скелето... Тъй де, в тази къща все един трябва да почне тоз ремонт 🤣

Общи условия

Активация на акаунт