Любители на Котки - Тема 137

  • 26 981
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 076
Мда, а диворастящите котки лапат, ли лапат малцова паста...
Не мисля, че ядат само при проблеми с корема.
Бе и аз това казах.И въобще не съм от тия,дето се превземат.
Обаче щерката е хипохондрия и съзря смъртна заплаха в тревата.
Отделно котът ми беше смъртно обиден два дена за предателството ми да го водя на вет.Прави се на умряла лисица,плака и ме мрази.

# 706
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Ох, Таня, много неприятно... Дано намерите решение за справяне с проблема.
Ушатото е ограничен, хапва, но под контрол, корема виси, а не трябва да е така, за задните бутчета да не отварям приказка колко сланинка има, Топче също ми беше охранен, но там адски внимавах какво яде, а и както знаете беше абониран във ветеринарните клиники та го следяха за абсолютно всичко.

Котьо, на Ушатото също давам дробче, сърчицата и той не ги тачи, Топче беше същият, замразявам и му предлагам и сурови, но не ще, виж варени яде, рядко му давам, но обича.

# 707
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Таня, дали да не намажеш врата на Кирчо с нещо горчиво, но безопасно. Отгоре-отгоре, та Рижко бързо да го усети.

Ивекс, чак сега видях, че Ушатото носи дълги чорапЕ на задните лапички Simple Smile Много е красив.

# 708
  • Мнения: 701
Таня,  не се притеснявай толкова.  Моите също го правят.  Просто по този начин  Рижко показва на Кирчо,  че той командва.  Чисто териториално превъзходство. Няма да му направи нищо. Като ги видиш така отиди до тях,  кажи не на Рижко и леко  го помести и погали по главичката.  Бори се и за твоята любов.  За това му е важно да покаже на Кирчо,  че е по-силен. Като се увери, че го обичаш ще престане.

# 709
  • Мнения: 5 367
Котьо, колко трябва да е максималното допустимо количество фосфор в храната?

Знам ли...


Питам, защото съм взела 13 кила гранули с риба и съдържанието на фосфор е 1,2%. Надявам се да не е прекалено висок.

Последна редакция: нд, 29 сеп 2019, 19:59 от Балкай Бартокомляс

# 710
  • Мнения: 10 614
Отново прочетох историята на котето на keylla.Навързах случки от отглеждането ми на минипинчерче и сегашното ми котенце.С минипинчерчето ми имаше подобни изпълнения ,а то бе наистина супер миниатюрно,та първите дни ни изкара акъла - правеше почти същите изпълнения и ни обясниха,че е от падането му на кр.захар.Спасявахме положението с ампулки глюкоза известно време,давани през устата.Другата случка е от сегашното ми котенце,разказвала съм как го намерих,умираше от обезводняване,ветовете го спасиха ,После имаше няколко кризи,едната през нощта,почти се изпъна,и си казах - това е краят,но започнах да го наливам подкожно с Рингер с 5%глюкоза и се оправяше .Сега имам фобия от тези състояния и в багажника ми има още банка Рингер и спринцовка.Та,да обобщя - най-вероятно котенцето се е обезводнило - диария и повръщане води до това.Нищо не пречи да се купи банка разтвор и подкожно да започнете да наливате ,примерно 5 кк спринцовка се пълни,повдигате кожичката на вратлето и боцкате подкожно и това е.Става като балонче,но после се разнася,след половин час пак.
Може и да ме оплюете,че давам съвети,без да съм ветеринар и без да съм прегледала котето,но когато нещата са зле,трябва да се прави нещо,аз съм на такъв принцип.Другото е да го види ветеринар и ако се окаже че животинчето наистина е дехидратирано,да му се сложи система.

Как разбираш, дали котето е дехидратирано? Може ли да напраеиш демостративно видео на това къде и как точно инжектираш рингера? Че и аз имам една банка, ама не знам как става в домашни условия боцкането.

Наш Мърчи стана звездичка миналия вторник... Pensive Не съм сигурна дали от оанлевкопения или калицивирус. Симптомите са много сходни, за съжаление. Но панлевкопенията съм я запомнила с гадната миризма, а този път като че ли нямаше такава гадна миризма, за това си мисля, че беше калициворус. Почна с температура и отказ на храна и повръщане и диария, язви в устата (бърсах следи от кръв) и след 72 часа си отиде целия в секрет. Доксициклин не спаси положението, единствено спря повръщането, но секрета беше обилен.

# 711
  • Мнения: 1 487
И при мен се получи същото. Ставам аз да храня котаците и Чарла не иска да яде. Повърна слюнка и се тресеше. Познайте дали веднага не хванах клетката да я товаря за лекар. Обаче след час си отиде да яде и нищо й няма. Дадох й хапче за глисти. Тази предстояща седмица я глася за клъц.

# 712
  • Мнения: 7 856
Бих понаписала пак за ваксините, ама какъв е смисълът?
Писах, писах и?
Един твърди, че края на 90- те ваксината е била колкото месечната му заплата, а всичките ваксини за 1 голямо куче през 2000 г беше 12 лв, друг че не знам си какво, а не, вече само кот Т ще обсъждам.
Уф, да уточня. Ставаше дума за края на Жан Виденовия кошмар - края на 96 и началото на 97. И заплатата ми беше на месец 20-30 долара, а ваксините са вносни  и се плащат във валута...
Тази котка е звездичка от 1999.
През 2000 вече в къщи живееше Лъки, надлежно ваксинирана като бебе предишната година, защото можех да си го позволя финансово.
Но явно и в 21 век дори хора от темата продължават да ни си ваксинирам котките, така че не ме плюй мене!
Едит: колко хора през 1996 г. си ваксинираха котките? За кучетата винаги се е знаело, че трябва да се ваксинират, но по онези времена за котки много не се знаеше, а и нетът едвам прохождаше. Мая, имаш лично.

Последна редакция: нд, 29 сеп 2019, 20:39 от Недоволна

# 713
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Котьо, колко трябва да е максималното допустимо количество фосфор в храната?

Знам ли...


Питам, защото съм взела 13 кила гранули с риба и съдържанието на фосфор е 1,2%. Надявам се да не е прекалено висок.
Гледай какво намерих тук
https://miau.bg/n31-98370-%D0%94%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B0_% … D1%82%D0%BA%D0%B8

# 714
  • София
  • Мнения: 3 484
Днес Блеко се налапа с почти 200 г пауч към 9:00 ч и се покри. Към 14- 15 ч трябваше да ходим на инжекции- търсих го, виках го... тц.
Разбрах се с докторката да взема инжекциите и аз да му ги сложа и тръгнах към клиниката. Почти бях стигнала и ММ се обади, че Блеко се е появил Joy
Ох, колко ме беше страх да му бия инжекции- 2 (бях обучена де)... справих се.

# 715
  • Blagoevgrad
  • Мнения: 29
Здравейте, нови попълнения приемате ли? Представям Ви Перо, от днес член на семейството ни. Много е гушлив и спокоен, а аз треперят от страх дали не бъркам с нещо

# 716
  • Варна
  • Мнения: 6 321
За ваксини те да споделя мнението си-за съм. В първите години-всяка година, но после мисля да разредим. Моите котки са на 7 и 6 години. Скоро сложихме ваксина, след 2 год. пауза. Мисля пак да направим пауза. По-голяма даже.
Ако за някой е интересно-първите години ваксината им е квадрикат, 2015-16 е фелиген, а тази година беше пюрвакс.
Женето:


# 717
  • София
  • Мнения: 16 200
Здравейте, нови попълнения приемате ли? Представям Ви Перо, от днес член на семейството ни. Много е гушлив и спокоен, а аз треперят от страх дали не бъркам с нещо
Добре дошла, не се притеснявай, всички сме се чувствали така, аз включително. Котешките мами тук много ми помогнаха с препоръки за всичко, за което питах.

# 718
  • Мнения: 5 367
Добре дошли на Laura non c'e и Перо. Вече си имаме мини Ушато. Питай спокойно каквото те интересува, не хапем. Аз имам 20-годишен опит с котки и въпреки всичко доста неща не са ми ясни.
AnyNr, 200 грама пауч не е ли твърде много на едно хранене?
Ивекс, явно аз съм сляпа, не виждам никъде сланинки и коремче при него. Моите също са под контрол, но не заради напълняване, а заради капризи. Пристрастиха се към тези консерви и започнаха да отказват гранулите Crossing Arms Сега съм ги намалила малко и вече похапват другата храна.

# 719
  • Blagoevgrad
  • Мнения: 29
Благодаря Ви! Утре ще водя малкия гушльо на ветеринар, защото освен притесненията за общото му състояние се оказва, че има и нанесена травма на едното уше. А хич не дава да му правя промивки и да слагам капки. Но пък е спокоен и игрив, та се надявам всичко да е наред

Общи условия

Активация на акаунт