Мъжът ми дава тайно пари на майка си

  • 11 513
  • 452
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 262
Ако си кандидатствала за позиция и в сивито то си нямала необходимият опит и образование, то изобщо да те извикат на интервю е чист късмет. Иначе и това го написах. Ето на теб са ти дари шанс и ти си била достатъчно умна и амбициозна, за да докажеш, че не са сбъркали в избора си.

# 406
  • София
  • Мнения: 17 900
Я България те гледат какво можеш?! Joy
Защо тогава хора, които не могат да си пуснат офис пакета и/или не могат да свържат 2 верни изречения на съответния език, работят в офис и то на нелоши длъжности?! Не ме разсмивайте. Тук се прибира куцо, кьораво и сакато. Че вече и без диплома. Писнало ми е от тъпаци и вече съжалявям, че се върнах в България.

# 407
  • Мнения: X
Всъщност аз говоря, че се ценят точно определени сертификати и дипломи.
Другото не се цени, точно защото се получава ей-така.
Имам сертификат след 3часов семинар по трудова медицина, от който си тръгнах с диск, тефтерче от 50 стотинки и химикалче от 40 стотинки. Щателно е отбелязан в сивито.
Имам и сертификат по компютърна грамотност ниво А1 или А2, който получих, понеже на шефа ми някаква позната трябвало да усвои едни средства по курсове и да издаде сертификати. И той е щателно отбелязан. Там особено ме хвана яд, защото изрично поръчах английски В2 (колкото ми изкарваха няколкото онлайн теста, които направих). А те, моля ти се, ми дадоха сертификат, че мога да намеря копчето за включване на компютъра и да го включа.

# 408
  • Мнения: 8 023
Говоря за България, да. Късмет щеше да е, ако се е случило веднъж. Ама не. Досега диплома не ми е трябвала за работа. Сменила съм различни области и позиции. Чрез умения, мотивация и любознателност съм стигала до по-високи или равни позиции на хора с по 2 висши дипломи и един куп кетапи. В България са си точно за самочувствие в повечето случаи. (изключвам тясноспециалзирани професии, които изискват задължително дипломи от областта)

# 409
  • Мнения: 3 186
Я България те гледат какво можеш?! Joy
Защо тогава хора, които не могат да си пуснат офис пакета и/или не могат да свържат 2 верни изречения на съответния език, работят в офис и то на нелоши длъжности?! Не ме разсмивайте. Тук се прибира куцо, кьораво и сакато. Че вече и без диплома. Писнало ми е от тъпаци и вече съжалявям, че се върнах в България.

Разбира се, че гледат как се справяш.

Тези, описаните от теб с офис пакета, са някакви спуснати парашутисти - не са минавали тестове и интервюта.

# 410
  • София
  • Мнения: 17 900
Добре, че в чужбина все още искат образование за някои професии. Мен пък много ме дразнят хората без никакво. Щото тия патоси за любознателността и прочетеното, и волята, и дрън дрън са един на 100. Другите 99 са просто лаладжии, които прихващат горе- долЕ спецификата на средна позиция.

Не знам що си мислите, че хората с тапии не четат и не се дообразоват. И ние можем да четем. Laughing По високите постове в добрите компании няма среднисти. Всички са с високо образование, допълнително сертифициране и специализации + знания.

# 411
  • София
  • Мнения: 12 006
Не става въпрос, че хората с тапии не четат, а че хората без тапии могат да четат и да са по-напред в материала от хора с тапии, особено ако работят в същата област.

# 412
  • Мнения: 3 186
Хората с тапии от курсове са ги взели само заради присъствието и заплащането. Тестовете накрая са проформа.

# 413
  • София
  • Мнения: 17 900
Могат, ако ония си чешат корема. Иначе ще ги издухат. Спирам със спора.
Дори за прословутата IT сфера, ако не си гуру, а а си по в началото на кариерата, предпочитат хора, завършили университет, не академийка и носещи сертификатче от Наков.

# 414
  • Мнения: 3 186
Могат, ако ония си чешат корема. Иначе ще ги издухат. Спирам със спора.
Дори за прословутата IT сфера, ако не си гуру, а а си по в началото на кариерата, предпочитат хора, завършили университет, не академийка и носещи сертификатче от Наков.

И аз така знам и съм съгласна с теб. Търсят се кадри от СУ и ТУ, не се признават курсовете на Наков.

# 415
  • София
  • Мнения: 12 006
Могат, ако ония си чешат корема. Иначе ще ги издухат. Спирам със спора.
Дори за прословутата IT сфера, ако не си гуру, а а си по в началото на кариерата, предпочитат хора, завършили университет, не академийка и носещи сертификатче от Наков.
И накрая остават на сериозна работа, тия които могат да се справят със задачите, без значение имат ли хартия или не. Stuck Out Tongue Winking Eye Това ако фирмата държи да се развива и да си поддържа добър стандарт, ако държи да е много "светска" и да има само всокотапийни хора... на късмет дали същите имат желание и вътък да се развиват сами, а не само "да се чешат по коремите" и да развявват тапията.

# 416
  • София
  • Мнения: 24 839
Авторката си би шута и комай трябва да мине метлата, че спама стана повечко. Simple Smile

# 417
  • Мнения: 2 050
Аз давам пари на майка си. Въпреки, че не е лесна. Има ме като длъжна. Нямам избор  и не мога да я оставя да мизерства въпреки всичко. Това е.

# 418
  • Мнения: 8 023
Темата тотално се оспами в съвсем различна посока. Joy
Авторке (ако четеш все още), по-страшно е обратното - мъжът ти тайно да взима пари от майка си.
Кетчър, не се дразни толкова на хората без образование. Живеем в свят на леснодостъпна информация, която не само в университета може човек да научи. Wink

# 419
  • София
  • Мнения: 17 900
Еми, Афродита, аз не деля хората само на "самородни гении, без тапия, които попиват всичко" и "висшисти, които само си клатят краката и за нищо не стават".
Истината е, че от вторите има достатъчно хора, които са умни, схватливи и се развиват. А тук се изкарва, че едва ли не който има хартийка, за нищо не става и всеки с хартийка е застинал в тенденции и умения. Това просто не е вярно. Аз също доучвам неща, както и много мои връстници.

anonymiss, не се дразня на това, а когато започнат да се изтъкват и са много "аут ъф дъ бокс", ама всъщност яко ин дъ бокс, щото повтарят едно клише- с тапиите са тъпаци, а другите са много умни. Иначе нямам против можещи хора, каквито и да са.

Общи условия

Активация на акаунт