Мъжът ми дава тайно пари на майка си

  • 11 515
  • 452
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 8 023
Кетчър, да се делят хората според притежанието или не на дипломи е глупаво (за мен), това исках да кажа. По-важни от дипломата са уменията, опита, както и качествата на човека. Hands V

# 421
  • Мнения: 1 262
И аз да се върна към темата. Интересуват ме няколко въпроса. Мама сама ли живее или има мъж. Тоя мъж работи ли или не. Може например човека да е болен и тя да трябва да издържа и нея и него. Това би сменило съвсем посоката на темата. Ако и двамата работят дори и на минимални заплати да са, няма какво да се коментира. Еднократни изключения са допустими, но системно не. Ако е сама и работи на минимална, то пак важи горното. Да си търси опции за системни по-високи доходи. Ако работи на по височка заплата, то тогава смятам, че и еднократните изключения не са допустими. Но едва ли ще разберем истината.

# 422
  • София
  • Мнения: 17 900
Така е, но аз останах с впечатление, че ти и още няколко потребителки ги разделихте, затова се подразних. Както и да е. Peace

Да се върнем на темата. Хората са на около 30, родителите им може да са на 50, ама може и да са на 60. На 60 е ужасно трудно за търсиш по- високи доходи.

# 423
  • Мнения: 1 262
Но пък не е невъзможно. Или викаш за какво да се напъва, като има кой да снася.
Допълвам се. Не разбрах има ли деца в картинката?
Още един път се допълвам. Познавах човек В Бг, който беше на 89 години и работеше на равно с всички. Самият той казваше това ме крепи. Ако спра да работя ще умра. Тия дето бяха на възраст по-близо до пенсия недоумяваха и пускаха коментари. Дааа бе цял живот работя на тая скапана държава, едвам чакам да се пенсионира. Как ли пък не ще им работя и след това. Та има хора и хора. Между другото в момента имам близък такъв човек, който е пенсионер и също започна работа. Германец е. И започна на доста висока позиция в огромна компания. Но той и преди това не е бил от работническата класа.

Последна редакция: сб, 28 сеп 2019, 18:26 от fiolio

# 424
  • Мнения: 8 023
По темата: ако авторката наистина няма нищо против даването на пари на майката (както твърди), не  трябва да свърза разговора с доверие, предателство и драми, а да му каже директно, спокойно или с усмивка "Разбира се, че ще помагаш на майка си като има нужда, няма нужда да криеш, семейство сме.." Почне ли с нападки свързани с доверие или отчети, почва и глупава защита от негова страна.

# 425
  • София
  • Мнения: 17 900
Няма май деца. Сега им трябва само едно инвитро и много изследвания ( не й го пожелавам, разбира се, така е думата) и парички и ще се види много ясно кой крив и кой прав. Дано не го разбере по тоя начин.

# 426
  • Мнения: 6 166
Авторката така и не каза свекито има ли нужда или иска сина й да я гледа и има ли и други деца, които да са й длъжни или само нейния мъж да се чувства поканен.

# 427
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
.

# 428
  • Мнения: 41
ММ преди време така даде пари на майка си зад гърба ми за обувки, при наличието, че тоя месец я бяхме закъсали здравата и бяхме стигнали до там, че нямахме пари и за храна. Бях взела пари на заем дори. Като разбрах ми стана много гадно, защото тая жена работи, ходи по екскурзии и за пореден месец си беше прахосала парите и се разревала пред синът й как няма пари за обувки и той веднага й дал. И това не е за първи път, колко пъти сме давали, а ние мизеруваме.

# 429
  • Варна
  • Мнения: 14 555
Не взимай заем. Не готви и не домакинствай. Нека да осъзнае нищетата. Съжалявам, че мъжа  позволява да сте в лошо финансово положение. Типично за глупаците. Ако имаше добра обезпеченост, разход за обувки нямаше да те дразни.

Последна редакция: нд, 06 окт 2019, 18:33 от Viviana91

# 430
  • Мнения: 41
Не взимай заем. Не готви и не домакинствай. Нека да осъзнае нишетата. Съжалявам, че мъжа  позволява да сте в лошо финансово положение. Типично за глупаците. Ако имаше добра обезпеченост, разход за обувки нямаше да те дразни.
В никакъв случай не би ме подразнил, единствено в този случай, в който сме останали без пари. Майчето се разплаква с крокодилски сълзи, когато не съм вкъщи. Това й е дежурен номер като иска нещо...

# 431
  • Мнения: 41
Не взимай заем. Не готви и не домакинствай. Нека да осъзнае нишетата. Съжалявам, че мъжа  позволява да сте в лошо финансово положение. Типично за глупаците. Ако имаше добра обезпеченост, разход за обувки нямаше да те дразни.
Иначе взимаме еднакви заплати и се справяме, но тогава я закъсахме, заради непредвидени разходи

# 432
  • София
  • Мнения: 12 006
Дал й е, защото си го позволила. Ако не беше взела заем и беше оставила хладилника празен - нямаше да има какво да й даде.Трябвало е да го оставиш той да търси заем, да видиш тогава дали щеше да вземе 50-100+лв. горница на заема за обувки на мамчето. Какво обяснение ти даде, защо е похарчил заетите за храна пари за обувки на маминка?

# 433
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Не знам що си мислите, че хората с тапии не четат и не се дообразоват. И ние можем да четем. Laughing По високите постове в добрите компании няма среднисти. Всички са с високо образование, допълнително сертифициране и специализации + знания.
Дрънци. Понякога е така, ама понякога е брата на шефа или още по-хубаво - любовницата на шефа. И така е по цял свят.

# 434
  • София
  • Мнения: 17 900
В добрите компании съм написала.

Общи условия

Активация на акаунт