Крадат пари от свекъра ми

  • 5 577
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 680
Няма какво да направите, нито с полиция, нито с банка, това е семеен проблем, който трябва да реши мъжа ти с баща си.
Хем с ума си, хем не ви казва щото някой му казал - очевидно не  е немощен и всичко се прави с негово знание.
Куца цялата история, и да се превърта оттук оттам от там, трябва да поддържате по често контакт с него и да ходите по-често, за родителите може да се погрижите вие, а не полицията, банката, чуждите хора.

   Съпругът ми почина, свекърва ми също. Има пълно доверие на тази жена и я слуша. Опитвам се да намеря решение на проблема.
   Ако ще се заяждате, по-добре не пишете.

# 46
  • Мнения: 13 388
Не не се заяждам, но това е семеен проблем, който няма как да бъде решен от институциите по твоя инициатива, при положение, че не си засегната страна в случката с тегленето на парите.
Искаш да делегираш на някой грижата, отстрани дистанционно - нямаш варианти.
Свекър ти ако реши - утре може да дари  и имота си на тази жена и няма какво да направиш.
Ти виждаш проблем, а дали за свекър ти е такъв голям проблем, щом има доверие на жената и молил ли е за помощ или това е твоя самоинициатива, защото отстрани преценяваш, че тя харчи неправомерно.
След като е с акъла си, вероятно има добри отношения с въпросната жена и тя добре се грижи за него, за да има такова отношение към нея.

# 47
  • Мнения: 680
Не искам да прехвърлям на никого грижата за него. Просто потърсих съвет. Говорихме с него, обяснихме му, че от картата е теглил някой, който знае пин кода. Той мисли, че са измамниици и се е примирил. Искаме да разбере, че го лъжат. Имам познат адвокат от неговия град. Ще го помоля да отиде с него до банката, да му обяснят кога и откъде е теглено. Има дни, в които е теглено два пъти по 400 лева. Той не тегли по толкова пари. Само той и жената знаят пин кода.

# 48
  • Мнения: 25 811
Не искам да прехвърлям на никого грижата за него. Просто потърсих съвет. Говорихме с него, обяснихме му, че от картата е теглил някой, който знае пин кода. Той мисли, че са измамниици и се е примирил. Искаме да разбере, че го лъжат. Имам познат адвокат от неговия град. Ще го помоля да отиде с него до банката, да му обяснят кога и откъде е теглено. Има дни, в които е теглено два пъти по 400 лева. Той не тегли по толкова пари. Само той и жената знаят пин кода.
Вече Ви отговирихме какви са механизмите да не го крадат повече.
Хем здрав и прав, хем други хора му теглят пари. Не се заяждам, противоречите си.

# 49
  • Мнения: 680
Не искам да прехвърлям на никого грижата за него. Просто потърсих съвет. Говорихме с него, обяснихме му, че от картата е теглил някой, който знае пин кода. Той мисли, че са измамниици и се е примирил. Искаме да разбере, че го лъжат. Имам познат адвокат от неговия град. Ще го помоля да отиде с него до банката, да му обяснят кога и откъде е теглено. Има дни, в които е теглено два пъти по 400 лева. Той не тегли по толкова пари. Само той и жената знаят пин кода.
Вече Ви отговирихме какви са механизмите да не го крадат повече.
Хем здрав и прав, хем други хора му теглят пари. Не се заяждам, противоречите си.

   Здрав е за годините си.  Мързи го да излезе да изтегли пари. Затова явно й дава картата.

# 50
  • Мнения: 2 114
Не го мързи, просто няма душевна енергия да се занимава.

Имате два варианта - или поемате вие грижите и организацията или си теглите последствията.

2-3 пъти месечно разговор по телефона не е грижа.

Не Ви упреквам в никакъв случай, просто знам какво говоря.

Дори да седнете и да му обясните и да отидете с него в банката да сложите лимит или да говорите и с двамата едновременно - изискват се  от Вас усилия и ангажиране.
Дали Ви се занимава - няма как да знаем.

Имайте предвид само едно: сега може да е в съзнание и да има сили, но нещата не отиват към по-добро, а силите намаляват. Ако за тогава няма пари за грижи или загуби апартамента си и пр. - за Вас ще стане още по-тежко. Така че сега вземете нещата в свои ръце, че после да не стане непоносимо, а да нямате пари да посрешнете нуждите му ако се загуби и имота му.
Жена, която тегли пари, а използва създадената у стария човек представа, че някакви злосторници са теглили парите му, не е стока в никакъв случай, но да съжителстваш със стар човек не е песен и жената може пред себе си да се аргументита с това, че следва да се компенсира с тези пари за приъствието и грижите.
Помислете за бъдеще вереме и вземете мерки сега. Друг близък ако няма дядото, пак Вие ще мислите какво и как.

# 51
  • Мнения: 1 130
Съществува възможност да се докаже, като това е ангажимент на органите, не наш тук. /quote]Ще ти се да е така, ама не е.
....

Коментирам събирането на доказателства от органите на досъдебното производство, а не отговорността за вреди. Не става въпрос изобщо за ангажиране на отговорност на банката, нито за връщане на пари от нея, тя работата си е свършила.

# 52
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Съществува възможност да се докаже, като това е ангажимент на органите, не наш тук. /quote]Ще ти се да е така, ама не е.
....

Коментирам събирането на доказателства от органите на досъдебното производство, а не отговорността за вреди. Не става въпрос изобщо за ангажиране на отговорност на банката, нито за връщане на пари от нея, тя работата си е свършила.
Много добре те разбрах и е ясно, че под "органите" нямаш в предвид банката. Simple Smile

Оправи си цитатите, че си ги омешал/а.

Общи условия

Активация на акаунт