Любители на Котки - Тема 144

  • 25 527
  • 762
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 115
Записвам се и аз в новата тема:blush:
Честит рожден ден на Панта!
Задължително имам вече помощница в кухнята:

И след като е помогнала минава към любимото занимание, ровене в палмата и игра с изваденото от сакксията

# 46
  • София
  • Мнения: 3 840
Не знам как са вашите маци, но Фифи обожава да спи върху хавлията ми

# 47
  • Мнения: 291
Преди време бях споменала, че спя с тапи за уши и сутрин ги оставях под възглавницата, а Маги ме издебваше и ги крадеше да си играе с тях. От около месец не ги оставям там, но тя упорито ги търси всеки ден 😃

Иначе много обича да спи върху пухения ми халат, меси с лапичките и цоцка от него 😂

# 48
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
Тръгна ли да сгъвам прането и Уши се е кордисал веднага, но само на чисти дрехи ляга, Топче ми беше същият, следователно всичко е в косми. Joy

# 49
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Pandachina, много ме трогна разказа ти! Чак се просълзих ☺
На мен една позната скоро ми разказа как нейното коте умряло от мъка. Живели цялото семейство в малко градче. В къща. Имали коте, което децата много обичали, спяло при тях в леглата им. Но в един момент семейството трябвало да се премести в София. Били са на квартира, нямало как да вземат котето. Оставили го в къщата, там за него се грижела бабата, която останала в къщата.  А котето, милото, легнало в детската стая и отказало да излезе. Не се хранило, не пило вода и... се споминало.
Имат си емоции, чувства, характери писанчетата!

Последна редакция: чт, 02 апр 2020, 18:10 от Ноеми

# 50
  • София
  • Мнения: 6 170
Честит рожден ден на Панта! Да е здрав и палав!!

Много ми харесва черно-меланжената окраска на котета като Маци и Джинги Heart Exl Разбира се, и всички останали са радост за очите ми! Simple Smile

Нени, защо не вземеш да слагаш нещо друго под възглавницата, което да намира Маги? Усмихнах се на снимката, как си търси играчките. Simple Smile

# 51
  • Мнения: 291
Не съм се сетила, все си мислех, че ще се откаже 😃 Днес ще й сложа там някаква изненада 😜

# 52
  • Мнения: X
Моята писанка постоянно се бутКа при мене тези дни. За съжаление трябва да я гоня Sad Застава точно пред екрана, а не мога да работя, постоянно имам обаждания (кол център от дома). Мъчно ми е да я пъдя, но няма как. Милата ми тя.
Много ми е приятно че съм у дома и в почивките можем да играем и да й обръщам внимание Heart

# 53
  • София
  • Мнения: 9 627
Да взема да разкажа и за предишния ни кот (този от преди Елза, той почина през 2014 г Sob ). Май съм разказвала вече. Простете, ако се повтарям, но не всички са го чели.
Той беше най-привързан към брат ми. Голяма любов. Когато брат ми се изнесе с приятелката си, остави котьо при нас. Котарачето видимо тъгуваше за него. Когато брат ми идваше да ни види, котьо много му се гушкаше, но дойде ли време брат ми да си тръгва, кот сякаш усещаше и отказваше да го наблюдава как напуска дома ни. Криеше се някъде и си тъгуваше. Показваше се понякога с часове по-късно. А веднъж беше решил да накаже брат ми за отсъствието му и се изпишка в обувките, с които беше дошъл. Laughing Добре, че вкъщи му бяха останали едни стари кецове и се прибра с тях при приятелката си.

Към днешна дата родителите ми разказват нещо подобно за Елза. Когато аз отсъствам от вкъщи за по-дълго време от един ден, тя става омърлушена и все лежи на леглото ми. А най-много страда когато ни няма и мен, и щерката.
Ще кандидатствам за общинско жилище и направо ми се къса сърцето от мисълта, че ако получа жилище и се изнеса с детето, ще трябва да взема тежко решение: дали да оставя Елза на родителите ми, които ще имат нужда от нея след като нние се изнесем, или пък да я взема с нас, за да не страда котчицата за мен и детето.

# 54
  • София
  • Мнения: 3 840
Още малко сънна терапия

# 55
  • Мнения: 211
Pandachina скоро и аз бях пред тази дилема Cold Sweat
С половинката заживяхме сами и трябваше да избираме дали да вземе  Гошко и Тошко или да ги оставим при "баба", за нейни дружки (тя вече е пенсионерка).
Оставихме ги, но ми беше адски мъчно за тях и опитахме да ги задомим с нас...милите по-цял ден седяха скрити под одеалото на спалнята и не се разделяха ни за секунда. В крайна сметка мъка, не мъка ги върнахме при "баба" и сега са доволни и щастливи:



Този леген е най-любимото ни "легло"Relaxed

# 56
  • София
  • Мнения: 13 209
Честит рожден ден на Панта!  newsm59

Pandachina, взимате Елза с вас, за да не тъгува, а на мама - някое ново коте, за да не е сама.

Котките наистина не обичат промените, особено местене в ново жилище, но свикват. 1-2 седмици ще се чудят къде са попаднали, но постепенно ще си намерят нови любими местенца.

# 57
  • Мнения: 5 038
Здравейте. Моята маца изгриза всички палмови растения вкъщи - цикас, фурми, драцената.. По принцип е кротка и не ни прави бели, други цветя не закача. Но като се докопа до някое от палмовите, откача да ги гризе. Те са на високо, но докато ни няма, се катери. Според мен нещо й липсва.. Какво ли има в тях, че ги гризе? Витамини ли не й стигат, какво.. Чеша си зъбите ли.. Макар че е голяма, на годинка вече. Котешка трева отказва. Дайте идеи..

# 58
  • Мнения: X
Kупи й котешка трева. Палмите мисля че са опасни. Не знам дали са смъртоносни, но им дразнят стомасите - не рискувай.

В Кауфланд има едни семенца, 1,5лв мисля че, най много 2лв, много са изгодни. Много семена са в пакетчето и може да й посадиш тревичка.
Моята рупка с голяма наслада. После повръща "излишъка", но тук ми казаха, че това е нормално. Тревата им чисти коремчетата.



едит: Pandachina, вземи си котчицата Heart Между другото моята е сменяла много квартири, това също ги травмира. Много се промени, след н-та поредна смяна на квартира. И това ги травмира. Но да се разделя с нея - никога.

# 59
  • Мнения: 5 038
Садила съм й, не я яде.. По - скоро търси твърди листа. Да не би да си чеша зъбите или е просто лош навик.. Впрочем, още цока пръстите ни Grinning не знам  много е странна.

Общи условия

Активация на акаунт