Любители на Котки - Тема 144

  • 25 615
  • 762
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 13 264
Здравейте. Моята маца изгриза всички палмови растения вкъщи - цикас, фурми, драцената.. По принцип е кротка и не ни прави бели, други цветя не закача. Но като се докопа до някое от палмовите, откача да ги гризе. Те са на високо, но докато ни няма, се катери. Според мен нещо й липсва.. Какво ли има в тях, че ги гризе? Витамини ли не й стигат, какво.. Чеша си зъбите ли.. Макар че е голяма, на годинка вече. Котешка трева отказва. Дайте идеи..

Всички котки обичат драцени и всякакви палмови. Не знам с какво ги привличат. И аз някога имах драцена. Унищожиха я. Така наречения бамбук, който всъщност пак бил вид драцена - също е покойник. Освен това листата им са много остри и повръщат от това. И, да, нормално е да повърнат от такова нещо, но както нашата докторка казва, не е нормално съдържанието на стомаха да отива в устата и трябва да правим всичко възможно да не се случва. Подари палмовите на някоя приятелка и гледай цветя, които не създават проблеми. Карамфилите им действат по същия начин.

По този повод се сетих за котарака на съседката на леля. Балкон до балкон са и двете много се разбират. Наложи се да направят стъклена преграда между балконите, че и с прозорче , за да могат да си общуват, защото котаракът ежедневно идваше в хола на леля, за да яде палмата - огромна и добре гледана. И винаги до саксията имаше и подарък - локвичка с повръщано. Laughing Голям красавец беше! Еднородно сиво с бяло, с розово носле, добре охранен. Имаше си собствен фотьойл и ако някой незнаещ гостенин седнеше на него, идваше и му ръмжеше докато не стане.  Laughing

# 61
  • Мнения: 211
Тези палми ги ядохме и ние, но прочетох че били много вредни за котаците ни (не помня причината).
Други цветя не закачаме и аз не разбрах на какво се дължи тази "любов".

# 62
  • Мнения: 5 062
Значи не е куку мойта Grinning тя не ги гълта, гризе каквото има и играе с откъснатото Grinning една позната ми каза да й натъркваме места на които може да ходи с ментов чай/мента. Не съм пробвала, но ги привличала.
А имала съм котки, които се побъркваха от бъз. Дядо ми носеше дърво за печката и се галеха от него, мъркаха му, мяукаха.. Все едно се разгонваха. Явно има растения, които им влияят, но защо чаках да ми унищожи скъпия цикас... Grinning

# 63
  • Light of Zartha
  • Мнения: 1 761
Мога да потвърдя за ментата, драцената и розата даже. Имах страхотна декоративна роза. Противно на очакванията, тя хвана и порасна, стана като храстче и изобщо беше много красива... докато не взехме Миси... Ей, уби се това коте да се катери при нея. Където и да я местих, винаги намираше начин да я стигне и нагризе. В резултат розата умря(още ме боли сърцето). Купихме котешка трева, за да остави розата на мира..спеше в нея и тревичката се спомина от смачкване.

Относно привързаността и интелигентността на котките, надявам се да не стане дълго но ще ви разкажа. Преди 15тина години, бях малка и живеехме в къща с двор. И аз като всяко дете си намерих котенце, но нашите не бяха много съгласни да е постоянно вътре, при което то се научи стане ли вечер да излиза(заставаше само пред вратата). Това коте, хора, беше за мен като човек! Виках го от прозореца, а то през една голяма поляна ме чуваше и тичаше към мен. Ако случайно ме изпуснеше от поглед, спираше и чакаше отново да го извикам. Знаеше "хайде", "ела тук". Никога не ме одраска, нито ухапа(аз бях дете и го обличах в дрешки) спеше с мен, ближеше ме. Веднъж дойде ранен (мъжки битки), аз естествено се разревах, нашите скочиха да го лекуват но той съскаше и нападаше всеки...освен мен. Ревнуваше от други котки и щом някое опиташе да дойде към мен, той съскаше и то си тръгваше. Много мило ми стана като си спомних Cry после се преместихме и той остана при баба и дядо. Тогава дядо стана неговият човек и така си остана до края. Винаги ще бъде в сърцето ми това коте. Улавям се, че често го сравнявам със сегашната ми женска писана и ми е тъжно, че не получавам същата котешка обич, но и тя ме обича по нейн си начин.

# 64
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 002
...
Ще кандидатствам за общинско жилище и направо ми се къса сърцето от мисълта, че ако получа жилище и се изнеса с детето, ще трябва да взема тежко решение: дали да оставя Елза на родителите ми, които ще имат нужда от нея след като нние се изнесем, или пък да я взема с нас, за да не страда котчицата за мен и детето.
А следния вариант как ти се струва? След като имаш яснота кога ще се сдобиеш с жилище, взимаш ново коте. Така вашите ще имат време да свикнат с него и да го обикнат. След което се изнасяш с детето и с Елза.

редакция: видях, че и други мацешки мами са предложили същото. Значи ... е добра идеята Grinning
Извън шегата може би е хубаво котетата да се познават. За да може, когато се налага да даваш Елза на вашите, или обратното, те да дават новото коте на теб, маците да се спогаждат.

# 65
  • София
  • Мнения: 9 756
Да, добра идея е. Благодаря на всички ви, че толкова мило предлагате варианти за решение в моята евентуална бъдеща дилема! Animal Kissing Cat Всъщност просто я споменах тази ситуация. Дори не знам ще получа ли жилище. А не съм и кандидатствала още - все удрям на камък когато отивам да питам какви документи ми трябват. Сега и тази епидемия, в която пък съвсем не смятам да ходя до общината.

# 66
  • Мнения: 2
Здравейте! Да попитам всички вие с тези пухкави красавици, как се справяте с космите. Интересува ме има ли нещо, което да сложа в пералнята и да обере космите?

# 67
  • София
  • Мнения: 16 216
В пералнята - не, но в сушилнята - вълнените топки и филтрите на сушилнята (направо ангорски "пуловери" вадя).

# 68
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 002
Pandachina, действай, може да се окаже пък, че котето ти е на късмет и то ще ти даде първоначалния тласък! Hug

Аз преди малко най-после се докопах до компютър, това онлайн образование е голям зор, а да пиша с телефона ми е терсене. Исках да ви кажа как спахме тази нощ: Аз, до мен Тервел (9 г), а Джинги, вместо в краката му, както обикновено, от другата му страна, плътно до него. И всеки път като го гушна, нали малко телце, та напипвам и нея и я галя. А всеки път когато той се обърне с лице към нея и я милва и той. Да, по някое мацата време се раздивя и започна да ни скача по краката, но после пак се кротна и замърка...

А, и още нещо от вчера: Тервел идва и ме пита: "Какво ще стане, ако захапя Джинги за врата?" Аз го погледнах недоумяващо, а той се окопити и поясни: "...за да я нося, както майка й я е носила, за да ме чувства близък като майка". Heart

# 69
  • Мнения: 21 316
Всеки ден се връща, явно ни харесва  (или пък гранулите на Тути) Heart Eyes

# 70
  • София
  • Мнения: 13 264
Лисичке, той май не само се връща, но и ви превзема къщата. Laughing Предишните снимки май бяха дворни, а тук вече и килим се вижда. Laughing

Дъщеря ми си има ново хранениче - оранжев котарак без никакъв страх от хора и с добре загладен кожух. Явно е от новите бездомничета заради корона вируса. Sad

# 71
  • Мнения: 21 316
Таня ,оставям му килимче пред вратата, че е много студено тези дни.
Много е мил иначе Hug

# 72
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 535
Душичка блага, Лисе, сложи му един кашон с нещо вътре, поне да е на завет.

# 73
  • София
  • Мнения: 9 756
Аз викам да си платя данъците най-сетне.

Добре, че е Елза да измие прозорците...


И да оправи килима.


В очакване на заслужена почерпка след къщната работа.

# 74
  • София
  • Мнения: 238
Здравейте, нова съм в темата. Нашата приятелка е на 18 години.
Търся ветеринар, който да има усет към животните, да е добър диагностик и да си обича работата. /вероятно малко прекалявам Simple Smile/  Котьо има сериозни здравословни проблеми от ноември насам. В София сме и имам негативи към "Добро хрумване" и кабинета на ул. Враня в Банишора за нещо повече от изследвания. Ако можете да ми препоръчате някой, пишете тук или на лични.

Общи условия

Активация на акаунт