Любители на Котки - Тема 144

  • 25 584
  • 762
  •   1
Отговори
# 675
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 183
Пинко, влюбеното Шони е пракрасно😍
И аз се вълнувам за разгонванията и кастрацията заради Рижака. Намерихме го на 22 август вече оформено коте, може би е бил на около месец. Имаше и сестричка, нея дадохме на мой колега. Та Рижо трябва да е поне на 9 месеца сега. Няма още никакви признаци на разгонване. Ще трябва да изчакаме трите месеца след терапията, дано всичко е наред. Но как се притеснявам за кастрацията после... Често ФИП се отключва точно след стрес, каквато може да е кастрацията, а той макар да го преболедува ( с цялото си сърце се моля) няма да има имунитет и ще е много тегаво🙁 Дано да не почне да маркира дотогава, че ще стане страшно 🙄

# 676
  • Бургас
  • Мнения: 909
Две от деветте бяха убити на мястото където се родиха, а другите изчезнаха едно по едно, това от две котки, майка и дъщеря, родиха в един ден. Та това си го гледам като писано яйчице.

Нали бяха останали две? След като видя, че на другите им се е случило нещо, не ги ли прибра веднага и двете? Надявам се да кастрирате майката и дъщерята, че да не раждат 2 пъти годишно и да се оставя на природата и произвола да редуцират броя им.
САМО едно ни остана Sad и аз искам да ги кастритаме,но сега няма как, защото и двете кърмят малкото и не мога да разбера на коя е, а докато кърмят не се разгонват, след около 2 месеца ще направим и това, благодаря за съвета Simple Smile

# 677
  • Мнения: 9 898
пинко, Ади е кастриран във ветеринарна клиника Свети Георги в Редута. Кастрацията беше 70 лв., аз доплатих на моя глава пълни кръвни изследвания, ензими, биохимия и не знам си какво за още 50 лв., можеше и за упойка с газ да доплатя, но не го направих и честно казано съжалявам. На 10 месеца го кастрираха, по-рано не искаха и намирам доводите им за адекватни, но ни дадоха някакви билкови капсулки да му даваме за успокоение и сравнително спокойно и с малко маркиране изкарахме двата месеца.

# 678
  • Мнения: 5 054
Дарявали сме на "Четири лапи". Animal hope, и на индивидуални хора, които са пуснали пост във фб, че примерно са намерили бездомни малки, болни и т. н.
Сигурна съм, че в темата много хора са го правили, все пак тук сме събрани хора, обичащи животните. Но тъжното е, че като цяло има хора, които с добри, а не им хрумва да помогнат.
Искам да питам и ако някой знае какво стан с приюта на този Боби от "София ден и нощ"? Не му знам истинското име. Имаше постове във фб, че ще отваря приют близо до София.

# 679
  • Мнения: 9 236
Мерси , ще звъня днес .
Въпрос тези мъжки които са кастрирани към 10 месец (вече са били разгонени по няколко пъти)
След кастрацията ...проявяват ли пак мяу мяу..маркират ли , налитат ли?

# 680
  • Мнения: 9 898
Ади не ми е маркирал повече, не е мякал. Даже е по-игрив от обикновено и напълня Grinning

# 681
  • Мнения: 701
bubalesa, за Рижко, заради стреса, когато дойде време за кастрация истински ти препоръчвам да я направите с инхалационна упойка. По-скъпа е, но стресът за животинката е в пъти по-малък. Като излезе от упойка до 30 мин. е напълно същият и явно нищо непомни, защото не е стресиран.

# 682
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 090
Изчистването на хормоните, съответно мяу-мяу, маркиране, хапане и "качване" върху одеяла и т.н. не минава като с магическа пръчка веднага с кастрирането. Общото становище е, че са необходими може би около 2 месеца. Нека да кажат и "майките" на момченцата минали през това.
Спомням си, че в темата имаше случай на кот, на който се оказа, че едната му топка е била празна. Т.е. самата жлеза не се е била спуснала в торбичката. Респективно кот е останал полукастриран, при което разгонванията продължиха. Не помня, но май с операция после отстраниха "излишъка".
Всъщност ветовете се опасяват и от подобни случаи, когато искат за мъжките да се изчака с кастрацията.

# 683
  • София
  • Мнения: 16 213
Преди да насрочат дата за кастрация, им палпират торбичките, за да се уверят в съдържанието им. Кастрирахме Барни на 5 ½ месеца, в клиника Нова в Младост 4 (до Билата), по мое настояване, оказа се, че ветеринарката е кастрирала собствения си котарак на същата възраст.

# 684
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 183
Калинас, благодаря за включването, ще имаме предвид. Не ме притеснява, че е малко по- скъпо, важно е той да е добре. Засега дали заради болестта и че беше с поотслабена имунна система, дали заради диетата, че не е много голям на килограми, не знам, но няма никакви признаци за разгонване. Ще видим до кога 😁

# 685
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 533
От два дни гоним един котарак. Няма хващане, искаме да го кастрираме. Не се "лови" в капани, голям дивак, вчера щеше да извади очите на благоверния:joy:
Не е за смях, но...
Довечера са се уговорили да го ловят, ох, дано стане, ще го подслоним след това в един гараж, за да не щъка първите дни, осигурено му е всичко необходимо, само да го хванем.

# 686
  • Шумен
  • Мнения: 1 458
Ако се хване в началото на разгонването, да речем месец,  два,  спират веднага с маркирането и мяукането след кастрацията. Поне в нашия случай беше така. Ама той късно разгони, беше над две години. Доколкото съм чела едрите породи съзряват по-късно, а нашият е от такава. Невска маскарадна мисля е също такава.Pinko, явно нещо го повокира наблизо- женска в съседен апартамент или живеете на ниско. Страхотен красавец е значи!

# 687
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 533
Топче почина на 2г и 7 месеца, не беше се разгонвал, заради здравословните проблеми не беше и кастриран, Ушатото започна да маркира, не е "пял", горе-долу беше на 9-10 месеца когато го кастрирахме, оттогава не е маркирал.

Котешки живот...

# 688
  • Мнения: 9 236

Скрит текст:
Ако се хване в началото на разгонването, да речем месец,  два,  спират веднага с маркирането и мяукането след кастрацията. Поне в нашия случай беше така. Ама той късно разгони, беше над две години. Доколкото съм чела едрите породи съзряват по-късно, а нашият е от такава. Невска маскарадна мисля е също такава.Pinko, явно нещо го повокира наблизо- женска в съседен апартамент или живеете на ниско. Страхотен красавец е значи!
[/quote
]



Първо мерси, да едра порода е удари 6 кг. а баща му е 10кг. вечно е гладен милия ..яде всичко!!! подчертавам рови и в боклука . Вади тарелки от месо хрупа стериопор , бях разказвала премеждия по рано вчера пак нападна боклука, отваря гардероба явно е надушил че вътре е чувала с храна ...набарал го е и по прегризал като плъх , зелен дебел найлон  и после си похапвал ..добре че детето го видяло и го напъдил. Днеска по
Скрит текст:
драйфаното
видях какво е ял извън неговото гурме.
Пълно е с котки около нас дерат се по цял ден а той все по прозорците виси и бройка  пильонки, слуша любовни песни от дворните ни котки..провокират го !
ей го и сега пак бройка

Скрит текст:

# 689
  • София
  • Мнения: 13 261
Калинас, благодаря за включването, ще имаме предвид. Не ме притеснява, че е малко по- скъпо, важно е той да е добре. Засега дали заради болестта и че беше с поотслабена имунна система, дали заради диетата, че не е много голям на килограми, не знам, но няма никакви признаци за разгонване. Ще видим до кога 😁
И Наско беше с инхалационна упойка. Когато го взехме беше като леко дрогиран, но много свеж и енергичен. Другите залитаха, заспиваха, а той само сновеше насам-натам. С часове не спря да обикаля. Но по-важното, че нямаше никакви усложнения. Бяха ми обяснили, че ако видят, че става нещо с дробовете, могат на секундата да прекъснат анестезията, а с обикновената не може.

Никой не знае, но предполагам, че заради болестта Рижко ще съзрее по-късно. Наско беше на около 2 години, когато се сети за тези неща. Освен това най-често разгонването се отключва с пролетта, а при вас се е разминало. Според мен следващата вероятност е есента. Ако и тогава се размине, ще е следващата пролет.

Пинко, Наско го кастрирахме в "Добро хрумване" при лекарката, която му следеше болестта от малък. При него беше "пълна" програма - рентген, изследвания, инхалационна упойка. Излезе почти 200 лв. Докато Кирчо и Боги ги кастрирах в една слатинска клиника. Много съм доволна. Добре направени кастрации, резорбируеми конци, бързо и безпроблемно възстановяване. Кастрацията на котарак мисля, че в момента е 80 лв. (за Кирчо беше 60), но не включва изследвания. Ако желаеш да направиш и тях - около 25-30 лв. отгоре.

Тарелките от стиропор, макар и чисто нови, са любими на почти всички котки. Не е само заради мириса на месо. Ръфат и късат на парченца. Повечето ги плюят, но малка част поглъщат. Затова много старателно ги крия и изхвърлям, без да имат достъп до тях.

Общи условия

Активация на акаунт